Opowiadania o sprawach osobistych

Maciej Słomczyński Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry literatura piękna
Wydawnictwo Iskry
literatura piękna
1953-01-01

Maciej Słomczyński zaczął od książek sensacyjno-wojennych wydanych tuż po wojnie. W swoim życiu przetłumaczył wszystkie dramaty Szekspira i "Ulissesa" a do tego spiknął się z niejakim Joe Alexem i napisali kilka niezłych kryminałów.
Ale pomiędzy debiutem a tłumaczeniami napisał kilka opowiadań socrealistycznych. Jak to w socrealizmie - są tu wątki na jedno kopyto, ale...

Dodaj cytat z książki Opowiadania o sprawach osobistych