Nadszedł ten dzień

Okładka książki Nadszedł ten dzień Monika Koszewska
Okładka książki Nadszedł ten dzień
Monika Koszewska Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Maria/Monika Koszewska (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Maria/Monika Koszewska (tom 2)
Novae Res
2020-09-18
2020-09-18
9788382191004

"Kiedyś nadejdzie ten dzień"
"Nadszedł ten dzień"
"Przeminął ten dzień"
Mam dość mieszane odczucia co do tego cyklu.
Z jednej strony porusza ważne problemy, rewelacyjnie pokazane życie korporacyjne, nieźle zobrazowane podejście do życia, motywacja lub jej brak.
Z drugiej strony, czasami irytowała mnie główna bohaterka. Przedstawiona zbyt cukierkowo i heroicznie. Nadto nie wróżę zbyt długiego zdrowia osobom śpiącym po 2-3 godziny na dobę.
To taka książka obyczajowa z elementami romansu i psychologii.
Można sięgnąć ;)

"Kiedyś nadejdzie ten dzień"
"Nadszedł ten dzień"
"Przeminął ten dzień"
Mam dość mieszane odczucia co do tego cyklu.

Główna bohaterka jest STRASZNA! Irytująca, przemądrzała, wszystkim udziela rad, według mnie często chamsko. Moim zdaniem nie jest to w żadnym wypadku polska wersja "Diabeł ubiera się u Prady".

1977

Ta książka to ponoć rodzina wersja słynnej książki- Diabeł ubiera się u Prady. No cóż, odpowiedź to marna. Książka jest dość toporna i napisana tak nijako. Nie wciąga, nie poraża poczuciem humoru. Akcja jest dość przewidywalna. Ale jednocześnie tak nieprawdopodobna, i nagromadzenie tylu dziwaków w jednej kamienicy, że ciężko w to uwierzyć.
Ta książka to strata czasu. Jakby chociaż była zabawna...

Ta książka to strata czasu. Jakby...

Bardzo ciekawy romansik, wbrew pozorom nie chodzi tu tylko o uczucia i humor którego oczywiście nie brak, ale między kartami powieści odnajdziemy też drugą warstwę ( gdzie sama byłam mocno zdziwiona ),nieco poważniejszą w swej wymowie.

"Nadszedł ten dzień" to zabawna i przyjemna książka głównie dla kobiet, ale mężczyznom również polecam. Jest dość ciekawa. To kolejna część tej autorki, którą przeczytałam. Opowiada o miłości rzecz jasna i o alkoholiźmie.
Maria jest bardzo mądrą, pewną siebie i energiczną kobietą. Jest 30 letnią bohaterką tek książki. Pracuje w ogromnej firmie kosmetycznej. Zawszema wiele ciekawych pomysłów. Jest wychwalana przez pracowników. Kiedy wraca ze służbowej podróży z Kijowa, jest zupełnie inna. ZAKOCHANA! Maria jest niemal pewna, że to z nim chcę zbudować coś stałego.
Czy to dobra i trafna decyzja? Czy jej plany potoczą się tak jak to Sobie ułożyła? A co do pracy... zawsze trafi się jakaś osoba, która z nami ryealizuję. Tak też jest w przypadku Marii, z którą nieustannie rywalizuje Justyna. Kobieta przekonana jest, że Maria stoi na drodze do jej super kariery. Jak się skończy ten spór?
Świetna opowieść! Pełna trudnych życiowych wyborów.

To kontynuacja „Kiedyś nadejdzie ten dzień”, która niejednokrotnie zaskakuje i bawi. Nie zwiedźcie się słodkimi okładkami, bo ta historia skrywa w sobie także intrygi i tajemnice.

Maria niezmiennie pracuje w firmie kosmetycznej Eliksir, w której pnie się w górę, realizuje swoje pomysły i jest doceniana przez przełożonych. Jest zakochana, ma przyjaciół, passę w pracy i spokojne, poukładane życie. Ale nie może być aż tak nudno… Jej firmę wykupuje nieznany inwestor, którego decyzją jest zmiana dyrektora ich oddziału. Poza tym w pracy jest inna kobieta, która lubi kopać pod innymi dołki.

Odskocznia Marii w postaci wspaniałych sąsiadów i świetnej atmosfery w kamienicy, zostaje zachwiana przez problemy alkoholowe jednego z lokatorów. Wsparcie Marii w każdym pojawiającym się problemie, nie będzie zawsze mile widziane.

Czy związek na odległość sprawdzi się i w tym przypadku?
Kto okaże się nowym dyrektorem?

Korporacyjne środowisko pełne rywalizacji i plotek, tajemnice, zmiany, ambicje, a z drugiej strony przyjaciele, miłość i rodzina. Książka obfituje w wątki pełne skomplikowanych związków, podejmowania trudnych decyzji, zazdrości, przemocy i bogactwa. Ale mamy także pozytywną stronę pełną miłości i osiągania wymarzonych celów.

