World of Warcraft: Kronika t. 2

Okładka książki World of Warcraft: Kronika t. 2 Robert Brooks, Matt Burns, Chris Metzen
Okładka książki World of Warcraft: Kronika t. 2
Robert BrooksMatt Burns Wydawnictwo: Insignis Cykl: World of Warcraft: Kronika (tom 2) Seria: World of Warcraft fantasy, science fiction
World of Warcraft: Kronika (tom 2)
World of Warcraft
World of Warcraft Chronicle Volume 2
Insignis
2020-07-29
2020-07-29
2017-03-14
Piotr Czarnota

Okładka książki World of Warcraft: Kronika t. 3 Robert Brooks, Matt Burns, Chris Metzen
World of Warcr... Robert Brooks, Matt...
Okładka książki World of Warcraft: Kronika t. 1 Robert Brooks, Matt Burns, Chris Metzen
World of Warcr... Robert Brooks, Matt...

Kolejna część kronik World of Warcraft, w której linia czasowa już jest dużo bliżej znanym nam wydarzeniom. Pierwsze 30% książki, w których opisywany jest początek i rozwój Draenoru dosyć nudne, ale już od momentu narodzin Hordy czyta się bardzo dobrze. Później wchodzą wydarzenia znane nam z filmu Warcraft: Początek jak i gry Warcraft 2. Dla fanów uniwersum robi się tutaj już bardzo ciekawie rozjaśniając nam tajemnice i aspekty pierwszej wojny.
W tych kronikach szerzej poznajemy historię takich osobistości jak Gul'dan, Ner'zhul, Orgrimm Doomhammer, Anduin Lothar, Medivh czy też Khadgar.
Kroniki są wydane w twardej oprawie i na kredowym papierze, także bardzo dobrze się prezentują.

9/10 - must have dla każdego fana uniwersum Warcrafta

Historia pięknego i bogatego świata opisana w chronologii. Pozycja dla każdego fana świata obowiązkowa. Pozwala uzupełnić wiedzę o historii świata badź ją odświeżyć. Niezależnie od tego, zawsze będzie to doskonale spędzony czas. Wydarzenia są opisane dosyć skrótowo jak niektórzy mogą powiedzieć, ale moim zdaniem jest to odpiwiedni poziom szczegółowości pozwalający się skupić na najważniejszym.

Przeczytałem ksiązki jak Powstanie Hordy, Ostatni strażnik oraz Tides of Darkness i ta kronika jest między innymi streszczeniem tych trzech książek. Lubię ten świat, ale nie mogę znieść przetłumaczonych nazw regionów oraz innych nazw własnych.

Drugi tom kroniki Warcrafta jest równie zachwycający, co pierwszy. Świetna oprawa, niesamowite i klimatyczne grafiki, ciekawe opisane losy bohaterów znanych z gier. Jedyne, do czego można się doczepić, to polskie tłumaczenia nazw własnych. W tym tomie poznajemy losy postaci, które powszechnie znane są w lore World of Warcraft. Opisy odwołują się do wydarzeń z gry, co jest bardzo ekscytujące i napawa nutką sentymentu. Chętnie zapoznam się z trzecim tomem.

Do książek z serii Wacraft podchodzę zazwyczaj krytycznie, jednak Kroniki zrobiły na mnie naprawdę pozytywne wrażenie. Starannie wykonany, oprawiony w twardą okładkę i przyozdobiony pięknymi rysunkami album to must have każdego fana uniwersum Warcrafta. Napisany jest poprawnym, zrozumiałym językiem, nie natkniemy się tutaj na literówki, jak ma to miejsce w przypadku książek. Poza jednym wyjątkiem (ojciec Durotana, Garad umiera tutaj na Czerwoną Ospę, natomiast w książce Narodziny hordy zostaje zabity przez ogry) album jest ścisły z fabułą gier i wydanymi już książkami. Czytając, czułam się, jakbym z powrotem miała 12 lat i właśnie ukończyła kampanię w Wacraft III ;)

Kolejny tom kroniki z uniwersum Warcrafta tak jak poprzedni zawiera poukładaną i skomasowaną wiedzę na temat całej historii i pozwala na odnalezienie się w zawiłościach świata gry. Można tu znaleźć nawiązania do książek, które zostały wydane przez te wszystkie lata a także mnóstwo ciekawych wizualizacji. Kronikę mogę polecić z czystym sercem osobom, które siedzą w tej tematyce oraz tym, którzy po prostu chcą trochę więcej wiedzieć o świecie.

Rewelacyjna kronika opisująca w uporządkowany sposób historię Dreanoru - jednej z planet. na której rozgrywają się wydarzenia z gry WoW. Poza tym omówione są również wydarzenia związane z I i II wojną.

Polecam szczególnie osobom, które są zagubione w lore Warcrafta.

