Byle do 19:00. Krótka opowieść o pielęgniarstwie

Maciej Latos Wydawnictwo: Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych literatura faktu
Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych
pielęgniarstwo pielęgniarka pielęgniarz pielęgniarki szpital medycyna
literatura faktu
pielęgniarstwo pielęgniarka pielęgniarz pielęgniarki szpital medycyna

Czekając na książkę rzucałem wszelkie uroki aby nie był to kolejny zbiór wywiadów – już za wiele ich.
I stało się. Przeczytane. Co prawda jeszcze w sierpniu ale jakoś nie było czasu i weny na napisanie dwóch zdań.
I zacznę chyba tak: w końcu ktoś (czyt. Maciej Latos) napisał od serca, od siebie jacy jesteśmy na dyżurze. Ale bardzo delikatnie 😊
I chociaż wydawało mi się,...

Jako medyk widzę dużo potwierdzenia na kartkach tej pozycji.
Autor rzeczowo przybliżył raptem tylko 12 godzin dyżuru, przez który może się wszystko zdarzyć. Łącznie z przejściem huraganu :)

Polecam szczegolnie tym, którzy twierdzą, że pielegniarki czy ratownicy pija tylko kawkę ;)

Jestem ratownikiem medycznym, studiującym pielęgniarstwo.
Podobnie jak autor książki uważam, że robienie dobrej roboty - niezależnie od wykonywanego zawodu - jest najważniejsze. Bycie profesjonalistą jest bardzo cenione.
Książka do przeczytania na raz - ja dawkowałam sobie tą przyjemność. :)

Szybka i przyjemna książka. Pozwala wcielić się w skórę młodego pielęgniarza/pielęgniarki i codziennych wyzwań w polskich szpitalach. Pokazuje szpitalny świat od drugiej strony a nie od strony pacjenta

Książka ciekawa, refleksyjna, warta przeczytania (zwłaszcza przez medyków). Znalazłam w niej historie wyjęte ze szpitalnego "świata", okraszone celnymi spostrzeżeniami. Autor wskazuje proste lekarstwo na poprawę jakości pracy pielęgniarek i pielęgniarzy w Polsce. Bez banałów, skrajności, koloryzowania i egzaltacji. Puenta, która nasuwa mi się po przeczytaniu tej pozycji to...

• 2020
  • Chcę w prezencie