Fabuła była ciepła, lekka, zabawna i pełna emocji. Pojawiające się zwroty akcji powodują jeszcze szybsze czytanie. To świetna kontynuacja serii z wyjątkowymi i stanowczymi bohaterami, którzy nie dają sobie w kaszę dmuchać.

„W związki wkrada się rutyna , zniechęcenie, nuda. Ogień namiętności wygasa. A najgorsze jest, jak nigdy nie zapłoną”.

Maria to pewna siebie, inteligentna, wysportowana i pełna wewnętrznej energii trzydziestoletnia kobieta. Realizuje się zawodowo, pracuje w dużej firmie kosmetycznej. Głowę ma pełną pomysłów, z czego przełożeni są bardzo zadowoleni. Prawdziwa kariera staje przed nią otworem. Po służbowej podróży z Kijowa, wraca odmieniona, zakochała się. Czyżby w końcu trafiła na mężczyznę swojego życia? Czy to się uda? W pracy też bywa różnie, nieustannie rywalizuje z nią Justyna, która jest przekonana, że Marta stoi na drodze do jej prawdziwej kariery. Jak potoczy się relacja tych dwóch kobiet?

Ciepłe, serdeczne relacje między ludźmi mieszkającymi w jednej kamienicy. W dzisiejszych czasach to rzadkość. Marta miała dużo szczęścia, że trafiła na takich sąsiadów. Jednak czy wszyscy dobrze jej życzą? Korporacja i jej pracownicy to bardzo specyficzne środowisko, gdzie krążące plotki są po porządku dziennym. Każdy z nas ma prawo do szczęścia, miłości, spełnienia marzeń. Ambicje, praca, szczera przyjaźń, rodzina, chwilami trudna codzienność. Zazdrość, nienawiść, zwykła ludzka zawiść, rzucanie kłód pod nogi. Pokomplikowane relacje męsko – damskie, alkohol, przemoc. Trudne życiowe wybory. Świat ekskluzywnych kosmetyków, zapachów, bogactwa, przepychu.

Bardzo pozytywna opowieść pełna energii, emocji, miłości. Samo życie. Czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko. Idealna pozycja na odstresowanie. Zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło.. Bardzo polecam :)

Życie Marii stało się dość stabilne i poukładane. Osiąga sukces zawodowy i to niemały. Jest w szczęśliwym związku z Mikołajem, który pracuje w tej firmie co ona, tylko w zagranicznym oddziale. Ma wielu przyjaciół, na których zawsze może liczyć. Jest kobietą szczęśliwą, spełnioną i ma nadzieję, że tak zostanie. Życie jednak lubi pisać własny scenariusz. Firmę, w której pracuje, kupił jakiś inwestor, o którym nic nie wiadomo, poza faktem, że chce, aby dyrektor w jej oddziale zmienił się na kogoś od niego. Na dodatek Justynka czerpie satysfakcje z poniżania innych, pod nią również próbuje kopać dołki i choć Maria się nie daje, ma czasem tego zdecydowanie dość. W miejscu, gdzie mieszka i jest zżyta z innymi mieszkańcami, zaczyna się nie do końca dobrze dziać, a wszystko za sprawą Ewy i jej problemu z alkoholem. Jej przyjaciel ma problemy z byłą dziewczyną, a przyjaciółka nie może się pozbierać po napaści. Kobieta pragnie być dla każdego wsparciem, stara się każdemu pomóc, co czasami negatywnie się na niej odbija. Tylko związek z Mikołajem wydaje się idealny. Tylko czy aby na pewno? Jak potoczą się losy Marii? Co będzie się w firmie, kiedy przyjedzie nowy dyrektor?....
Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/10/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt_27.html

