Mulan. Opowieść obrazkowa

Okładka książki Mulan. Opowieść obrazkowa praca zbiorowa
Okładka książki Mulan. Opowieść obrazkowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: HarperCollins Polska Seria: Opowieść obrazkowa literatura dziecięca
literatura dziecięca
Opowieść obrazkowa
HarperCollins Polska
2020-09-16
2020-09-16
Regina Mościcka
Disney Mulan komiks Chiny

Mulan to dziewczyna z jednej z prowincji Chin. Chyba nie muszę Wam jej przedstawiać, bo podejrzewam, że większość z Was kojarzy disnejowską bajkę pod tym samym tytułem z 1998 roku. Natomiast dzisiaj na ekranach kin możemy zobaczyć jej aktorski remake.

Historia Mulan w tej książeczce jest bardzo streszczona, jednak wyłapane są wszystkie ważne szczegóły, jak również ukazano humorystyczne scenki, dzięki którym tak wiele osób polubiło tę bajkę.

Wszystko rozpoczyna się od ataku Hunów na cesarstwo chińskie. Cesarz wzywa do walki mężczyzn z każdej rodziny. Ojciec Mulan, Fa Zu, który brał już udział w niejednej bitwie, teraz jest już starszym, schorowanym mężczyzną. Dziewczyna nie waha się ani jednej chwili. Nocą wykrada wezwanie do wojska, miecz oraz zbroję ojca i wyrusza do obozu rekrutów. Tam podaję się za syna Fa Zu, Pinga. Warto dodać, że towarzyszą jej świerszcz Kri Ki oraz smok Muszu. Ta trójka dostarczy czytelnikowi wiele śmiechu i radości.

Czytaj dalej https://wrolimamy.pl/recenzja/mulan-opowiesc-obrazkowa/

Honor, obowiązek, rodzina.

Historia Mulan znana jest co prawda bardzo dobrze, jednak... zawsze warto jest wrócić do świetnej opowieści ;) A opowieść o chińskiej dziewczynie, która wstąpiła do wojska zamiast chorego ojca to z całą pewnością jedna z najpiękniejszych opowieści ze stajni Disney'a :)

Mulan to zwykła dziewczyna z tradycyjnej chińskiej rodziny. Jest co prawda trochę niepokorna, nieco buntownicza i nie pozwala zamknąć się w karbach posłuszeństwa, ale ma złote serce i mnóstwo zalet. Pewnego dnia do jej schorowanego ojca przybywa cesarski wysłannik - Hunowie zaatakowali Chiny, a ojciec Mulan dostał powołanie do wojska... Niestety jest on tak schorowany, że to dla niego w zasadzie pewny wyrok śmierci. Dziewczyna postanawia przebrać się za chłopaka i wyrusza zamiast ojca do obozu rekrutów.

Co będzie dalej? Być może już to wiecie ;) Jeśli nie, to przeczytajcie koniecznie do końca tę książeczkę. Czeka Was mnóstwo emocji, wzruszeń i emocjonujących starć, z których zwycięsko wyjdzie odwaga, miłość, honor i poczucie obowiązku :)

"Mulan. Opowieść obrazkowa" to pozycja bliższa nieco komiksowi niż klasycznej bajce, ale można śmiało powiedzieć, że książeczka jest poniekąd ich hybrydą. Bardzo udaną tak na marginesie :) Piękne ilustracje zwracają uwagę i cieszą oko, a lektura z całą pewnością nie będzie czasem straconym.

Dziękuję HarperCollins Polska za egzemplarz recenzencki.

Więcej tutaj:

#Mulan #OpowieśćObrazkowa #HarperCollinsPolska

Honor, obowiązek, rodzina.

Mulan to zwykła dziewczyna z tradycyjnej chińskiej rodziny. Jest co prawda...

• Zuzanna
  • Współpraca