To nie jest mój mąż

Okładka książki To nie jest mój mąż Olga Rudnicka Patronat LC
Okładka książki To nie jest mój mąż
Olga Rudnicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Matylda Dominiczak (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Matylda Dominiczak (tom 2)
Prószyński i S-ka
2020-09-01
2020-09-01
literatura polska

więcej Więcej

Wyróżniona opinia i

To nie jest mój mąż

przeczytanych książek 998 napisanych opinii 998

Lepiej byłoby gdyby autorka się zdecydowała - albo Matylda jest inteligentną bysrzachą wykorzystującą szare komórki do rozwiązania sprawy albo nadpobudliwą ugrzecznioną harcereczką, która zamęcza otoczenie histerycznymi poczynaniami.
Łatwo przesadzić z zamierzoną groteską, która tu staje się nużącym słowotokiem. Raz jako akcent humorystyczny - ok. Jako stały motyw -...

Druga odsłona przygód Matyldy Dominiczak początkującej prywatnej detektyw. Miało być zabawnie, wesoło z intrygującym wątkiem kryminalnym i wszystko to było czego oczekiwałem. Lekka przyjemna książka z olbrzymią dozą humoru na jesienne wieczory, polecam.

Lekka i przyjemna komedia kryminalna, pełna niespodzianek, zbiegów okoliczności i zwariowanych pomysłów początkującej pani detektyw.

To nie jest mój mąż – Olga Rudnicka
Kolejna komedia kryminalna znanej autorki Olgi Rudnickiej. Można by było pomyśleć, że uparłam się na pisarkę – ale jak wspominałam wcześniej, zwykłam czytać cały dorobek danego pisarza, żeby wiedzieć na co mogę liczyć 😉
To nie jest mój mąż – to zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek, z tych które udało mi się póki co przeczytać. W...

Matylda rozpoczyna swoją karierę prywatnego detektywa w biurze detektywistycznym Gwint, Kowalski i Puszczyk. Niestety, na razie dorywczo, żeby się utrzymać musi dalej pracować w bibliotece, chociaż więcej jej tam nie ma niż jest... Ale! Nie ma tego złego, w końcu szefowa powierza jej z pozoru łatwe i szybkie zlecenie - musi udowodnić zdradę męża klientki. Towarzyszyć i...

Pośmiałam się, książka lekka, ale wątek kryminalny dosyć ciekawy. Jak zawsze u autorki, nietypowe postacie i trafne opisy ;)

Książka nie jest męcząca, ale daleko mi do zachwytu. Autorka utrzymała poziom poprzedniej części. Postać Matyldy Dominiczak nie za bardzo przypadła mi do gustu, ale zapewne sięgnę po kolejne tomy z jej udziałem.

Znów skuszona okładką i nadzieją na lekko wakacyjną lekturę zawiodłam się.
Niemal połowa tej historii wiała nudą, dopiero w okolicach strony 300 zaczyna się coś dziać. Myśli w głowie Matyldy są jak komary w lecie.

Lekka, niezobowiązująca komedia kryminalna. Nie trzeba się specjalnie koncentrować i analizować postępowania bohaterów. Akcja toczy się sama, bohaterowie są niedoskonali, nieudolni, ale jednak udaje im się wspólnymi siłami dopaść złoczyńców. Miła lektura z sympatycznymi bohaterami. Czekam na zapowiadany ciąg dalszy.

Na półkach: , , , ,

Uwielbiam.
Uwielbiam sięgać po kolejne powieści pani Olgi ;)
Pokochałam jej twórczość wiele lat temu i wciąż uważam, że jest genialna i ma niepowtarzalny styl.
Przede wszystkim tworzy bardzo charakterystycznych bohaterów, a co się zaś tyczy samej Matyldy - to już moja druga z nią styczność i choć jest okropnie zwariowana, to jednak nie można jej odmówić inteligencji i...

• 2021
  • 2020