Okładka książki Ten, w którym są wszystkie przepisy. Książka kucharska dla miłośników serialu PRZYJACIELE
Teresa Finney Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
The One with All the Recipes: An Unofficial Cookbook for Fans of Friends
Prószyński i S-ka
2020-09-02
2020-09-02
Barbara Rotter

Nie wiem skąd te zachwyty, ja jestem rozczarowana na maksa.

Może kilka przepisów stąd jest całkiem niezłych, ale większość to nic specjalnego, albo takie zapchajdziury. Naprawdę ktoś potrzebuje książki za 42zł, żeby zrobić frytki, albo bajgla z pomidorem? Czasem niektóre składniki są tak opisane, że szkoda gadać.

Jak ktoś tutaj już napisał, to książka zrobiona niestarannie, bo wystarczy dać slogan "Przyjaciele" żeby fani się na nią rzucali i trzepać na niej pieniążki. Wydana jest ładnie, ale tak jak też inni tu pisali brakuje tu po prostu "Przyjaciół".

Oprócz ozdoby regału z książkami, to raczej większego pożytku z niej nie będzie. Moim zdaniem nie warto wydawać na nią pieniędzy.

Nie wiem skąd te zachwyty, ja jestem rozczarowana na maksa.

Jak ktoś tutaj już napisał, to książka zrobiona...

Książka zawiera bardzo dużo wręcz świetnych przepisów. Jednak kilka z nich zawiera moim zdaniem za mało informacji (być może dlatego, że w kuchni jestem początkująca). Kilka przepisów również mimo robienia krok po kroku nie wyszło, a i niesmaczne się zdarzały.

Mimo wszystko książkę bardzo polecam :) Zwłaszcza przepis na lasagne!!!

Mimo wszystko książkę bardzo polecam :) Zwłaszcza przepis na lasagne!!!

Mam, zdobi biblioteczkę, ale liczyłam, że będą jakieś zdjęcia z serialu przy danych przepisach. Dużo dobrych przepisów, ale ciasteczka babci Phoebie wyszły takie sobie..., czy warto? Z drinków, deserów na 100% skorzystam, a tak to chyba tylko będzie zdobić biblioteczkę. 🤷‍♀️

Teresa Finney tworzyła książkę kulinarną inspirowaną potrawami pojawiającymi się w kultowym serialu "Przyjaciele". Znajdziemy tu wiele fajnych przepisów, jak np. na kanapkę Joey’ego czy najlepsze na świecie owsiane ciasteczka Phoebe. Całość podzielona jest na pięć kategorii: coś na ząb, na lunch, na obiad i kolację, na deser oraz drinki i napoje. Każdy z przepisów opatrzony jest ładnym zdjęciem potrawy, przepisy są proste i przejrzyste, więc nawet początkujący kucharz - amator sobie poradzi. Oczywiście każdy też zawiera zdanie komentarza nawiązującego do serialu. Ja jednak nie byłabym sobą, gdybym nie doczepiła się do kilku rzeczy jak np. część przepisów bardzo mocno odbiega od potraw, które widzimy w serialu. Rozumiem, że książka jest tylko inspirowana serialem, ale i tak moim zdaniem mogła być jednak trochę bardziej pod tym względem dopracowana. Druga sprawa to to, że kilka zdjęć (które oczywiście są bardzo ładne i kolorowe!) nie całkiem jest zgodnych z tym co jest w przepisie. No i typowo amerykańska (tak myślę ;)) cecha - jeśli w przepisie jest ciasto kruche lub drożdżowe, autorka zachęca do skorzystania z gotowca… Monika by w życiu tak nie zrobiła!
Niemniej jednak na pewno jest to fajna książka, gratka dla fanów serialu, którą wręcz aż chce się mieć na półce. Oceniam 7/10, pełną recenzję ze zdjęciami środka książki znajdziecie tu: https://www.kryminalnatalerzu.pl/2020/12/ten-w-ktorym-sa-wszystkie-przepisy.html

