ROZWIŃ ZWIŃ

Łowcy

Okładka książki Łowcy
Piotr Sowiński Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Księży Młyn Dom Wydawniczy
2020-08-14
2020-08-14
Literatura polska kryminał Łódź osoby bezdomne łowcy skór

więcej Więcej

Przeczytałam z największym zainteresowaniem. Temat znany od lat. Historia budowana w tle wychodzi na prowadzenie.Język odpowiedni i bogaty.Niesztampowa narracja.Bohater niby schematyczny a jednak przyciąga sympatię.Miasto Łódż i historyczne przemiany arcyciekawie przedstawione. Z przyjemnością spotkam się z autorem powtórnie.

Bardzo mi się podobała, choć jest przygnębiająca. Bardzo trafnie pokazuje stan Łodzi po transformacji. Postaci są fajnie zarysowane, fabuła ciekawa. Ostatnia strona mnie pozostawiła z otwartymi ustami! Mam nadzieję, na więcej książek autora.

Dotarłam do 123 strony i nie dam rady dalej.
Takiej ilości bzdur, to już dawno nie czytałam, ponad 50letni komisarz, zwykły pijus bez zasad, tak się przejął losem zamordowanego bezdomnego, że prosi prokuratora żeby nie umorzył sprawy. W noclegowni w czasie śledztwa podrywa Panią i kilka stron dalej bierze z nią ślub i stara się o adopcję dziecka.
Autor jest co najmniej...

Bardzo poczytna, wciągająca lektura. Język choć prosty, bardzo obrazowo i dobitnie przedstawia historię i losy bohaterów. Godna polecenia pozycja dla fanów Chmielarza, Kalinowskiego czy Cwirleja.

Słynna historia łowców skór z Łodzi.
Na kanwie tej afery Piotr Sowiński napisał ciekawą powieść.
Łódź przełomu wieków,upadające zakłady pracy,biedne dzielnice rozpadających się kamienic,bezrobotni,przerażeni beznadzieją własnego losu ludzie topiący swoje smutki w najtańszych trunkach.
Brudno,szaro i ponuro bez jakichkolwiek perspektyw.
To oraz seria brutalnych morderstw...

• 03 2020
  • Thriller/sensacja/kryminał