Krwawy sztorm

Okładka książki Krwawy sztorm Dan Abnett, Mike Lee
Okładka książki Krwawy sztorm
Dan AbnettMike Lee Wydawnictwo: Copernicus Corporation Cykl: Kroniki Malusa Mroczne Ostrze (tom 2) fantasy, science fiction
Kroniki Malusa Mroczne Ostrze (tom 2)
Bloodstorm
Copernicus Corporation
2020-10-23
2020-10-23
2010-12-01
Robert P. Lipski

Okładka książki Bezprawie: Wojna o bydło, Z prochu w proch Dan Abnett, Phil Winslade
Bezprawie: Woj... Dan Abnett, Phil Wi...
Okładka książki Spaczony Miecz Dan Abnett, Mike Lee
Spaczony Miecz Dan Abnett, Mike Le...

W “Krwawym sztormie” poznajemy dalsze losy mrocznego elfa Malusa roczne Ostrze. Po powrocie z Pustkowi Chaosu, zostaje wplątany w rodzinne walki wewnętrzne pomiędzy rodzeństwem. Teraz ma przed sobą jedynie niecały rok aby odnaleźć wszystkie cztery artefakty, które mogą go wyzwolić od demona znajdującego się w nim. Nasz bohater w sposób mistrzowski wchodzi w układy ze swoim rodzeństwem gdzie każdy spiskuje przeciwko każdemu. W ten sposób wchodzi w posiadanie wielu ciekawych informacji, których użyje aby oszukać ich wszystkich. Czy mu się uda przetrwać z tej sieci kłamstw i spisków?
Książka ta jest drugim tomem przygód tego mrocznego elfa. Oprócz swojej rodziny nasz bohater będzie musiał stawić czoło wyznawcom mrocznych bogów na lądzie jak i na morzu. Celem jego wyprawy będzie wyspa opanowana przez potwornych Łowców Skór – wyznawców boga zepsucia. Natomiast na zakończenie otrzymujemy pojedynek fizyczny i psychiczny z czarodziejami najgorszego sortu. Polecam wszystkim miłośnikom Warhammera.

Malus po "udanej" wyprawie na północ powraca do Hag Graef mając niecałe 10 miesięcy na ocalenie swojej duszy przed demonem który go opanował. Problem polega na tym, że nie wie gdzie ma szukać przedmiotów potrzebnych demonowi. Po powrocie dowiaduje się, że jest poszukiwany przez wszystkich, wydziedziczony i pozbawiony majątku. Zaczyna się rozgrywka intryg, zdrad i mordów w których nasz bohater musi wykazać się maksymalną determinacją i sprytem.
Naprawdę dobra kontynuacja która toczy się w szybkim tempie, trup się ścielę gęsto i nigdy nie wiesz kto jest twoim sprzymierzeńcem a kto wrogiem.

• Warhammer
  • Kroniki Malusa Mroczne Ostrze
  • Chcę - książki
  • Warhammer Fantasy
  • Chcę
  • Cyfrowe

Dodaj cytat z książki Krwawy sztorm