"Ważnym aspektem „Przyjaciół” było od zawsze jedzenie: i to nie tylko dlatego, że Joey tak je kochał, że nigdy się nim nie dzielił (nawet za cenę zepsucia dobrej randki). Po prostu w tym serialu sporo się gotuje (zwykle robi to oczywiście szefowa kuchni i zapalona kucharka Monica) i jeszcze więcej zjada. Każdy, kto obejrzał „Przyjaciół”, musi kojarzyć chociażby dżem terapeutyczny, kanapkę z klopsikami, indyka dla jednego czy słynny trifle robiony przez Rachel. A dań na słono, słodkich deserów i pysznych napojów jest o wiele więcej. Teresa Finney zainspirowała się najsłynniejszymi daniami i stworzyła swoje wariacje na temat jedzenia, którym raczą się Monica, Ross, Joey, Rachel, Chandler i Phoebe."

Reszta opinii pod adresem: https://tanayahczyta.wordpress.com/2020/12/13/ten-w-ktorym-sa-wszystkie-przepisy-t-finney/ :)

Cześć i czołem! Dzisiaj przychodzę do Was z naprawdę smakowitym kąskiem!
"Ten, w którym są wszystkie przepisy" to prawdziwa gratka dla fanów "Przyjaciół". Znajdziemy tu wszystkie najlepsze przepisy, jakie pojawiły się na przestrzeni 10 sezonów serialu 😍. Znajdziemy tu przepis na terapeutyczny dżem, spaghetti dla wymagających rodziców a nawet sałatkę z kurczakiem babuni (kto usłyszał w głowie głos Joey'a 🙌) oraz wiele wiele innych. Każdy z nich opatrzony jest zabawnym opisem i zdjęciem, na widok którego ślinka cieknie 🤤❤
Jeden z przepisów już wypróbowałam, dzielę się kilkoma zdjęciami (wyszło tak rewelacyjne, że aż płakać się chcę, że tak szybko się skończyło 😭😂). Jeśli tak samo jak ja uwielbiacie serial, to jest to książka dla Was. Nie musicie mieć wielkich zdolności kulinarnych, jest mnóstwo przepisów dla każdego 😍
Na koniec jedyne co mogę powiedzieć, to 📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚/10

Cześć i czołem! Dzisiaj przychodzę do Was z naprawdę smakowitym kąskiem!

Już jest tu jeden komentarz krytykujący, ale uznałam, że ja też napiszę co uważam, bo nie wiedzieć czemu - dużo zachwytów widzę.
Przepisy, i to niektóre, tylko nawiązują do tych z serialu. Już ktoś słusznie zauważył, że nawet nie są dokładnie podane składniki lub są błędne.
Nie ma żadnych zdjęć ze scen z posiłkami, które faktycznie mogły się tu pojawić.
Moim zdaniem książka wydana tylko po to, żeby ją kupić, bo "Przyjaciele". Nie postarano się. Lepiej kupić już coś innego związanego z tym serialem.

Moim zdaniem...

