Magia łączy

Okładka książki Magia łączy Ilona Andrews
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki Magia łączy
Ilona Andrews Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kate Daniels (tom 9) fantasy, science fiction
Kate Daniels (tom 9)
Inne

Wyróżniona opinia i

Magia łączy

przeczytanych książek 2379 napisanych opinii 2331

Moje serce oczywiście podbili w tej części Roman z Christopherem, ale swoje zrobili też Ghastek i Barabasz. Każda postać w książce ma swój charakter i zwyczajnie da się ich lubić.
Zawodem są jedynie postaci Rolanda i Julie. Nadal nieco obok, nadal nieco bezkształtni i nie są tym, czego czytelnik by się spodziewał.
Pierwsza bitwa w porządku, ale jeżeli widzę 93% książki i bitwa dopiero się zaczyna, a na koniec jeszcze jest kilka stron epilogu to... można się domyślić, że nie ma fanfarów. Liczę na poprawę.
Nadal bardzo dobre. Została ostatnia część!

Pierwsza bitwa w porządku, ale jeżeli widzę 93% książki i...

Super część. Uwielbiam tę serię i bohaterów. Polecam!

Super część. Uwielbiam tę serię i bohaterów. Polecam!

Seria z Kate Daniels tom 9 - Magia Łączy

Kate i Curran w końcu się zaręczają. Ich droga do ołtarza będzie jednak bardzo wyboista. Kate zostaje wezwana do Wyroczni, a tam dowiaduje się, że jeśli wyjdzie za Currana - ten umrze. Jeśli tego nie zrobi, będzie jeszcze gorzej, ucierpią kolejne pokolenia ... W obu przypadkach Atlanta spłonie a wszyscy mieszkańcy umrą w mękach. Roland ma określony plan i tylko córka stoi mu na drodze. Kate musi odnaleźć trzecią drogę, która nie będzie prowadziła do kolejnych tragedii, a przynajmniej nie tych nieakceptowalnych przez strażniczkę magii miasta.
Roland też nie daje za wygraną, pomimo zakazu utrzymuje kontakt z Julie i stara się mieszać jej w głowie. Pozostaje mieć nadzieję, że dziewczyna jest na tyle mądra, by nie dać się totalnie zmanipulować i widzi co się dzieje wokół. Kate przez to ma wrażenie, że traci córkę.
Pozbawiona wyboru Kate wkracza do Kasyna i przejmuje władzę nad wampirami i ich nawigatorami. Piękna scena gdy Ghastek ślubuję jej wierność 🖤
Z dobrych wiadomości: Christopher w końcu przypomniał sobie jak sie lata 😁 Wszyscy go brali za czubka, wielokrotnie go ściągali z dachu żeby sobie krzywdy nie zrobił, a tu proszę... zaskoczył i mnie, i bohaterów książki.
Kate mimo lęku wysokości też często lata w tej części, czasem na huśtawce Anioła Śmierci, czasem na Pegazie...
Wielkim zaskoczeniem może być nowa sojuszniczka. Kate ją ostatnio zabiła, ale Erra postanawia pomóc dziewczynie w walce z bratem i jako zjawa zaczyna szkolić całe towarzystwo. Choć nastawienie pozostałych osób do niej i jej nauk to inna sprawa...
Książka kończy się ślubem, a jak... Roman dopiął swego, ale jak się ma kapłana Welesa jako organizatorkę ślubną ciężko odmówić 😉

Seria z Kate Daniels tom 9 - Magia Łączy

To już przedostatnia cześć serii o Kate i Curranie. Wszystko kręci się wokół ślubu pary, oczywiście nie mogło być miło, ładnie i przyjemnie😉 Przyszłość nie malowała się kolorowo... albo śmierć Currana albo śmierć nienarodzonego dziecka Kate, była cena za poślubienie lwolaka w wizji Sienny- jednej z Wiedźm. Miłość tych dwoje jest silniejsza z tomu na tom, ale czy przetrwa śmierć🤔, czy zaborczy ojciec Roland może się posunąć do zabicia bliskich Kate? i co na to wszystko Gromadą i Ród ? Czy przyjęcie Atlanty przez Kate zmieni jes sposób postrzegania świata i ludzi? To poprostu trzeba przeczytac😉

Znacie? Znamy. To posłuchajcie. Tak, znowu nie mamy przełomowych zabiegów fabularnych, ale jak to wciaga!

Pierwszy: 2020, drugi: 28.08.2021, trzeci: 1.04.2023

Pierwszy: 2020, drugi: 28.08.2021, trzeci: 1.04.2023

Curran i Kate; Kate i Curran. Cały czas dążą do: “żyli długo i szczęśliwie”, czy w końcu im się to uda?

Kate w każdym tomie nie ma lekko, ciągle tylko pod górkę. Niełatwe decyzje moce, których nie rozumie, a nawet przejmują nad nią władze. Jak tu funkcjonować normalnie. Na szczęście ma wokół siebie coraz więcej ludzi, którzy pomagają, obdarzają ją miłością, zaufaniem i wspierają nawet w tych najgorszych decyzjach. Choć nadal boi się powiedzieć, odezwać i załatwiać najlepiej wszystko sama, to co raz częściej wyciąga rękę po pomoc - najczęściej jest to w sytuacjach, kiedy świat runie jej na głowie lub zależy od tego czyjeś życie. Jak dobrze wiemy, Kate zawsze stawia innych na pierwszym miejscu. Dobrze, że Curran stawia ją na pierwszym miejscu, bo by szybko historia się skończyła.

