The End of Gender: Debunking the Myths about Sex and Identity in Our Society

Debra Soh Wydawnictwo: Threshold Editions nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Data 1. wydania:
angielski
9781982132514
Threshold Editions
Gender Mężczyźni Kobiety Transseksualizm Transgender
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
angielski
9781982132514
Gender Mężczyźni Kobiety Transseksualizm Transgender

Bardzo dobra książka z obszerną literatura naukową, obalająca postmodernistyczne mity i dogmaty związane z tematem. Warto się zapoznać, ponieważ Debra nie występuje przeciwko ludziom, a przeciwko tendencjom antynaukowym.

Ona nie ma racji, lecz Judith Butler. Prawda jest taka że na świecie żyją osoby które nie sposób uznać jednoznacznie za mężczyznę czy kobietę. No ale jednak nie do wszystkich dociera ta prawda i uciekają się do poglą-du że jest spisek przeciwko tradycyjnym rolom płciowym. (niektórzy z nich wierzą nawet że za gender stoją Żydzi, którzy chcą rzekomo rządzić światem; ba...