Śniadanie z Arsenem

Okładka książki Śniadanie z Arsenem Agnieszka Lingas-Łoniewska Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Śniadanie z Arsenem
Agnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: Burda Książki Cykl: Kolacja z Tiffany''m (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Kolacja z Tiffany''m (tom 3)
Burda Książki
2022-01-26
2022-01-26
literatura polska romans seria

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

Wyróżniona opinia i

Śniadanie z Arsenem

przeczytanych książek 660 napisanych opinii 598

Kolejna komedia romantyczna z wątkiem gangsterskim za mną. W książce jak dla mnie jest za mało naszym głównych bohaterów. Ich losy od razu są do przewidzenia. Za to duża jest bohaterów z poprzednich części. Przez co książka staje się śmieszna.
W książce jest pokazana wielką jedyna i niepowtarzalna miłości dwojga ludzi. Rzadko spotykana w dzisiejszych czasach.

Mało wymagające seria, przy której spędzić można miło wieczór i nieco odpocząć od codzienności. Choć fabuły poprowadzone są dosyć prosto, dialogi między bohaterami pozostawiają wiele do życzenia to książki czytało się przyjemnie. Było momentami zabawnie, pojawiły się jakieś zagadki i tajemnice skrywane przed czytelnikiem. Nie ma ciężkich tematów, dużo w nich luksusu, pieniędzy więc można dość dobrze przenieść się do świata zamożnych ludzi, który rządzi się swoimi prawami i zasadami.

Książka na jeden wieczór. czyta się szybko, dużo humoru słownego i sytuacyjnego.

1964

Natalia i Maciek, Eliza i Jacek po wielu perypetiach są razem. Czy tak samo stanie się z Liną i Chrisem? Czy wbrew okolicznościom mogą wrócić do siebie? Czy Lina jest w stanie ponownie zaufać powiązanemu z mafią mężczyźnie? Zwłaszcza, że musi zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo. A co dla Chrisa stanie się ważniejsze - zadanie czy uczucie?
Trzeci tom cyklu jest utrzymany w podobnym tonie jak dwa poprzednie i równie szybko czytelnik orientuje się, iż "to już jest koniec..."

Trzeci tom cyklu jest utrzymany...

Książka do poczytania na 1 wieczór , przyjemna , lekka .

Książka do poczytania na 1 wieczór , przyjemna , lekka .

Po przeczytaniu, a właściwie pochłonięciu dwóch poprzednich części cyklu, trzeba było sięgnąć po tę ostatnią. I muszę przyznać, że w tej części to mistrzowskie i porywające zawrotne tempo akcji, jak gdyby nieco przygasa. Może spowodowane to jest tym, iż trzeci z braci - Chris jest chyba najbardziej tajemniczy, skryty i najmniej wylewny. A do tego, nie możemy przecież zapominać, że ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Ten aspekt z resztą swoją drogą, jest bardziej abstrakcyjny i nierzeczywisty niż samo uczucie miłości, któremu dał się ponieść młody mafioso.

Schemat jest właściwie podobny jak w poprzednich częściach - dwoje ludzi spotyka się niespodziewanie i aż kipi między nimi od niewypowiedzianych emocji i wszechogarniającego pożądania. Z jedną różnicą - historia miłosna Chrisa rozpoczęła się na długo przed tym, jak Maciej poznał Natalię, a Jacek - Elizę. Na naszych oczach płomienne uczucie budzi się na nowo, a o szczegółach dowiadujemy się z wplecionych w fabułę retrospekcjach, które są przedstawiane zarówno z perspektywy Chrisa, jak i Liny. I swoją drogą, zatwardziały mafioso pragnący niby tylko zemsty, za bardzo i zbyt długo nie opiera się wcale kobiecym wdziękom i dziewczęcej szczerości.

Tak samo jak w poprzednich, również i w tej części nie mogło zabraknąć motywu porwania i komicznych zwrotów akcji w czasie jego przebiegu. ale to stało się już właściwie przewidywalne. Może z tego właśnie względu, ta część wydaje się być najsłabszą, bo najbardziej przewidywalną i najbardziej stonowaną. Być może to także wpływ samej osobowości naszego włoskiego Krzysztofa i metod stosowanych przez mafijny półświatek.

Niemniej jednak, polecam przeczytać cały cykl. Niezwykle lekki, pełen humoru i niezwykłego komizmu sytuacyjnego oraz przede wszystkim słownego - i to w bardzo współczesnym wydaniu - styl Pani Agnieszki Linga-Łoniewskiej porwał mnie w 100%. Te książki się dosłownie pochłania, a przy okazji zapewniają w pakiecie: śmiech do łez, dreszcze emocji i totalny reset umysłowo-czytelniczy. Lektura idealna na zbliżający się okres wakacyjny.
Polecam !!!

Jeśli ktoś szuka książki bajki i żyli długo i szczęśliwie z małymi perypetiami po drodze to bardzo polecam. Książka wciąga, dwa wieczory i koniec :D

Trochę wulgarna, trochę śmieszna i kryminalna, wciąga (zwłaszcza pod koniec).
Czyta się szybko i dosyć przyjemnie (podobnie jak "Kolacja..." i "Obiad...", dobra na totalny reset.

Trochę wulgarna, trochę śmieszna i kryminalna, wciąga (zwłaszcza pod koniec).

Wyczekiwana przeze mnie ostatnia część cyklu o gangsterach kalabryjskiej mafii, która najbardziej ceni sobie honor i rodzinę.
Bracia Maciek i Jacek odnaleźli szczęście u boku Natalii i Elizy. A co z ostatnim członkiem braterskiego trio – Chrisem? Wszyscy spotykają się w Gołdapi i spędzają beztrosko czas. Jednak Chris Conti ma tu też zadanie do wykonania. Szuka zemsty za zamach na jednym z członków rodziny Contich. Wie, że maczał w tym palce brat Liny Jurgatis, dziewczyny którą kiedyś kochał. Teraz miłość nie ma dla niego znaczenia. Chce tylko rozprawić się z zabójcą Mariji Conti.
Życie pełnej ciepła i uroku Liny znacząco uległo zmianie w trakcie pięciu lat, które upłynęły od ostatniego spotkania z Chrisem. Teraz ma sekret, który nie może ujrzeć światła dziennego. A gdy wraca Chris, wie, że będzie to bardzo trudne. Równie trudne jak oparcie się uczuciu, które drzemie w głębi jej serca. Bo Lina nie zapomniała, tak jak nie zapomniał Chris, choć tak trudno im się do tego przyznać.
Spotkanie tych dwojga będzie pełne emocji, wyzwań i niespodzianek. Najtrudniejszym dla obojga będzie otworzenie się przed sobą i wzajemne zaufanie. Dopiero wtedy będą mieli szansę na miłość.

Rewelacyjna komedia romantyczna.
Polecam wszystkim, którzy chcą się zrelaksować i pośmiać. Całą trylogię przeczytałam błyskawicznie, a mąż dziwnie patrzył jak co chwilę chichotałam pod nosem. Natalia, Eliza i Lina to szalone i przezabawne kobiety, których nawet gangsterzy się obawiają, a panowie... no cóż, próbują nadążyć 🤣

Rewelacyjna komedia romantyczna.

• Przeczytane 2022