Polowanie na potwory. Poradnik dla babysitterek

Okładka książki Polowanie na potwory. Poradnik dla babysitterek Joe Ballarini
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Polowanie na potwory. Poradnik dla babysitterek
Joe Ballarini Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Poradnik dla babysitterek (tom 1) Seria: Young literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Poradnik dla babysitterek (tom 1)
Young
A Babysitter’s Guide to Monster Hunting
Wydawnictwo Kobiece
2020-10-14
2020-10-14
Ryszard Oślizło

Było spoko, fabuła git napisana i wymśloma. Jestem ciekawa filmu

Było spoko, fabuła git napisana i wymśloma. Jestem ciekawa filmu

Trzynastoletnia Kelly chce pojechać na wymarzony obóz. Aby na niego pojechać, potrzebuje jednak sporo pieniędzy. Zaczyna więc pracować. Aby to osiągnąć, chwyta się różnych prac. W końcu jej przyjaciółka uświadamia ją, że może zostać babysitterką. Lepsza płatna praca, można sobie oglądać telewizje itp. Niewiele myśląc, daje ogłoszenie. Pech chce, że akurat dostaje pierwsze zlecenie podczas imprezy Halloween, na który tak czekała. Nie ma jednak wyjścia i podejmuje się tej pracy. Nie wie jeszcze, co ją czeka.

„Poradnik” jest książką skierowaną do młodzieży. Jednak uważam, że starszy czytelnik również może przy niej świetnie bawić. Ja miałam frajdę, czytając tę książkę. Szczególnie że skojarzyło mi się z jednym z ulubionych seriali. „Kiedy byłem mały, powiedziałem tacie o potworze z szafy. Nic nie powiedział, dał mi broń. Nie powiedział, że to moja wyobraźnia, tylko nauczył jak je zabijać”. Brzmi trochę podobnie prawda? A ten serial to „Supernatural”. Tam też mieli swój dziennik, dzięki któremu pozbywali się złych stworów. Może dzięki temu tak mi się spodobała ta książka? Tu jest ciut podobnie. Jest dziennik, w którym możesz znaleźć jak danego stracha się pozbyć. Są przygody, jest niebezpieczeństwo. Ale też jest i przyjaźń oraz bractwo, które dba o bezpieczeństwo innych. Sama historia też nie pozwala się nudzić.
Do tego uczy nas, że trzeba pokonywać swoje strachy, koszmary. Nie trzeba być dużym, by przestać się bać, by stawić czoło swoim koszmarom.
Przy tej książce bawiłam się świetnie i bardzo ją polecam. Na szczęście mam już drugi tom, więc z niecierpliwością zaraz siadam i czytam, by poznać jakie dalsze przygody spotkają Zakon.

Polowanie na potwory - to nie tylko poradnik dla opiekunek dla dzieci ,ale wspaniała przygoda dla rodziców i dzieci jak w prosty sposób można sobie radzić z niechcianymi gośćmi.
Jakiś czas temu oglądaliśmy film na Netflix dlatego jak zobaczyliśmy książkę koniecznie musieliśmy ja przeczytać, i co tu dużo mówić zdecydowanie wolimy książki ❤️
Poznajemy młoda dziewczynę która ma za zadanie pilnować małego chłopca..co w tym trudnego ..dać spać poczytać bajki i odgonić złe myśli... wszystko zmienia się jak dziewczyna przekonuje się że stwory są prawdziwe i porywają chlopca..
Na szczęście z pomocą przychodzą inne babysitterki i ich tajemniczy poradnik w którym są wszystkie potrzebne informacje.
Dziewczyny ruszają w niebezpieczna przygodę czy uda im się odzyskać chłopca?
Bardzo ciekawa i czasami mroczna fabuła, dużo akcji i samych w sobie stworów, miło i szybko się czyta, zdecydowanie bardzo fajna i lekka pozycja 🤩 Polecamy Wam a my oczywiście czytamy dalsze części ❤️

Poznajemy młoda dziewczynę która...

Czasami trochę straszna ale jednak bardzo wciągająca.
Polecam.

Czasami trochę straszna ale jednak bardzo wciągająca.
Polecam.

Kto z nas nie bał się potwora z szafy lub spod łóżka? A może gałęzie za oknem w nocy przypominały Wam rękę? "To tylko Twoja wyobraźnia" powtarzali rodzice i opiekunowie. Co jeśli tak naprawdę potwory istnieją?

