Dorosłość osób wychowywanych w rodzinie alkoholowej. Wsparcie społeczne oczekiwane i otrzymywane.

Okładka książki Dorosłość osób wychowywanych w rodzinie alkoholowej. Wsparcie społeczne oczekiwane i otrzymywane.
Dorota Anna Dolata Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Seria: Psychologia i Pedagogika nr 317 nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
296 str. 4 godz. 56 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Seria:
Psychologia i Pedagogika nr 317
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Data wydania:
2019-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2019-01-01
Liczba stron:
296
Czas czytania
4 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788323236122
Tagi:
psychologia pedagogika
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
10,0 10,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
10,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
3
2

Na półkach:

Świetnie napisana książka. Obok wątków naukowych jest odwołanie do rzeczywistych przypadków DDA i tego jak radzili sobie w różnych sytuacjach.
Jestem DDA i przyznam że byłam w szoku czytając jak wiele łączy mnie z tymi ludźmi. Książka momentami emocjonująca nie należy do najłatwiejszych w sensie pośmiania sie. Ale chyba jedna z najbardziej prawdziwych i szczerych jakie przeczytałam nt Dorosłych Dzieci Alkoholików. Ja polecam.

Świetnie napisana książka. Obok wątków naukowych jest odwołanie do rzeczywistych przypadków DDA i tego jak radzili sobie w różnych sytuacjach.
Jestem DDA i przyznam że byłam w szoku czytając jak wiele łączy mnie z tymi ludźmi. Książka momentami emocjonująca nie należy do najłatwiejszych w sensie pośmiania sie. Ale chyba jedna z najbardziej prawdziwych i szczerych jakie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
820
621

Na półkach: , , , ,

Kim są Dorosłe Dzieci Alkoholików? Jak funkcjonują i jak przystosowały się do życia już jako dorosłe osoby? Jakie wykazują trudności w funkcjonowaniu? Jak wyglądają ich relacje z innymi? Ponadto, na czym polega i jak powinno wyglądać wsparcie społeczne rodziny alkoholowej? Jak rodzina alkoholowa i dysfunkcyjna radzi sobie w sytuacjach stresowych czy kryzysowych? Jak pomagać i wspierać rodziny dotknięte chorobą alkoholową i inną dysfunkcją?


Dorota Anna Dolata, dr nauk społecznych w zakresie pedagogiki, pedagog socjoterapeutka w swojej książce „Dorosłość osób wychowywanych w rodzinie alkoholowej” przedstawiła problematykę związaną z funkcjonowaniem rodziny alkoholowej i wpływu, jaki ma ona na dorastające w niej dzieci. Szereg badań autorki zaprezentowanych w książce stanowi funkcjonowanie dorosłych dzieci alkoholików, w dużej mierze oczekiwaną i otrzymywaną przez nich pomoc i wsparcie. A także trudności, z jakimi borykają się na co dzień oraz zasoby, jakimi dysponują.

(...)

Reasumując, istotą publikacji są szeroko omówione wyniki badań własnych autorki związanych z funkcjonowaniem DDA, charakteryzując poszczególne osoby wchodzące w skład takiej rodziny oraz samą rodzinę stanowiącą całość. Ponadto przedstawia analizę postrzegania przez dorosłe dzieci alkoholików działania w różnych relacjach społecznych, w dużej mierze ocenę otrzymanej pomocy społecznej i obszarów, w których wciąż osoby te spodziewają się otrzymać wsparcie. Dzięki tej lekturze możemy poznać jak radzą sobie DDA oraz to, jak odbierają siebie w różnych relacjach społecznych; jakich trudności indywidualnych doświadczają, w związkach intymnych, relacjach z rodzicem uwikłanym w nałóg i abstynentem, to, jak opiniują wsparcie społeczne oraz jakiego wsparcia nadal się spodziewają.


Sama jestem DDA, wiec książka ta jest dla mnie tym bardziej wyjątkowa i pomocna. Wiele cennych informacji w niej zawartych oraz doświadczenia osób, które wzięły udział w badaniu, bardzo dużo mi uzmysłowiły i jeszcze bardziej identyfikuję się z tym, o czym wspominały i czym się dzieliły. Wiem, jak ważna jest pomoc, której wcześnie nie potrafiłam przyjmować, i jak istotna jest w procesie zdrowienia i zdrowego funkcjonowania obecnie w życiu dorosłym. Dopiero po otrzymaniu takiej pomocy mogłam poznać siebie i lepiej zrozumieć wybory, jakich dokonywałam a czego, z wiedzą z tą, którą teraz posiadam, już nie zrobię. Doskonała lektura – polecam.

cała recenzja na stronie http://autorzy365.pl/doroslosc-osob-wychowywanych-w-rodzinie-alkoholowej_a6659

Kim są Dorosłe Dzieci Alkoholików? Jak funkcjonują i jak przystosowały się do życia już jako dorosłe osoby? Jakie wykazują trudności w funkcjonowaniu? Jak wyglądają ich relacje z innymi? Ponadto, na czym polega i jak powinno wyglądać wsparcie społeczne rodziny alkoholowej? Jak rodzina alkoholowa i dysfunkcyjna radzi sobie w sytuacjach stresowych czy kryzysowych? Jak pomagać...

więcej Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Reklama
zgłoś błąd