Testament Hitlera

Skarpa Warszawska
kryminał, sensacja, thriller
9788366195905
Literatura polska sensacja testament Adolf Hitler

Wiedzą, inteligencja i wysublimowany dowcip połączony z ciekawym, niekonwencjonalnym tematem. Lekkość pióra, wyobraźnia tworzące ciekawa akcję i wielowarstwowe, niekonwencjonalne postacie. BRAWO!!!

Uważam debiut w kategorii sensacja za udany. Autor ewidentnie ma wiedzę historyczną i militarną, pokusił się jednak o stworzenie nowej alternatywnej rzeczywistości świata i Polski po II wojnie światowej. Rzeczywistości ciekawej i zdecydowanie lepszej.
Akcja wartka chociaż momentami jakby urywana (może to działania korekty, mające na celu zmniejszyć książkę objętościowo?)...

SF na najwyższym poziomie. Zawrotne tempo akcji, barwne i wielowymiarowe postaci, dialogi po brzegi wypełnione inteligentnym poczuciem humoru. Całość tworzy spójny i szczegółowy obraz alternatywnej rzeczywistości. Polecam tym, którzy szukają literatury niebanalnej i wciągającej.

W przeciwieństwie do amatorów, którzy niżej zamieścili komentarz w stylu: "Daję 1 bo nie umiem przeczytać więcej niż kilku stron"- ja książkę PRZECZYTAŁAM.Przechodząc do rzeczy... Akcja jest tak szybka, że nie ma czasu oderwać wzroku od książki. Mnóstwo motywów, barwnych postaci i duża realność- nie ma miejsca na fikcję. Takie książki bardzo lubię, szukam takich pozycji i...

Bardzo dobra, mnóstwo wątków, szybka akcja i bardzo wyraziste postaci. Najlepsze jest to, że taka alternatywna wersja historii XX wieku naprawdę mogła się wydażyć.

Prawdziwy rollercoaster, ożywcza, pełna humoru odmiana od taśmowych produkcyjniaków księżniczek i książąt polskiej powieści sensacyjnej. "Vaterland" po polsku (a może nawet "Człowiek z Wysokiego Zamku"), oryginalna próba odpowiedzi na pytanie "Jak wyglądałby świat, gdyby...".

Rzadko odkładam książkę po kilkudziesięciu stronach, ale to jest tak bez sensu, że dalej się nie da.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2021
  • Legimi