Na pomoc przyjdą babysitterki i babysitterzy! Możecie ich poznać dzięki książce "Poradnik dla babysitterek. Polowanie na potwory" autorstwa Joe'ego Ballarini, która została wydana nakładem wydawnictwa Young.

Trzynastoletnia Kelly podejmuje się różnych prac by zarobić na wymarzony obóz. Przyjaciółka podpowiada jej by została opiekunką do dziecka. Pech chciał, że pierwszy raz ma zająć się dzieckiem w Halloween zamiast wybrać się na imprezę, gdzie być może będzie Victor, chłopak w którym Kelly się podkochuje. Ten wieczór jednak ma spędzić na pilnowaniu Jacoba. Czy praca opiekunki do dziecka może być trudna? Przekonana o tym iż jest to jedna z najprostszych prac jakie ją czekają niestety zawodzi na całej linii. Chłopiec boi się potworów, w które Kelly nie wierzy i lekceważy je. Jednak co jeśli one naprawdę istnieją i porwą chłopca, który okazuje się być wyjątkowy? Dziewczyna nie wiedząc co czynić dzwoni po pomoc do Liz, ukochanej i zawodowej babysitterki Jacoba. Razem wyruszają na ratunek chłopcu. Co wydarzy się w ten wieczór i jak zakończy się Halloween dla naszych bohaterów? O tym możecie przekonać się sami sięgając po książkę.
Idea stowarzyszenia babysitterek i babysitterów walczących z potworami bardzo mi się spodobała. Akcja książki toczy się niezwykle szybko i ciekawie. Książka skupia się na dość krótkim okresie czasu co jest świetnym zabiegiem, ale być ma również związek z tym iż jej autor jest scenarzystą i niemal równolegle z książką powstawał scenariusz filmu o podobnym tytule. Jest to zdecydowanie świetna książka dla dzieci, by pokazać im, że nie muszą się bać i każdego potwora można pokonać.

Jak w każdej książce dla dzieci mamy tu rewelacyjne ilustracje wykonane przez Vivienne To, które dodają uroku lekturze. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić w przypadku tej lektury to znaczek na okładce z napisem "film netflix", który moim zdaniem odbiera jej uroku. Dawno nie odpoczęłam i nie bawiłam się tak fenomenalnie przy lekturze książki. Nie chciałam by się skończyła, i nawet nie wiem kiedy to się stało, tak bardzo mnie wciągnęła i pochłonęła.

Książkę Wam polecam z całego serducha! Dla mnie była to rewelacyjna i bardzo odprężająca lektura, a teraz lecę obejrzeć film na Netflix.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję bardzo wydawnictwu.

Słabizna. Dla średnich dzieci. Pierwsza naiwna miłość szkolna i potwory ale mam wrażenie, że książka jest za potworna na małe dzieci a zbyt infantylna na te starsze dzieci. Ciężko określić grupę wiekowa i wstrzelić się konkretnie w odpowiedni moment. Kupiłem z myślą o siostrzenicy ale nie dam jej tego do czytania za żadne skarby. Ale może co ja tam wiem.

Interesująca propozycja dla osób szukających lekkiej lektury. Szczególnie sprawdzić się może w okresie halloween. Podczas czytania udało mi się wrócić pamięcią do serii strasznych historii z dzieciństwa, które wtedy nieco straszyły a teraz traktuję je z przymróżeniem oka.
Co przyciąga to na pewno ciekawa narracja oraz tempo akcji przez co można przeczytać tę książkę w jeden lub dwa wieczory. Sama tematyka jest dosyć prozaiczna - ot potwory z dzieciństwa, ale za to w bardzo interesującej otoczce. Mamy więc dziecięce koszmary, opiekunkę, która musi stawić im czoło, główny zły charakter wraz ze swoimi, nazwijmy ich, minionami. Nastoletnia opekunka zbierająca fundusze na wyjazd na obóz postanawia podjąć się opieki nad małym chłopcem. I tutaj zaczyna się jej przygoda z potworami co do istniania których nie była do końca przekonana. Do tego delikatny wątek miłosny i mamy idealną propozycję dla nastoletnich czytelników.
Jedno co rzuca się w oczy to fakt, że nasza bohaterka mogła jest nieustraszona (tak od razu) , nie waha się , zawsze wybiera dobre rozwiązanie nawet jeżeli jest ono zupełnie przypadkowe. Czasami jest to nieco irytujace. Ogólnie fajna książka na mroźne czy deszczowe wieczory. Mam nadzieję, że kolejna część bedzie stać na przynajmniej podobnym poziomie.