Poprzednia część, czyli „Kiedyś nadejdzie ten dzień” swoim humorem, lekkością i intyrgującą historią
z niebanalną bohaterką skradła moje serce. A jak było podczas lektury „Nadszedł ten dzień”? Pod
wieloma względami jeszcze lepiej
Poznajemy tu dalsze losy zakochanej w korporacyjnym życiu Marii, która w znacznej mierze
przyczyniła się do sukcesu firmy kosmetycznej, w której pracuje. Praca po godzinach, w weekendy,
potem siłownia, kosmetyczka i zaraz koniec dnia. Ambitna i zakręcona w swoim pędzącym i
skoncentrowanym na pracy życiu kobieta nie wyobraża sobie innej codzienności.
Warto zaznaczyć, że ten tytuł można przeczytać bez zapoznania się z poprzednią częścią, oczywiście
nie zrozumiemy wtedy wszystkich nawiązań, ale nie są one aż tak istotne i śmiało można czytać tylko
drugą część. „Nadszedł ten dzień” to kolejna ogromna dawka humoru i ironii, które towarzyszą Marii
nieustannie. Większą uwagę poświęcono to miłosnej sferze życia bohaterki, teraz mamy możliwość
bliższego przyjrzenia się temu co w jej sercu gra i czy nadal gości w nim Mikołaj, którego poznaliśmy
w pierwszej części. Silny i specyficzny charakter Marii nadaje całej historii wyjątkowości. Stanowcza,
zdeterminowana i pewna siebie kobieta pokazuje, że często w życiu przybieramy maski i przychodzą
chwile, w których zmieniamy się z diabełka w istnego anioła, a nadchodzi to zwłaszcza wtedy, gdy
uczucia biorą górę.
Pracownicy korporacji to specyficzne środowisko, o którym krąży wiele plotek, jeśli chcecie spojrzeć
na te osoby z przymrużeniem oka i trochę się pośmiać to właśnie to zapewni wam ta książka.
Fabuła dotycząca przygód kobiety w wielkiej korporacji na pierwszy rzut oka wydaje się zwyczajna,
ale nic bardziej mylnego. Autorka nieustannie zasiewa w nas niepokój, lub zupełnie odwraca tok
wydarzeń, a to sprawia, że czytamy coraz szybciej i szybko orientujemy się, że to już koniec historii.
Trafne tytułu każdego rozdziału i nawiązania do znanego nam świata Harrego Pottera to drobne
elementy, które mi niezmiernie umiliły czytanie.
Po zakończeniu pierwszej części nie czułam potrzeby poznania dalszego losu bohaterki, ale gdy już go
odkryłam okazało się, że tego właściwie potrzebowałam. Pełna humoru, niebanalnych bohaterów,
którzy są niczym nasi przyjaciele historia o pracy, rodzinie, przyjaźni, miłości, własnych ambicjach,
rywalizacji i wszelkich uczuciach, które towarzyszą nam na co dzień. Właśnie taka jest ta książka –
codzienna, pokazująca życie jakie znamy w przyjemny sposób z odrobiną humoru. Polecam na
odstresowanie i popatrzenie z boku na pewne z pozoru zwyczajne sytuacje.

wieloma względami jeszcze lepiej
przyczyniła się do sukcesu firmy kosmetycznej, w której...

Do przeczytania tej książki zachęcił mnie opis na okładce, porównujący książkę do słynnej „Diabeł ubiera się u Prady”. Nie doczytałam jednak, że ta książka to kontynuacja książki „Kiedyś nadejdzie ten dzień” miałam poczucie, że brakuje mi kilku informacji, które pojawiły się w pierwszej części, na szczęście autorka skonstruowała fabułę w taki sposób, że można niektórych rzeczy się domyślić, a niektóre wydarzenia z poprzedniej części są po krótce opisane, wiec można się świetnie odnaleźć w całej historii. A książka opowiada o życiu Marii, Dyrektor Marketingu w dużej firmie kosmetycznej, której życie kręci się wokół firmy i siłowni. To bizneswoman pełną gębą, kobieta która stawia sobie jasne cele i realizuje je, wprawiając niejednokrotnie w osłupienie swoich kolegów i koleżanki z pracy.
Oczywiście tam gdzie sukces pojawia się zazdrość i zawiść, i jak w każdej korporacji, mamy i tutaj przegląd osobowości. Sama pracuję w dużej firmie i miałam momentami wrażenie, że ktoś pisze o mojej firmie. Wychodzi na to, że takie relacje w firmie o jakich pisze autorka pojawiają się wszędzie na świecie. To było bardzo fajne, bo świetnie odnalazłam się w tej rzeczywistości jaką przedstawiono w książce (nie tylko u mnie pracują wredne małpy 😊)
Maria w poprzedniej części rozpoczęła związek z Mikołajem, facetem idealnym (tak się przynajmniej wydaje – zobaczymy pewnie w kolejnej części, czy aby na pewno). W tej części poznajemy dalsze losy tego związku. Maria to wymagająca partnerka, to nie jest kobieta dla każdego mężczyzny – odnosi sukcesy, dobrze zarabia, jest finansowo niezależna, wie czego chce, ma swoje przyzwyczajenia, ale przy tym wszystkim, potrafi być opiekuńcza, empatyczna i pomocna. Maria wprowadza Mikołaja w swoje środowisko, poznaje go z przyjaciółmi (i wrogami). Wydawać by się mogło, że będą tworzyć parę idealną, ale autorka zasiała ziarno niepewności. W związku z tym niecierpliwie czekam na kolejną część.
Ta książka to bardzo przyjemna lektura, w której każdy znajdzie coś dla siebie, jest o relacjach damsko-męskich, o problemach małżeńskich, o problemach z alkoholem, o przemocy, o przyjaźni, o relacjach zawodowych, o życiowych wyborach, o zemście, nienawiści i o wielu innych emocjach, które spotykają nas na co dzień.
Książkę czytało się naprawdę szybko i przyjemnie. Polecam
Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

• Moje :)
  • Od Wydawnictw/Autorów
  • Polscy autorzy
  • Romans
  • (L) Romans

Dodaj cytat z książki Nadszedł ten dzień