Nieznajoma

Okładka książki Nieznajoma Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Okładka książki Nieznajoma
Małgorzata Gutowska-Adamczyk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Osiedle Sielanka (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Osiedle Sielanka (tom 1)
Prószyński i S-ka
2020-09-02
2020-09-02
Literatura polska

Nie jest to co prawda lektura w stylu "Cukiernia pod Amorem", ale myślę, że seria "Sielanka" jest warta uwagi :) Po pierwszym tomie mogę powiedzieć, że czyta się ją lekko, jest w sam raz żeby poczytać wieczorem i oderwać się od szarej rzeczywistości :)

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką. Lekka, przyjemna, książka do przeczytania na wieczór. Na pewno nie zalicza się do kategorii ambitnych, Książka o wszystkim i o niczym, Fajne osiedle domków i życie ludzi mieszkających na nim od wielu lat. I nagle pojawia się zachłanny deweloper działający po trupach do celi i tzw. apartamentowce - sprzedawane dla "słoików" a budowane tandetnie, Najważniejszy jest zysk. Czy osiedle Sielanka dalej będzie sielanką? Pewnie dowiemy się tego z kolejnych tomów.
6 za poczucie humoru autorki,

Lekka i przyjemna ksiazka

Lekka i przyjemna ksiazka

Ładny język. Czuć lekkość pióra, historia plecie się spokojnie, ale nie nudno.
Bohaterowie troszkę płascy, jednowymiarowi, dziecko pięcioletnie mówi nieco zbyt dorosłym językiem. Ale ogólnie bardzo przyjemna opowieść, która udowadnia, że można napisać coś lekkiego a jednocześnie nie bezdennie głupiego.
W sam raz na czytelniczą niemoc.

Ładny język. Czuć lekkość pióra, historia plecie się spokojnie, ale nie nudno.
W sam raz na czytelniczą niemoc.

A jednak jest coś w tej historii, co jest miłę i znajome .Mnie tam się podobało , bo Ci sąsiedzi , to tacy jacyś swojscy są .

W książce jak i w życiu. Mijamy się nie znamy zapominamy o sąsiadach. Jak zagraża nam coś z zewnątrz zaczynamy szukać pomocy

Nie jest to "cukiernia pod amorem"... 2 tom odpuszczam ;(

Nie jest to "cukiernia pod amorem"... 2 tom odpuszczam ;(

Poznajemy mnóstwo bohaterów, jednak sama akcja rozwija się bardzo powoli. Dopiero pod koniec książki robi się ciekawiej. Historia trochę naiwna (pięciolatka lepiej zna życie niż młoda mężatka). Niestety miejscami nudnawa, a dialogi sztuczne. Sam pomysł na powieść dobry, szkoda tylko że jego realizacja dość mozolna.

145/2023 (A)

145/2023 (A)