ROZWIŃ ZWIŃ

więcej Więcej

Wyróżniona opinia i

Córka nazisty

przeczytanych książek 5546 napisanych opinii 1013

Świetnie opowiedziana historia, chociaż końcówka jest tak zagmatwana, że ja mówiąc uczciwie pogubiłem się już w końcu kto jest kim.

Nie dałam rady. To moja pierwsza książka Autora. Przymierzałam się do Jego książek od dawna. Jednak nie dałam rady. Temat z pewnością fascynujący, warsztat dobry, jednak całość dla mnie nie do przebrnięcia.

Jestem miło zaskoczona. Nie sądziłam, że Autor kryminałów tak dobrze poradzi sobie z tym tematem. Duży plus za to, że książka nie jest kolejnym "obozowym romansem" jakich powstało teraz pełno. Po tytule i opisie tak właśnie sądziłam, a tu niespodzianka ;)

Tym razem nie kryminał ale i tak jak dla mnie wysoki poziom i bardzo ciekawa lektura.

Greta jest starszą kobietą posiadającą bagaż doświadczeń i niewielu wie, że jej największym obciążeniem jest bycie córką oprawcy Martina Rotta, dla niej będącym ukochanym ojcem, a dla innych katem. Od lat próbuje na różne sposoby chociaż w części odpokutować grzechy swojego ojca. Otrzymanie pamiętnika pewnej dziewczynki budzi u niej bolesne wspomnienia, a czytelnikowi...

2071

To nie jest Czornyj - mam wrażenie, że napisał książkę ktoś zupełnie inny. Inna też jest tematyka. Wojna, trauma i tzw. "gen zła", powodujący wyrzuty sumienia głównej bohaterki, obwiniającej się za krzywdy innych. Strasznie chaotyczna mimo prób spojenia i łączenia wątków i ludzi. Koniec powieści - słaby.

Czornyj w zupełnie innym wydaniu- oczywiście równie dobrym.
Polecam :)

Jest to pierwsza książka Maxa Czornyja, którą miałam okazję czytać. Wiem, że autor słynie głównie z kryminałów. Ta powieść jest inna. Na pewno sięgnę po pozostałe książki autora. Zaintrygował mnie. Jego styl i sposób pisania przypadł mi do gustu. Trafił idealnie przedstawioną historią w moje oczekiwania odnośnie literatury poruszającej tematykę wojenną. Nie bał się ukazać...

Nie rozumiem zachwytu nad tą książką, mnie ona okropnie wymęczyła. Była okropnie chaotyczna, nie umiałam się połapać kto jest kim. A główna bohaterka irytująca do granic możliwości. To było moje pierwsze spotkanie z autorem i raczej ostatnie.

O II wojnie światowej napisano i powiedziano wiele, ale za każdym razem historie te wstrząsają i przerażają. Zwłaszcza jeśli dotyczy to dziecka, któremu przyszło dorastać i żyć z piętnem tego, czego było mimowolnym świadkiem. W Córce nazisty Maxa Czornyja słuchamy relacji dwóch ofiar. Jednej, która przeżyła piekło i drugiej żyjącej z poczuciem winy za nie swoje...

1 511
    1 306