Moje bajeczki o wyścigach

Okładka książki Moje bajeczki o wyścigach praca zbiorowa
Okładka książki Moje bajeczki o wyścigach
praca zbiorowa Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Moje bajeczki literatura dziecięca
literatura dziecięca
Moje bajeczki
Egmont Polska
2020-05-06
2020-05-06

Zbiór pięciu opowiadań opowiadających o przyjaciołach z Chłodnicy Górskiej. Nieszczególnie przypadły mi one do gustu - uważam, że inne książki z tej serii były dużo lepsze i ciekawsze. Z plusów wymienię mały format książki (idealna do dziecięcych rąk),duże, barwne ilustracje wyjęte wprost z bajki oraz mała ilość tekstu.

1964

"Auta" to bajka znana szerokiemu gronu. Nie przypominam sobie, abym oglądała trzecią część (mój syn tym bardziej),ale na pewno zostanie to nadrobione, skoro "Moje bajeczki o wyścigach" co nieco przybliżyły nam fabułę, która wydaje się naprawdę interesująca. Z tych prostych historii można wynieść wiele istotnych wartości. To opowieść o prawdziwej przyjaźni, walce o marzenia, wierze w siebie, odnalezieniu balansu pomiędzy wykonywaniem koniecznych zadań a odpoczynkiem.

Książka składa się z pięciu opowieści. Najbardziej podobały mi się trzy pierwsze, w których pojawia się Cruz - te historie były najbardziej wartościowe. W dwóch kolejnych główną rolę odgrywa Złomek, którego bardzo lubię, ale te opowieści przypadły mi do gustu nieco mniej.

Bardzo lubię tę serię książeczek, ponieważ są idealne do przeczytania przed snem czy w podróży. Poręczna, niewielkich rozmiarów lektura, idealnie pasująca do małych dłoni, a do tego nieduża ilość tekstów i masa ilustracji wziętych prosto z animacji. Idealna gratka dla wszystkich fanów bajek!

Wita Was Zygzak McQueen, który szykuje się do kolejnego wyścigu, ale także Cruz Ramirez, Złomek i wiele innych postaci. Cały czas coś się u nich dzieje, wciąż pojawiają się nowe wyzwania i zadania do wykonania, silniki ryczą, słychać pisk opon, a czasem rozrabiają małe traktorki, które trudno złapać. Czy jesteście ciekawi, co u nich słychać? Jeśli tak to usiądźcie wygodnie i sami się przekonajcie, rozpoczynając lekturę.

Książeczka jest niewielkich rozmiarów, kolorowa i bardzo ładnie wydana. Dobrej jakości papier, wyraziste barwy przyciągające wzrok, ciekawe, pełne detali i dobrze uzupełniające treść ilustracje. Wspomnieć też powinnam o dużej, czytelnej czcionce, które może zachęcić młodszych czytelników do samodzielnego czytania. Jednocześnie duża ilość ilustracji wzbudza ciekawość i sprawia, że chętnie przechodzi się do kolejnej strony.

Przejdźmy do treści, w której znajduje się pięć opowiadań z dobrze znanymi miłośnikom bajki „Auta” postaciami. Każde jest nieco inne i przedstawia odmienne wydarzenia. Jest miejsce na wyścigi, treningi i rywalizację oraz podążanie za marzeniami, ale też jest miejsce na przyjaźń, ploteczki u Lolo, disco w wykonaniu Złomka, czy też szaleństwa małych traktorków. Cały czas coś się dzieje a opowieść nieraz wzbudza uśmiech.

Język dostosowany jest do wieku odbiorców. Trudność mogą sprawiać co najwyżej imiona bohaterów, ale myślę, że czytelnikom, którzy znają tę bajkę są też dobrze znane. Tekst jest równomiernie rozłożony na stronach, nie przytłacza, a raczej zachęca do lektury.

„Moje bajeczki o wyścigach” to ładnie wydana książeczka z dobrze znanymi z bajki „Auta” bohaterami. Na czytelników czeka pięć ciekawych historii i mnóstwo barwnych ilustracji. Jest interesująco, wesoło, kolorowo i dużo się dzieje, mimo że książeczka jest niewielkich rozmiarów.

• Rok 2020
  • Dla dzieci
  • Biblioteczka dzieci

Dodaj cytat z książki Moje bajeczki o wyścigach