Uczeń nekromanty: Potwór

Okładka książki Autostopem przez tęczę Adrianna Buczek, Jakub Chilimończyk, Rafał Cywicki, Dalia Grodzka, Lena Kuran, Maciek Kwietniewski, Joanna Przygodzka, E. Raj, Zuzanna Śliwa, A. Szydlik, Wiktoria Szydłowska, Ewa Tomaszewicz, Milena Wójtowicz
Autostopem prz... Adrianna Buczek, Ja...
Okładka książki Tryzna. Antologia słowiańska Piotr Barej, Silke Brandt, Jarosław Dobrowolski, Krzysztof Dzieniszewski, Paweł Famus, Camille Gale, Artur Grzelak, Małgorzata Lewandowska, Tadeusz Oszubski, Olaf Pajączkowski, Jacek Pelczar, Franciszek Piątkowski, E. Raj, Maciej Szymczak, Flora Woźnica, Magdalena Zawadzka-Sołtysek
Tryzna. Antolo... Piotr Barej, Silke ...
Okładka książki (Nie)realna magia D. B. Foryś, Patrycja Fraj, Camille Gale, Ewelina Kasiuba, Martyna Ludwig, Katarzyna Muszyńska, Marek Pawłowski, Joanna Krystyna Radosz, E. Raj, Sandra Rozbicka, Ludka Skrzydlewska, Grzegorz Wielgus
(Nie)realna magia D. B. Foryś, Patryc...

A gdzie te opowiadania można przeczytać?

A gdzie te opowiadania można przeczytać?

Miłe uzupełnienie historii. Opowiadanie o tym, że gdy coś wydaje się oczywiste, wcale takie być nie musi. Fabuła na początku lekka i wciąga, jakby czytało się dobrą obyczajówkę w spokojnych realiach wiejskich. Im dalej, tym mroczniej. Podobało mi się bardziej niż "Król".

Uniwersum "Ucznia..." bardzo przypadło mi do gustu. Dlatego z utęsknieniem oczekuje i zawsze się cieszę z każdego kolejnego rozdziału, opowiadania, tomu :) Niezmiennie świetny język, narracja, wciągająca historia, nekromancja w dużych ilościach - to co tygryski lubią najbardziej. Bardzo polecam!!

Dla tych, którzy przeczytali „Plagę” Autorka przygotowała dodatkowe rozdziały, prequele, których akcja rozgrywa się przed wybuchem Rewolucji Światłości. Są to rozdziały, które należy przeczytać po zapoznaniu się z pierwszym tomem „Ucznia nekromanty.” Doskonale uzupełniają fabułę oraz wyjaśniają pewne wątki. „Potwór” to historia znudzonej arystokratki, która żyje na prowincji. Pewnego dnia na ziemiach jej męża odkryty zostaje tajemniczy grobowiec. Kobieta poznaje jego sekret, który sprawi, że obraz Syllonu i innych królestw znacząco się zmieni.

„Król” to drugi rozdział, w którym Czytelnik pozna młodość króla Naramira II, później zwanego przez poddanych Okrutnym. Częściowo ten wątek został wyjaśniony w fabule „Plagi,” ale tutaj poznamy jeszcze więcej sekretów. Co doprowadziło króla do takiego stanu? Dlaczego Pan Światła wyparł Pana Ciemności? To bardzo ciekawe rozdziały, które doskonale dopełniają pewne wątki poruszone w „Pladze”.

Niezły dodatek,przywykłem do hentaj-stylu autorki.;D

Niezły dodatek,przywykłem do hentaj-stylu autorki.;D

Kto czytał Ucznia nekromanty, ten wie, że ten świat ma wielki potencjał, a tworząc właśnie takie dodatkowe opowiadania, autorka świetnie go wykorzystuje.
"Potwór" zaciekawił mnie od pierwszej strony. Emocje głównej bohaterki opowiadania udzielały mi się w trakcie czytania – napięcie i niepokój towarzyszyły mi niemal przez cały czas.
Moim zdaniem jest to lektura obowiązkowa dla fanów tego uniwersum.

Moim zdaniem jest to lektura...

Fajny, intensywny i niepokojący rozdział dodatkowy do Ucznia Nekromanty. Całkowicie za darmo, za co wielka pochwała dla autorki, to taki smakowity DLC, poszerzający lore świata przedstawionego w Pladze. Bardzo mi się to podobało, a sceny, w których opisywany jest tytułowy Potwór wywołują przyjemne ciary :D

• Brak Legimi A
  • Fantasy chcę przeczytać