Zacznijmy od pomidorów

Okładka książki Zacznijmy od pomidorów Lucyna Legut
Okładka książki Zacznijmy od pomidorów
Lucyna Legut Wydawnictwo: Akapit Press biografia, autobiografia, pamiętnik
Zacznijmy od pomidorów
Akapit Press
2000-01-01
2000-01-01

Bardzo krótka (niestety!) i żartobliwa autobiografia niezwykle barwnej postaci obdarzonej wieloma talentami. Lucyna Legut, góralka z urodzenia, zawodowo związana głównie z Gdańskiem, osoba o nieprzeciętnym temperamencie i poczuciu humoru, była aktorką, malarką i pisarką. Jako osoba bardzo kochliwa, miała - jak sama pisze - liczne grono narzeczonych. Jednemu z byłych ukochanych poświęciła nawet książkę ale wydana została dopiero ponad 10 lat po śmierci artystki bo w 2021 roku. Książka nosi tytuł " Ptak srebrnopióry" i stanowi publikację niezwykłych listów jakie pisali do siebie Lucyna Legut i Wojciech Jerzy Has, wybitny reżyser. Koniecznie chcę ją przeczytać.

Szkoda, że taka krótka ta autobiografia. Poczucie humoru i dystansu autorki wymiatają!

Przeczytałam wiele świetnych książek Lucyny Legut, przede wszystkim "Piotrek zgubił dziadka oko, a Jasiek chce dożyć spokojnej starości", a także "Naszą zmierzchową mamę" - przeciekawe wspomnienia z życia matki autorki, oraz zupełnie odjechany "Skok stulecia". W każdej z nich autorka zawarła jakieś smakowite anegdotki z własnego życia. A w tej króciutkiej (64 strony plus zdjęcia) autobiografii autorka tylko prześlizguje się po zdarzeniach. Odnosi się wrażenie, że nie chce za wiele powiedzieć, bo jej wspomnienia dotyczą też innych, często znanych osób. Jej życie na pewno było barwne i ciekawe, miała wiele pasji - była aktorką, pisarką i malarką, miała niezliczone romanse. Niestety z niniejszej książki niewiele się o nich dowiemy.

Zajrzyj do środka:

• Czekają na półce
  • Teraz

Dodaj cytat z książki Zacznijmy od pomidorów