Jest to dziewiąty tom serii i niektórym mógłby się przejeść. Według mnie trzyma poziom równie wysoko jak każdy poprzedni. Wiem, że ta historia się kończy, a mam do niej ogromny sentyment, dlatego też odkładam ją w czasie jak długo się da.

W tym tomie nie będzie nudy, nie będzie słodkich przygotowań do wesela. Za to na pewno jest dużo walki o przetrwanie, Wyrocznie nie dają naszej małej Kate odetchnąć podsyłając jej coraz to mroczniejsze scenariusze jej przyszłości i nie tylko. Atlanta całkiem nieźle sobie radzi od kiedy nasza bohaterka ją przejęła - tak tylko tatusiowi strasznie to przeszkadza. Ech, ta rodzina. Najlepiej się z nią wychodzi na zdjęciach, może nie z tą, bo tutaj może coś wybuchnąć lub nastąpić koniec świata.

Nadal jest wielowątkowość, na różnych płaszczyznach, dużo akcji, pełno magii. Do tego dużo historycznych wątków z przeszłości nie tylko osób, lecz też pada cień historyczny na świat. Jak to wszystko się zaczęło, co było, jak wyglądało. Znajdziecie też cięte komentarze, cudownie poprowadzone rozmowy i sielankowy, rodzinny obraz zwariowanej rodzinki, której nie da się nie pokochać. To jest najlepsza seria urban fantasy jaką czytałam i nigdy mi się nie znudzi. Jednak wszystko co dobre, kiedyś się kończy.

To już przedostatni tom serii i nie da się ukryć, że Magia łączy to jeden z lepszych jej części. Ponownie dostajemy dużo walki, ironicznego poczucia humoru i trudnych decyzji oraz ich konsekwencji. Jednak jest też coś więcej, co pokazuje, jak różnie mogą układać się relacje między ludźmi i jak łatwo jest dać się ponieść chwili.

Zdecydowanie jedna z najlepszych książek z całej serii o Kate Daniels. Nie uwierzyłabym, gdyby ktoś mi powiedział, że cykl składający się z 10 tomów może nie znudzić się czytelnikowi, a nawet być lepszy z tomu na tom. Przeczytałam ją w jeden dzień właściwie bez przerw, bo fabuła nie ma momentów zwolnienia, w których czytelnik może zakończyć dany rozdział i zrobić sobie spokojnie przerwę. Koniec rozdziału płynnie zapowiada dalsze wydarzenia, więc ciężko się od niej oderwać.

Na plus w tej części jest motyw igrania z przeznaczeniem opisany w dość ciekawy sposób, szczególnie w związku z osadzeniem go w wyżu technologii Atlanty. Kate nie zawsze się wszystko udaje, zwłaszcza w relacjach z przyjaciółmi i innymi ludźmi, co było ciekawą odmianą po poprzednich tomach. Największy plus to oczywiście Roland - świetny czarny charakter, który jednak ma wiele twarzy, nie tylko tę jedną i bezwzględną.

Na tym etapie zaawansowania fabuły recenzja treści mogłaby być dużym spoilerem, ale pewne jest to, że będę zdecydowanie polecać całą serię.

Można powiedzieć, że ostatnia prosta. To już przedostatni tom przygód Kate i Currana, a epicki finał wręcz wisi w powietrzu.

W tej części mamy znów skupienie na Kate i jej rosnących zdolnościach magicznych. Próbuje walczyć z magią, która z kolei próbuje opanować jej ciało. Czasem przegrywa, czasem wygrywa, a im częściej się to dzieje, tym jest wystawiona na coraz cięższe próby. Podobało mi się w tej części zwrócenie uwagi na to, jak pewne decyzje mogą wpłynąć na jej relacje z bohaterami. Kilka razy wręcz ma się wrażenie, że przez jej decyzje, może stracić jakiegoś przyjaciela czy przyjaciółkę. To trudne, wręcz depresyjne, zwłaszcza gdy przez ostatnie tomy autorzy mocno skupiali się na budowaniu relacji między bohaterami.

Potyczki z ojcem Kate, Rolandem, nabierają tempa i wszystko wskazuje na to, że starcie jest po prostu nieuniknione. Pytanie rodzi się jednak inne – jak temu podoła Kate i czy w ogóle znajdzie jakichkolwiek sojuszników? Nie wszyscy są zachwyceni tym, że niejako przejęła miasto i sprawuje nad nim pieczę. Sam Curran, choć silny, nie podoła tak wielkiemu wyzwaniu.

Bardzo ciekawym i momentami zabawnym wątkiem, było „oszukiwanie przeznaczenia”. Bo jak zmienić los w momencie, gdy jasnowidzka wyraźnie mówi, że podążanie konkretną ścieżką skończy się tak, a nie inaczej. Więc Kate zaczyna kombinować – i nie zawsze idzie jej tak, jak powinno. Co może mieć mocne przełożenie na wyżej wspomniane relacje z bohaterami, które do tej pory były dość bliskie.

Końcówka książki jak zawsze zostawia nas z niedosytem i zapowiedzią, że w ostatnim tomie może wydarzyć się wszystko – dosłownie wszystko. Autorzy bowiem zostawili nas w ostatnim rozdziale z naprawdę dużym plot twistem, który sprawia, że ostatnia część przygód Kate i Currana może nas wbić w fotel.

A znając autorów i ich dotychczasowe pisarskie zdolności – z pewnością tak będzie!

Ilona Andrews Magia łączy Zobacz więcej