The Lies That Bind

2020-06-02
2020-06-02

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Uwielbiam autorkę i przeczytałam większość książek, ale ta to jakieś nieporozumienie. Głowna bohaterka to kompletna idiotka. Facet, którego spotyka, po prostu ma żonę i sobie przygruchał dziewczynę na boku, po czym wielokrotnie ją jeszcze okłamuje, a ona na końcu tworzy z nim związek i jest wybielany. Już nie mówiąc o narzeczonym, którego było mi bardzo żal, został zjechany przez autorkę i bohaterów,. Przez połowę książki był okłamywany w sprawie ojcostwa dziecka przez główną bohaterkę, a jak dowiaduje się prawdy to chce poczekać ze ślubem do ustalenia ojcostwa. Ja bym na jego miejscu po prostu wystawiła ją od razu za drzwi. Chyba ten feminizm autorki poszedł w bardzo złą stronę.

Dlaczego decydujemy się na spędzenie nocy z nieznanym nam mężczyzną? Co jeśli ten facet okaże się obcym człowiekiem, o którym nic jednak nie wiemy?
Kłamstwa.
Dlaczego druga osoba decyduje się na przemilczenie/ukrywanie jakiś rzeczy? Czy da się usprawiedliwić jakiekolwiek kłamstwo?
W końcu kłamstwa mają krótkie nogi...

Emily Giffin jak zwykle w formie. Tej książki potrzebowałam przeczytać.

Kłamstwa.
W końcu kłamstwa mają krótkie nogi...

Emily Giffin jak zwykle w formie. Tej książki...

Książka od początku wzbudzała we mnie raczej mieszane uczucia. Poznanie się Cecily i Granta, było tak nietypowe, że aż nierealne. Samo ich zachowanie na początku też mnie jakoś denerwowało. Jakby autorka chciała z nich zrobić bardzo idealnych.

Historia potem nabiera trochę tempa, zaczyna się sporo dziać. Nie tylko w książce, ale też w głowie czytelnika. Tutaj muszę przyznać, było naprawdę ciekawie i poczułam te emocje bijące z tych wydarzeń.

Potem znów robi się typowo obyczajowo. Właściwie nic się nie dzieje. Powoli główna bohaterka odkrywa nowe informacje, więc to jako jedyne pozwala jakoś nie rzucić tą książką o ścianę.
W tym czasie też nie podoba mi się to co się dzieje w życiu Cecily. Jestem na nie i ciężko mi się skupić na historii, bo boje się, że tak już będzie do końca i moje czytelnicze modły jej nie uratują.

Jednak na samym końcu znów wskakujemy na właściwe tory. To co się tam dzieje, jest niespodziewane i podoba mi się ta nuta kryminału w tle. Na takie zakończenie liczyłam od początku tej historii.

Podsumowując: jeśli szukacie czegoś lekkiego, ale też czegoś co wzbudzi w was skrajne emocje, to śmiało. Jest to coś dla was. Mnie osobiście trochę wymęczył styl pisania autorki, ale sama historia na duży plus.

Przyjemnie się czytało aczkolwiek nie urzekła mnie bardzo.

Przyjemnie się czytało aczkolwiek nie urzekła mnie bardzo.

"Miałaś rację mówią, że miłość polega nie na namiętności, lecz na lojalności i trwaniu przy tej drugiej osobie"

Książka pełna zwrotów akcji, która sprawia, że jesteśmy bardzo ciekawi dalszych losów bohaterki oraz decyzji, jakie podejmie.
Można by rzecz, to romans z wątkiem dramatycznym, ale przewijają się tu również wątki kryminalne, które nadają tej powieści idealną fabułę i trzymają w napięciu. Na początku poznajemy Cecily jako kobietę, która jest rozbita i pełna smutku po rozstaniu ze swoim ówczesnym chłopakiem. Pewnego wieczoru w barze poznaje Granta i świat staje się dla niej pełen barw, uczucia namiętności i tajemniczość. Zaczyna się poważny związek, pełen pasji i uczucia, którego dotąd żadne z nich nie doświadczyło.
Niestety nic nie trwa wiecznie. Świat wstrzymuje oddech. Dochodzi do ataku na World Trade Center i już nic nie jest takie samo. Cecily traci ukochanego Granta, ale podczas wywiadów z ludżmi zauważa zdjęcie ukochanego. Okazuje się że Granta szuka inna kobieta. Cecily nie rozumie co sie dzieje. Chce dowiedzieć się wszystkiego o nieznajomej, która... jest jego żoną.

Zapowiadała się świetną książka ..
W połowie książki coś się wydarzyło ale tak naprawdę nie wiem co, że książka bardzo straciła w mojej ocenie.. zakończenie, jak na tą autorkę, bardzo słabo

Zapowiadała się świetną książka ..

Najsłabsza książka tej Autorki. Zmęczyła mnie. Akcja rozpoczęła się w połowie książki.

Podobała mi się do pewnego momentu... Właściwie prawie do końca, ale koniec mnie tak zawiódł, że aż nie wiem co powiedzieć...

Po książkę sięgnęłam dlatego, że widziałam ją u innych bookstagrammer'ów, ale również dlatego, iż czytałam inne książki autorki. Powieść jest trochę specyficzna, ale łatwo się w nią wciągnąć, i pojawia się chęć dowiedzenia się, jak to się wszystko wyjaśni.

Dwudziestoośmioletnia Cecily właśnie rozstała się z chłopakiem i topi smutki w alkoholu. Jest druga w nocy, a ona siedzi w barze i zamierza wybrać numer byłego faceta, gdy siedzący obok mężczyzna radzi jej, aby tego nie robiła, bo będzie żałować. Następnego dnia Cecily budzi się obok nieznajomego... I choć wydawało się, że była to przygoda na jedną noc, para szybko się w sobie zakochuje, a ich związek nabiera rozpędu. Jednak pewnego dnia Grant przestaje się odzywać, znika.

W międzyczasie dochodzi do ataku na World Trade Center, Cecily jak na reporterkę przystało, szuka tematu do artykułu. Na miejscu zdarzenia zauważa ulotkę ze zdjęciem Granta. Postanawia zadzwonić pod numer widniejący na ogłoszeniu i jej świat wali się w jednej sekundzie. Dziewczyna zastanawia się czy cokolwiek w związku z Grantem było prawdą.

Przed Cecily wiele trudnych decyzji i zawirowań. Serce nie sługa, kobieta jest zagubiona, a w jej życiu dzieje się zbyt wiele naraz. Jak sobie z tym poradzi?

Choć podobała mi się okładka, a tytuł był intrygujący, jestem trochę zawiedziona. Za dużo działo się w tej książce. Wątek gonił za wątkiem. Mimo to szybko się czytało i polecam, taka typowa powieść na jeden wieczór. 💜

Idealna książka na urlop 😉

Idealna książka na urlop 😉