Najdłuższe czasy

KEW
literatura piękna
Marcin Gaczkowski, Anna Ursulenko
Inne

"Wojna podeszła do bramy Z, a wraz z nią zmieniło się życie miasta. Ostrzały niszczą obrzeża, giną cywile. Zimny strach, proszę ja was, człowieka ogarnia! Tak niby historia się powtarza, zatacza krąg. Spotkały się i zrymowały początek minionego stulecia i początek obecnego. Kręci się karuzela dziejów, mili współobywatele!..."

Wołodymyr Rafiejenko w kunsztowny i...

• Literatura ukraińska
  • Rosja
  • Polityka
  • 2020
  • Ślepy traf - moje tabula rasa
  • Literatura piękna

Dodaj cytat z książki Najdłuższe czasy