*Dodatkowa gwiazdka za ilustracje.

Polecam szczególnie osobom, które są zagubione w lore Warcrafta.

*Dodatkowa gwiazdka za ilustracje.

jeśli jesteś fanatykiem gry WoW albo lubisz ten klimat to książka zainteresuje Cię na pewno. nie tak obstawiałem zakończenie ale warto zabrać sie za ten egzemplarz, polecam. coś co fascynuje od początku i nie odpuszcza aż nie zakończysz tej powieści... jest kilka różnic w kronikach Wowa z wcześniejszego wydania polskiego jednak jest moc w tym tomiszczu

Lektura World of Warcraft Kronika. Tom I była dla mnie taką przyjemnością, że krótko po jej skończeniu, sięgnęłam po jej kontynuację. Autorami książki są Chris Metzen, Matt Burns, Robert Brooks. Opublikowany przez Wydawnictwo Insignis zapis dziejów uniwersum War of Warcraft to pozycja, która koniecznie powinna znaleźć się na liście „must read” każdego, komu fantastyczna literatura w duszy gra. World of Warcraft Kronika. Tom II to lektura, od której nie sposób się oderwać.

Wiemy już jak powstał wszechświat. World of Warcraft Kronika. Tom I przybliżył nam też losy świata Azeroth. Stanie się on areną niezwykłych zdarzeń. Zanim jednak do tego dojdzie, World of Warcraft Kronika. Tom II przenosi nas na Draenor. Mimo że miejsce to nie posiada uśpionej duszy, tętni ono życiem. Przez tysiące lat, fauna i flora tego świata zmieniała się, by dać wreszcie początek rasie, która przejdzie do historii uniwersum Warcrafta. Orkowie, bo to o nich mowa to niezwykle waleczne stworzenia, które na drodze do wiecznej chwały muszą zmierzyć się z przeciwnikami takimi jak ogry oraz przybyły z gwiazd lud Draenei. Początkowo stroniący od czarów orkowie, szybko staną się ich zakładnikami. Czy ulegną magii spaczenia? Dokąd Hordę zaprowadzi Mroczny Portal? Czy po drugiej stronie znajdą to, czego szukają? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć, sięgając po kolejną (i mam nadzieję nie ostatnią) kronikę World of Warcraft.

Dzieje Azeroth oraz Draenoru to fascynujące historie, pełne zaskakujących zwrotów akcji, intryg, dylematów, bohaterów oraz antybohaterów. World of Warcraft Kronika. Tom II to lektura jeszcze bardziej dynamiczna niż tom rozpoczynający serię. Książkę tę czyta się ekspresowo. Jest ona zresztą nie tylko niezwykle ciekawa, ale także przepięknie wydana. Gruba oprawa, klimatyczne grafiki i wysokiej jakości papier, na którym została wydrukowana księga sprawiają, że robi ona na czytelniku ogromne wrażenie już od pierwszego spojrzenia. Najnowsza publikacja Wydawnictwa Insignis to pokaźnych rozmiarów tomiszcze, na które powinien sobie zarezerwować miejsce na półce nie każdy fan gry World of Warcraft i nie tylko.

IG @angelkubrick

To, z jakim rozmachem @insignis_media wydaje Kronikę WORLD OF WARCRAFT, wręcz onieśmiela. Format, rodzaj papieru i jego stylizacja na pradawną księgę, czcionka a przede wszystkim zbiór ilustracji, z których część to prace tradycyjne, czyni z tej książki nie lada kąsek dla miłośników oryginalnych inkunabułów. SZACUN dla wydawcy za niewindowanie ceny, choć każdy zainteresowany widzi, ile kosztuje wersja angielska (przy okazji wspomnę, że teraz część I Kroniki na stronie Insignis jest w cenie promocyjnej 49,90 PLN!). Fani gry i świata fantasy nie mają się nad czym zastanawiać.

Uniwersum Warcrafta rozrasta się jak drożdżowe ciasto, nowe dodatki wciąż rozwijają ten świat, czasem nadpisując jego nową historię. Kronika ma na celu uporządkowanie tego wszystkiego, dlatego też znajdziemy w niej fakty, bez zbędnych opisów, co i tak dało potężną ilość tekstu, rozłożonego na trzy tomy.

Tom drugi odkrywa przez czytelnikami nieznaną dotąd wiedzę na temat Draenor, zamieszkiwanego przez Orków. Dodatek "Warlords of Draenor" ujawnia jedynie niewielki fragment tego, co należy wiedzieć o tej krainie. Na końcu książki znajduje się słowniczek polsko-angielski, który ułatwia odbiór książki. To idealna pozycja na jesienne wieczory, nie ma nic przyjemniejszego niż rozbuchana wyobraźnia, a Kronika WORLD OF WARCRAFT przenosi w inny wszechświat.

IG @angelkubrick

• Warcraft