Ułaskawienie

Data 1. wydania:
2005-01-01
Krzysztof Obłucki

więcej Więcej

Mój powrót do książek Grishama wydaje się być dość udany. Wielki plus za opisy Bolonii i całą " włoską " część powieści. Książka została opublikowana po raz pierwszy ponad 15 lat temu , więc trudno się dziwić archaicznym, z punktu widzenia współczesnego czytelnika, metodom szpiegowskim.

Ciekawa, zabawna w wiel momentach, ineresująca i lekka - tak można opisać tą książkę, przyjemna w czytaniu i nie raz mimo że dynamicznej akcji nie ma wiele, człowiek chciał czytać dalej mimo że pierwotnie miałem skończyć na daną chwilę :)

John Grisham w swoim stylu, czytasz od początku do końca z ciekawością i apetytem na kolejną stronę

W wersji angielskiej: The Broker

Dawno nie czytałam książek Grishama i jestem pod wielkim wrażeniem. Nie rozumiem niektórych opinii , że do połowy nudna. Dla mnie super ta część , której akcja toczyła się w Włoszech. Uczyłam się włoskiego z Joelem i zwiedzałam Bolonię. Może wiąże się z tym , że uwielbiam wszystko co włoskie . Polecam

Ułaskawienie, które jest równoznaczne z wyrokiem śmierciW ostatnich godzinach urzędowania w Gabinecie Owalnym prezydent ułaskawia szarą eminencję Waszyngtonu, Joela Backmana niegdyś potężnego lobbystę, pośredniczącego w zawieraniu międzynarodowych umów skazanego za rzekomą zdradę stanu.Tylko nieliczni wiedzą, że na decyzję ustępującego prezydenta wpłynęły naciski ze strony...

Trochę nuda. Tak napraedę 2/4 tej ksiazki jest niepotrzebna. Interesujaca i wciagajaca robi się prawie na samym koncu...

Gdy tylko zobaczyłam tę książkę na półce w księgarni postanowiłam, że muszę ją mieć. Już w przeszłości czytałam Grishama i prawie zawsze byłam zachwycona jego powieściami. Teraz przyszła kolej na jego najnowszą książkę – „Ułaskawienie”.
Głównym bohaterem jest Joel Backman/ Marco Lazzeri, jak kto woli. Jest on byłym prawnikiem, który osiągnął dno i odsiaduje właśnie swój...

nie zapada w pamięć, na wakacje lub do pociągu ok

Jak na tego autora dość słaba.

1 107
  • John Grisham