Świadek

Teresa Lewandowska Wydawnictwo: Novae Res literatura faktu
Novae Res
literatura faktu
2020-07-10

Pamiętam jakie poruszenie swego czasu wśród moli książkowych wywołała pozycja "Przybysz" Piotra Tymińskiego. Ta cieniutka książeczka, opowiadającąca o wojnie widzianej z perspektywy dwunastoletniego chłopca w sposób niezywkle sugestywny ukazywała świat pogrążony w wojennej zawierusze gdzie codzienność naznaczona była strachem, głodem i niepewnością jutra.
Kiedy wzięłam w...

„Świadek” Teresy Lewandowskiej opowiada historię małego chłopca dorastającego w trakcie II wojny światowej na wschodzie.
Doświadczył okupacji niemieckiej, rosyjskiej i przede wszystkim wielkiego głodu. Żył w czasach kiedy każda kromka chleba, każdy plasterek kiełbasy czy litr mleka były na wagę złota. A mimo tego potrafił wraz z rodzeństwem bawić się i cieszyć...

• Egz. recenzencki
  • 2020