Misja 100

2019-07-15
Maciej Studencki
dystopia

Okładka książki Kruki Kass Morgan, Danielle Paige
Kruki Kass Morgan, Daniel...

"Misja 100" jest pierwszą w życiu książką, którą przeczytałam, gdzie chociaż część akcji dzieje się w kosmosie. I bardzo mi się to podobało! Poza tym jest wiele różnic między serialem, ale i tak bardzo dobrze mi się to czytało. Historia Clarke i Bellamy'ego jest o wiele bardziej ciekawsza, a także poznajemy wiele szczegółów, których byśmy mogli na marne szukać w serialu. Więcej niestety nie napiszę, bo ciężko nie spojlerować!

Ta książka zdecydowanie zachęciła mnie do częstszego sięgania po historie, które dzieją się poza ziemską atmosferą !
Zdecydowanie ją polecam!

Przeczytałam tę książkę w 4 dni, a ostatnio czytanie zajmuje mi naprawdę długo.
Ciężko się oderwać od tej książki, tyle się w niej dzieje.
Dawno nie czytałam żadnej która by mnie tak wciągnęła, nie mogę się doczekać kiedy zacznę czytać 2 tom.
Polecam każdemu tą książkę, bo bez względu na upodobania, myślę że wszystkim się spodoba :)

Przeczytałam tę książkę w 4 dni, a ostatnio czytanie zajmuje mi naprawdę długo.
Ciężko się oderwać od tej książki, tyle się w niej dzieje.

W serialu mamy do czynienia z ciekawą akcją i szukaniem sposobu na przetrwanie, a książka to głównie rozterki miłosne a to jednego, a to drugiego bohatera. Sama próba odnalezienia się i ułożenia sobie życia w nieznanym środowisku to jakby plan drugorzędny. Zdecydowanie lepiej i ciekawiej według mnie wypada tutaj serial.

To nie książka, to jakaś pulpa bez składu i ładu. Fabuła dziurawa jak szwajcarski ser. Nawet opinii nie można sformułować oryginalnie, bo same banały przychodzą na myśl. Zdecydowanie odradzam.

Misja 100 Kass Morgan była inspiracją do kultowego serialu the 100. Książka opowiada o losach 100 młodocianych przestępców wysłanych na ziemię. Powieść fajnie napisana, pokazuje różne punkty widzenia. Mnogość retrospekcji uzupełnia historie bohaterów i pozwala nam poznać ich motywację. Ciekawa książka 📙. Polecam serdecznie

Powieść dla fanów science fiction z domieszką polityki. Bardzo szybko się czyta, jednak czasem bywała dla mnie nużądza. Dopiero w połowie można się bardzo wciągnąć i czytać do końca.
Każdy z bohaterów ma coś w sobie ,,interesującego ".Chcę się bardziej poznać bohatera i poznać jego najskrytsze tajemnice. Na pewno sięgnę po kolejną część- ciekawość zżera co dalej 😄.

Fajna powieść dla fanów fantastyki. Czyta się się szybko i przyjemnie. Oglądałam trochę serial i myślałam że książka mnie zaskoczy czymś nowym. Mam nadzieję że drugi tom będzie lepszy.

za mało o tym jak sobie radzą na Ziemi, za dużo o kłotniach, miłościach itp. itd.
ale jakby kiedyś trafić na dalsze części aż by sie przeczytało z ciekawości

ale jakby kiedyś trafić na dalsze części aż by sie przeczytało z ciekawości

Ciekawy zamysł fabularny, chociaż historia momentami wydaje się dosyć płaska, mnogość bohaterów upchniętych na tak małej ilości stron sprawia, że ciężko jest się z jakimś na dłużej zagłębić w ich emocje. Pewne tematy wydają się tylko lekko muśnięte, ale za to dramaty młodzieżowe mają się tu dobrze, co niestety czasem psuje wydźwięk pewnych wydarzeń, Trochę się zawiodłam. Nie znalazłam tu tego przez co zakochałam się w tych bohaterach w serialu, ale cieszę sie, że ta książka powstała, bo fabuła gdzieś tam jest.

Ajjj, może ta książka zasluguje na lepszą ocenę, ale nie tego się spodziewałem. serial był super, a w książce trzymała mnie tylko sympatia do postaci. Był to jedyny romans jaki czytałem więc nie powiem czy w tym aspekcie ta książka jest dobra.

• 2015
  • 2015