Za tę książkę planowałam się zabrać rok temu, kiedy wyszedł film. Obejrzałam go i był całkiem spoko. Teraz kiedy przeczytałam książkę uważam, że zakończenie jest w niej o wiele lepsze. Myślę że to świetna pozycja dla najmłodszych, którzy boją się potworów.

"Upieką mnie jak kurczaka, a moi rodzice, Tammy, Victor i reszta ludzkości będą musieli żyć w świecie mroku rządzonym przez potwory i ożywione koszmary. I właściwie to będzie moja wina. Świetny materiał na film! Dla mnie kiepska noc."
Przyznam szczerze, że jako dziecko w ciele dorosłego człowieka nie mogłam przejść obojętnie obok tej powieści, odkąd ją zobaczyłam i przeczytałam opis, czułam do niej spore przyciąganie. Choć jest to literatura bardziej przeznaczona dla młodszych odbiorców to z pewnością tuym nieco starszym również przypadnie do gustu.

Kelly Ferguson jest naszą główną bohaterką, ma trzynaście lat i usilnie zbiera pieniądze na obóz letni, który jej się wymarzył głównie dlatego, że chce być cool. Doceniam jednak fakt, że na tę zachciankę pracuje sama – dorabia w rozmaite sposoby, teraz na przykład zdecydowała się na bycie babysitterką, czyli po prostu opiekunką dla dzieci. To miła i dosyć pracowita dziewczyna, szybko się uczy i jest ambitna. Bardzo lubiłam jej postać – bywała zabawna, zorganizowana, w miarę odpowiedzialna i pomysłowa. To w sumie typowa nastolatka, z typowymi problemami – chłopcy, status społeczny czy wredne koleżanki z klasy, jednak wraz z rozwojem akcji okazywało się, że jak na swój wiek jest dojrzała i świadoma wielu spraw.

"Większość ludzi przez całe życie nie ma zielonego pojęcia, jakie kosmiczne obrzydlistwa czają się w mroku. Ale one istnieją. - Pokiwała głową. - I wtedy wkraczamy my. Chronimy dzieci, aby mogły dorastać i zmieniać świat. Chronimy je przed potworami."

Oczywiście mamy tu innych, dosyć interesujących i barwnych bohaterów, np. Tammy - przyjaciółkę Kelly, Liz-która jest profesjonalną babysitterką czy resztę teamu babysitterów. Tammy pojawia się epizodycznie, ale łatwo można stwierdzić, że to naprawdę dobra i wyrozumiała przyjaciółka, wspiera Kelly, zwłaszcza gdy relacjonuje jej, co się dzieje na imprezie, na którą miały iść razem. Z kolei Liz nie należy do zbyt miłych, ale to tylko taka otoczka, która chroni ją od zawodu, który prędzej czy później się pojawia wraz z ludźmi dopuszczonymi do delikatnego serca. Mimo wszystko lubiłam ją, miała naprawdę trudny charakter, ale była też momentami zabawna. Reszta ekipy to dosyć specyficzne jednostki, raczej do tych popularnych nie należą, a wręcz przeciwnie – mają swoją własną klikę, której większość po prostu unika. Ciężko ich nie lubić, wydają się być koleżeńscy i przyjemni.

Fabularnie jest to dosyć oryginalna powieść, raczej niezbyt często spotyka się motyw babysitterek, czyli opiekunek dla dzieci, a jak już to ewentualnie przewija się gdzieś w cieniu. Co ciekawsze, cała akcja książki dzieje się jednej nocy, a dokładniej w Halloween, bo wiadomo, że to idealny dzień dla potworów. Nie jest to zbyt popularny zabieg, lecz przyznam, że mi to odpowiada, w dodatku całość została okraszona energiczną narracją i niezbyt wymagającym językiem. Autor, Joe Ballarini ma interesujące pióro, elastyczne i przyjemne w odbiorze, raczej lekkie i niezbyt wyszukane, to debiut – udany, czytało się nieźle, szybko i była wciągająca oraz dosyć zabawna. Co więcej, mamy tu wiele urozmaiceń – wstawki z poradnika, czy rysunki, a wszystko to miało przyjemną kreskę i bardzo pasowało do całokształtu.

"- Czo to jeszt? - wykrztusiła Cassie.
Coś, co wyglądało jak zesztywniałe zielone elfy o wielkich czuprynach, szarpało za kratę w oknie samochodu.
Jacobowi opadła szczęka.
- To brokuły - powiedział z głębokim przerażeniem."

