Zew krwi

Okładka książki Zew krwi
Jack London Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Seria: Mała klasyka powieść przygodowa
powieść przygodowa
2003-02-01
Weronika Śliwiak
Inne

więcej Więcej

Buck zostaje porwany z posiadłości, w której prowadzi leniwe i spokojne życie. Zostaje sprzedany poszukiwaczom złota. Będzie musiał odnaleźć się w środowisku dotąd mu nieznanym, gdzie obowiązują zupełnie inne reguły. Nasunęło mi się takie skojarzenie z ludźmi, którzy potrafią się diametralnie zmienić w zależności od środowiska. Żeby przeżyć, można posunąć się do rzeczy, o...

Obok Martina Edena moja ulubiona książka autorstwa Jacka Londona.
Wydanie Świata Książki i Muzy, które ostatnio czytałam ma jedną wielką zaletę: przypisy oraz poglądowe ilustracje na marginesach. Pozwala to na rozumienie realiów epoki, co zwłaszcza dla młodego czytelnika może być problemem.

Klasyk...

Ładna, krótka książeczka. Ciekawie wcielić w głównego bohatera, który nie jest człowiekiem.

zobacz więcej na: http://elzbietarogalska.blogspot.com/2021/09/ksiazka-zew-krwi-jacka-londona-elzbieta.html

Talent Jacka Londona zawsze zachwyca. Pozornie książka o psie ale tak naprawdę zawiera wiele walorów edukacyjnych. Waleczność, braterstwo, miłość, odwaga...

Gdyby nie nazwisko poczytnego autora, który zaskarbił sobie mój podziw powieścią Martin Eden, prawdopodobnie nie popatrzyłbym nawet na nieco sztampową okładkę powieści Zew Krwi, żywcem wziętą ze znanego portalu ze stockowymi zdjęciami. Cóż, siła nazwiska robi swoje, a zachęcająca cena stanowiła ostateczny argument za kupnem kolejnego już klasyka.

Wnioskując po samej...

Wspaniały klasyk , polecam pełna przygód ! Myśle ze jest to książka na dosłownie klika h czyta się jak niezwykle łatwo i przyjemnie

Na półkach: , , , ,

Książka opowiada o psie, który z potulnego pisaka przeistacza się w dziką bestię, poprzez sprzedaż i wywóz na Alaskę, gdzie panuje gorączka złota. Pies Buck staje się dziką bestią przez poznanie często niezbyt przyjaznych ludzi oraz psów, jakże i w skutek potrzeby przetrwania w zimnym, nieprzyjaznym klimacie. Buck doświadcza różnych, czasem nieprzyjemnych, przygód. Jego...

Piękna i prosta historia o wytrwałości, uporze, kontakcie z naturą i okrucieństwie. Chociaż głównym bohaterem jest pies, to jednak zimowy klimat Alaski i konfrontacja zwierzęcia z człowiekiem powodują, że książka otwiera szerokie pole na poszukiwanie znaczeń. Po raz kolejny widzimy, że to człowiek jest najbardziej bezwzględnym drapieżnikiem.

"Zew Krwi" to powieść przedstawiająca smutne losy psa Bucka. Zostaje on skradziony właścicielom i brutalnie przetransportowany na Alaskę, gdzie, pod wpływem gorączki złota, ludzie używają dużych ras psów do ciągnięcia zaprzęgów w ekstremalnych warunkach. Bardzo ciężka była to dla mnie lektura, ponieważ moje serce trzaska się na milion kawałków za każdym razem, kiedy czytam...

3 499
  • Lektury