Porwanie jeża Eliasza

Okładka książki Porwanie jeża Eliasza Anna Łazowska, Ewa Nowak
Okładka książki Porwanie jeża Eliasza
Anna ŁazowskaEwa Nowak Wydawnictwo: HarperCollins Polska Seria: Akademia Mądrego Dziecka. Pomóż mi przetrwać literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Akademia Mądrego Dziecka. Pomóż mi przetrwać
HarperCollins Polska
2020-08-12
2020-08-12
32 min.

Okładka książki Być jak Bernard Kate Hindley, Simon Philip
Być jak Bernard Kate Hindley, Simon...
Okładka książki Miron w pułapce Anna Łazowska, Ewa Nowak
Miron w pułapce Anna Łazowska, Ewa ...
Okładka książki Tajny Agent Słoń Ross Collins, Eoin McLaughlin
Tajny Agent Słoń Ross Collins, Eoin ...
Okładka książki Kot Gustaw nie może spać. Książka o złości Małgorzata Detner, Zenon Łapka
Kot Gustaw nie... Małgorzata Detner,&...
Okładka książki Pola na plaży Magdalena Kozieł-Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Pola na plaży Magdalena Kozieł-No...
Okładka książki Kotki z płotka czyli od jednego do dziesięciu i z powrotem Justyna Hołubowska-Chrząszczak, Małgorzata Strzałkowska
Kotki z płotka... Justyna Hołubowska-...

Książeczka o jeżu, która dobitnie pokazuje, że "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu". To, że małe zwierzątko jest samo nie oznacza, że zostało porzucone i trzeba je zabierać z jego naturalnego środowiska. Zacna lektura.

Super książka w bardzo fajny sposób ucząca dziecko jak zachować się w sytuacji gdy na swojej drodze spotykają jeża. Bardzo dużo ciekawych informacji można się dowiedzieć. Do tego piękne ilustracje

Przeczytane z trzylatką. Jest historyjka ale i przemycone ważne informacje. Warto od maleńkości uczyć szacunku do zwierząt. Mam nadzieję, że przygoda jeżyka będzie wspierać moje dziecko w mądrym podejściu do przyrody i że będziemy do tej książeczki wracać. Prosty język, ciekawa historia, rozsądna porcja informacji, przykuwające uwagę ilustracje.

Przeczytałam z 5latką i jest zachwycona. Książka zawiera wiele ciekawostek o jeżach. Tłumaczy dlaczego nie można zabierać zwierząt z ich środowiska i pokazuje co się dzieje z takim zwierzakiem, kiedy zostanie zabrany mamie.

Historia o jeżu Eliaszu, który został zabrany od swojej rodziny przez chłopca. Seria "pomóż mi przetrwać" ukazuje dzieciom jak mądrze pomagać zwierzętom i wspierać przyrode. Przełamuje wiele stereotypów o jeżach, zawiera ciekawostki, a także uczy jak im pomóc, polecam.

• 2022 dzieci
  • Dziecięce przyrodnicze