Okładka jest interesująca, klimatyczna i dosyć mroczna, idealnie oddaje treść książki. Odbiór trochę psuje ta niby nalepka Netflixa, myślę, ze na spokojnie można było ją zrobić subtelniejszą. Jest jednak coś, co podoba mi się bardziej niż sama okładka, a mianowicie rysunki, które znajdują się zaraz pod nią. Kolejny ogromny plus to twarda oprawa.

Reasumując, tak to jest powieść, której domyślną grupą docelową są raczej osoby (o wiele) młodsze ode mnie, ale… Ja podczas czytania bawiłam się naprawdę dobrze. To świetny debiut Joe’go Ballarini’ego – wciągający, ma barwnych bohaterów i ma trochę humorystycznych momentów. Ilustracje są naprawdę chwytliwe, cieszą oko ładną kreską i pomagają z pewnością wyobraźni się wczuć. Szczerze polecam, nie tylko tym młodszym czytelnikom, ale również tym starszym, to przyjemna lektura, która nadaje się jako urozmaicenie.

Pozdrawiam, Sara ❤

„Nastał czas koszmarów.”

Mam nadzieję, że nie będę musiała długo czekać na drugi tom tej porywającej serii. Pierwszy szalenie mi się spodobał, sprawił, że fascynująco spędziłam czas w zachwycająco koszmarnej opowieści, oczywiście z uwzględnieniem dziecięcej kategorii wiekowej. Moja młodzież również się w nim bardzo dobrze odnalazła, wyraziła pochlebne opinie i gotowość do obejrzenia ekranizacji.

Kluczem sukcesu powieści jest umiejętnie wykreowany klimat prawdziwego dreszczowca z akcją wypełnioną osobliwymi wydarzeniami. Od pierwszych stron sporo dzieje się w sferze długich i niepokojących cieni szybowania wyobraźni, zwłaszcza w ujęciu bogatej i bujnej imaginacji wieku dziecięcego. Irracjonalne strachy i lęki, wkradające się do młodych główek przed zaśnięciem, nagle za sprawą opowieści przerażająco urzeczywistniają się. Obrzydliwe stwory i pokraczne potwory karmią się strachem bohaterów, zyskują na potędze i mocy. Złu przeciwstawić się może jedynie dobro, reprezentowane przez nastoletnie dusze z czystym sercem, niezwykłą odwagą i godną podziwu determinacją. Joe Ballarini zgrabnie podgrzewa uwagę czytelnika, trzyma go w szachu dziwacznych wydarzeń, nie pozwala oderwać się od stron książki, barwnie przyciąga przyjaznym stylem narracji. Intryga potęguje się z rozdziału na rozdział, gorąco kibicujemy fantastycznie sportretowanym różnorodnym postaciom. Każda wnosi coś szczególnego do opowieści, uruchamia iskrę dobrego humoru, dowcipnych tekstów, komicznych sytuacji. Przygody mają ciepłą i zimną odsłonę, gdyż autor nie oszczędza bohaterów, raz im się coś udaje, a kiedy indziej ponoszą klęskę, ale z całym oddaniem i zaangażowaniem służą słusznej sprawie.

Kelly Ferguson podejmuje się pracy w charakterze opiekunki do dziecka, pilnuje syna szefowej swojej mamy, pozornie zwykłego chłopczyka. Trzynastolatka nie zdaje sobie sprawy, jak wiele niebezpieczeństw czyha na nią i Jacoba, że pierwszy wieczór w pracy jako babysitterki okaże się wyjątkowo długi i trudny, ale też ekscytujący i niezapomniany. Dziewczyna wpada w szaleńczo obracający się wir wydarzeń z udziałem monstrów z szafy, cuchnących osobliwości, dziwolągów z kopytami, śmietnikowych podlizuchów, widmowych mas, starych zjaw i hobgoblinów. To wszystko wyłania się z głębokiego mroku z misją niszczenia. Trzeba ocalić świat, uratować dzieci, pomóc przyjaciołom, i jeszcze przeżyć. Sceneria zmienia się nieustannie, jest strasznie i upiornie, ale też zabawnie i magicznie. Treść wzbogacają ciekawe ilustracje, strony wyrwane z poradnika dla babysitterek. Kto go tworzy? O jak dawna? Tego musicie już dowiedzieć się sami, nie zwlekajcie.

bookendorfina.pl

„Nastał czas koszmarów.”

• Brak Legimi A
  • Literatura dla dzieci i młodzieży