Wielka Księga Kici Nici

Okładka książki Wielka Księga Kici Nici Alina Przydatek
Okładka książki Wielka Księga Kici Nici
Alina Przydatek Wydawnictwo: Wydawnictwo Kici Nici interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Wydawnictwo Kici Nici
2019-10-25
2019-10-25
maskotki myszka króliczek literatura dziecięca zdrowe odżywianie sport higiena

Myszka Soniulinda jest maskotką z włoskiej tkaniny, a Matilda angielskiej. Bohaterki są dwujęzyczne, więc od początku oswajamy języki obce. Możemy się z nimi przywitać w ich rodzimych językach a do tego zaśpiewać jak ktoś tak woli. Cała książka jest rymowana. Podzielona została na kilka większych opowiadań.

Wszystkie elementy wymyśliła, wykonała i napisała autorka świata Kici Nici Alina Przydatek. Scenografią do rymowanek są piękne rękodzieła, w których nie zabraknie żadnego szczegółu. Możecie podziwiać te ilustracje czytając wartościowy tekst. Do tego wszystkiego tematycznie, świat Kici Nici przygotował dodatkowe atrakcje. Jednak można do nich wejść mając książkę i skanując kod. Wtedy można zaśpiewać piosenkę, witając się z pacynkami w obcym języku. Można usłyszeć przeczytany rozdział i zobaczyć ruchome pacynki w trakcie bajki. Można samemu odtworzyć historię z bajek. W jaki sposób? To już tylko wasza wyobraźnia daje wam możliwości. Ale książka ta daje pomysły i narzędzia. Ale ta zabawa nie kończy się na przeczytaniu samej bajki. Sama książeczka tylko ją rozpoczyna. Zobaczycie filmy i dostaniecie dostęp do wycinanek, kolorowanek czy innych pomysłów na spędzenie kreatywnego czasu z Kici Nici.

Tematy opowiadań:
Żyjmy zdrowo i kolorowo
Nawołuje do spróbowania kolorowych owoców i warzyw a pożegnać musimy się z watą cukrową i czekoladą. Matka natura daje nam zdrowe i pełne witamin przekąski byśmy byli zdrowi i mieli lśniące ząbki.

Bajka o jajkach w której robi się wiosennie.

Wielka wyprawa Kici Nici to przygoda odwiedzenia państw z których pochodzą bohaterki i dowiedzenia się kilku ciekawych rzeczy o tych miejscach.

Sport to zdrowie zachęca do uprawiania sportu zamiast siedzenia przed ekranem. Porusza również ważny temat jakim jest bezpieczeństwo na drodze oraz wspomina o ubieraniu odblasków czy ochraniaczy w celu ochrony zdrowia.

Na końcu zdobywamy przepis na święta, gdzie w zimowym klimacie poszukujemy choinki, znajdziemy też renifery Świętego Mikołaja, potrzebujące pomocy.

Wszystkie historyjki są pozytywne i nakierowują dziecko w stronę dbania o zdrowe żywienie, zdrowie oraz zwracają uwagę by pomagać innym i czerpać z tego radość.

Cała recenzja na:

Wszystkie elementy wymyśliła, wykonała i napisała autorka świata...

Książka czaruje już okładką a ilustracje wewnątrz mają swój niepowtarzalny urok. Całość jest bardzo ciepła, mądra i zaskakująca piosenkami i filmami - niespodzianka :) Ogromną zaletą jest przejrzysta, duża czcionka - co jest ważne przy samodzielnym czytaniu. Przygoda z tą książką to świetna zabawa dla całej rodziny.

Książka dla dzieci i ich rodziców, pełna inspiracji do zabawy, ale też nauki. Walorem są ilustracje w postaci zdjęć maskotek i elementów scenografii wykonanych przez autorkę, które mogą być zachętą do własnego tworzenia postaci z gałganków, włóczki, resztek materiału i zorganizowania własnego teatrzyku. Zaletą są również kody QR, które odsyłają do plików muzycznych i filmowych. "Wielka Księga Kici Nici" to nie książka do jednorazowego przeczytania, ale do ponownego wracania do niej i inspirowania własnych zabaw. Polecam.

• Bajki
  • Dziecięce