Wojna z Rullami

Okładka książki Wojna z Rullami Alfred Elton van Vogt
Okładka książki Wojna z Rullami
Alfred Elton van Vogt Wydawnictwo: Amber Seria: Mistrzowie SF i Fantasy fantasy, science fiction
Mistrzowie SF i Fantasy
War against the Rull
Amber
1998-01-01
1998-01-01
Wojna Rullami

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Warstwa alegoryczna wyszła dość średnio, ale doceniam za próbę. Jak na lata powstania to dość pionierska, kameralna military space opera.

W 1959 roku w USA panuje jeszcze segregacja rasowa, której echa na pewno są słyszalne także w Kanadzie. A autor pisze o sojuszach z innymi braćmi w rozumie - choćby różnili się od nas wyglądem. Odmawia jednak tego prawa tytułowym Rullom, przybyszom z innej galaktyki. Bardzo odmiennymi od ludzi i będącymi najeźdźcami.
Książka nie jest naszpikowana wymyślnymi nowinkami technicznymi, fabuła miejscami jest bardzo płytka, ale dość dobrze się ją czyta.

Książka nie jest naszpikowana wymyślnymi nowinkami...

• Science Fiction
  • 52 książki - 2012