Klub Opiekunek. Mary Anne na ratunek!

Okładka książki Klub Opiekunek. Mary Anne na ratunek! Ann M. Martin
Okładka książki Klub Opiekunek. Mary Anne na ratunek!
Ann M. Martin Wydawnictwo: Mamania Seria: Klub Opiekunek literatura dziecięca
literatura dziecięca
Klub Opiekunek
Babysitters Club. Mary Anne Saves the Day
Mamania
2020-08-12
2020-08-12
Małgorzata Masełko-Swędrak

W Klubie dochodzi do kłótni, która dzieli od siebie przyjaciółki... Ale jak wspólna działalność ma funkcjonować, gdy dziewczyny nawet się do siebie nie odzywają? Gdy dzieci i ich rodzice zauważają, że coś jest nie tak, Mary Anne też ma już dość; do tej pory najbardziej nieśmiała osoba z Klubu zmierzy się z trudnym zadaniem, a aby to osiągnąć, będzie musiała naprawdę się postarać...

W czwartym tomie serii również dużo się działo; poznajemy nawet nową bohaterkę! Nie mogę się doczekać, aż dowiem się o niej więcej w kolejnych tomach.
Jednak mimo dużej ilości plusów, ta część podobała mi się najmniej, może przez to, że z główną bohaterką nie "zaprzyjaźniłam" się tak, jak z pozostałymi.

Jednym z najważniejszych przesłań tej serii jest to, że działając razem można wiele osiągnąć. I mimo wielu niepowodzeń, nie należy się poddawać.
Lubię też w tej serii różnorodność bohaterek, pod wieloma względami. Tak jak już mówiłam, cieszę się, że autorka zdecydowała się dodać kolejną ciekawą postać!
Najbardziej polecałabym te książki dla dzieci do 11 lat, bo im najbardziej się one spodobają i najbardziej je docenią. A starsi wiele z nich wyniosą, i co najważniejsze: jest to świetna rozrywką i odskocznia od innych lektur♡

Między dziewczynami dochodzi do niesnasek. Od słowa do słowa przyjaciółki po kolei wylewają swoje żale względem innych opiekunek. Każda z nich uważa, że jest w pewien sposób pokrzywdzona. Wpływa to na ich relacje z rodzicami dzieci nad którymi sprawują pieczę.
Dorośli zaczynają się domyślać, że w Klubie dzieje się coś złego.
Mary Anne pierwsza ma odwagę przeprosić za kłótnie i wyciąga na zgodę rękę w stronę Claudii. Jednak nie wszystkie dziewczyny są gotowe do ugody, więc miła atmosfera nie trwa zbyt długo.

Przyjaciółki zaprzyjaźniają się z Dawn, dziewczyną która niedawno przeprowadziła się do miasta oraz zaczęła naukę w ich szkole.
Dawn wkrótce pomoże Mary Anne w opiece nad chorym dzieckiem.

Mary Anne jest naszą ulubioną bohaterką, dlatego ucieszyłyśmy się, że to ona była w tej części narratorką.
Cała historia jest bardzo interesująca i trzyma w napięciu do samego końca, a nowa bohaterka w powieści to nowe przygody. Zapewne w kolejnej części będziemy mogły ją bliżej poznać.
Już nie możemy się doczekać kiedy ją przeczytamy.

Po lekturze książki zachęcamy do obejrzenia serialu na Netflixie.

Dorośli zaczynają się domyślać, że w Klubie dzieje się coś złego.
Mary Anne pierwsza ma odwagę przeprosić za...

Dodaj cytat z książki Klub Opiekunek. Mary Anne na ratunek!