Tak jak autorka Teresa Finney jestem wielką miłośniczką serialu ,,Przyjaciele” ale także uwielbiam kultowe programy telewizyjne i muzykę lat 90. minionego wieku. Moja przygoda z tym serialem zaczęła się późno, natomiast szybko nadrobiłam wcześniejsze zaległości. Teraz nie jestem w stanie zliczyć, ile razy oglądałam wszystkie 236 odcinków. W książce znajdziemy ponad 100 totalnie kultowych dań inspirowanych przygodami naszych ulubionych bohaterów serialu. Spis zawartych dań jest odpowiednio pogrupowany i przejrzysty. Znajdziemy tutaj przepisy na przekąski, lunch, dania główne na obiad i kolację z przyjaciółmi, a także desery i napoje znane z sitcomu. Nie lada gratką, dla fanów serialu są towarzyszące opisy ze scen serialu. Dodatkowo na aprobatę zasługuje oprawa graficzna przepisów. Mamy zawarte informacje dotyczące ilości porcji, czas przygotowania, a także czas przyrządzenia przypadającego na dany przepis. Czynności są wypunktowane i bardzo czytelne. Większość z dań można przyrządzić z łatwo dostępnych składników i są bardzo szybkie do przygotowania. Co wypróbowałam z inspirowanej daniami z serialu książki kucharskiej? Oczywiście słynną lazanię zaręczynową, w której znalazł się pierścionek Rachel. Muffinki bananowo-orzechowe, które Joey rozdawał uroczym dziewczynom w ulubionej kawiarni Central Park. Bardzo szybką w przyrządzeniu serową zapiekankę Mac & Cheese z kiełbaskami. Tradycyjny meksykański deser Flan, przygotowany dla Rachel na urodziny. Wszystko było przepyszne! Niewątpliwym atutem książki okazuje się również to, że receptury w niej zawarte nie wymagają użycia skomplikowanych sprzętów kucharskich. Zdecydowanie wystarczą nam podstawowe naczynia, prosty blender oraz piekarnik. Jako fanka serialu ,,Friends” i miłośniczka szybkich, a do tego łatwych potraw, jestem oczarowana tą książką. Myślę, że to dopiero początek dalszego testowania przepisów z tej książki. Autorka udowodniła, że kuchnia może być smakowita, zdrowa, a przygotowanie nie musi być skomplikowane, ani pracochłonne. Polecam wszystkim fanom popularnego sitcomu, ale także osobom, które nie lubią spędzać dużo czasu w kuchni.

Czy są tu fani „Przyjaciół”? 🤗 Ja jestem ogromną wszystkiego, co jest związane z serialem! W tym roku powstała świetna książka z przepisami inspirowanymi kultową produkcją. Nazwana w stylu nazw odcinków, czyli „Ten, w którym są wszystkie przepisy”. Autorką zarówno tekstu, jak i fotografii jest #TeresaFinney. W książce znajdziemy kilka kategorii: „Coś na ząb”, „Na lunch z przyjaciółmi”, „Na obiad i na kolację z przyjaciółmi”, „Na deser z przyjaciółmi” oraz „Drinki i napoje”. Książka jest świetnym pomysłem, pozwala na podróż we wspomnieniach związanych z serialem i na dobrą zabawę przy gotowaniu. 😋 Książka warta zakupu i myślę, że każdy prawdziwy fan powinien ją mieć. 😃 Jest to też super pomysł na prezent!

Przychodzę do Was z książką, która dla nie jednego fana może być ogromną pokusą.
Kto z nas nie zna amerykańskiego serialu komediowego o grupce przyjaciół z Manhattanu?
Który z bohaterów skradł Wasze serce?
Chociaż serial był emitowany w latach 1994-2004 do dzisiaj można oglądać jego powtórki i mam wrażenie, że ciągle czymś nowym zaskakuje.
Jesteście ich fanami?
💥💥💥
Wydawnictwo @proszynski_wydawnictwo wypuściło książkę kucharską dla fanów serialu.
Autorka zawarła w niej przepisy inspirowane serialem.
W książce znajdziemy ogrom przepisów potraw, drinków, potraw wege, przekąsek o których była mowa przy okazji różnych odcinków serialu.
Mamy tu między innymi zaręczynową lazanie, ciasteczka według receptury babci Phoebe, przepis na indyka, pizzę, Margaritę Rossa, truskawkowy dżem Moniki, rozwodowe ciasto z dyni, urodzinowy burger Rachel, mus czekoladowy.
To tylko kilka z ogromu przepisów. Brzmi ciekawie?
Każdy przepis jest dokładnie opisany krok po kroku, a do tego opatrzony pięknym zdjęciem.
To jak? Macie ochotę na gotowanie z przyjaciółmi? 😉

Który z bohaterów skradł Wasze serce?
Jesteście ich fanami?...