Niewidzialny człowiek

Herbert George Wells Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna fantastyka, fantasy, science fiction
The Invisible Man
Eugenia Żmijewska
Biblioteka Akustyczna
The Invisible Man
fantastyka, fantasy, science fiction
Eugenia Żmijewska

Nie zachwyciła mnie ta książka. Jest dobrze napisana, ciekawy pomysł, ale nuży.

" "Niewidzialny człowiek" to książka prorocza.W dzisiejszym świecie, kiedy naukowcy każdego dnia przekraczają kolejne bariery,pytanie o konsekwenscje ich odkryć pozostaje aktualne jak nigdy przedtem". - Adam Szymonowicz

Sroga,mrozna, zima.Do gospody "Pod Dyliżansem" w Iping przybywa pewien nieznajomy mężczyzna (Gryfin), który swoim wyglądem wzbudza ogromne...

Do gospody "Pod dyliżansem" przybywa tajemniczy gość. Ubrany od stóp do głów tak, że nie widać spod materiałów ani skrawka ciała. Twarz zakrywają okulary oraz bandaż, który wzbudza ciekawość gospodarzy. Wygląda cudacznie i niepokojąco, ale dobrze płaci, więc początkowo nikt nie zadaje mu zbędnych pytań. Ludzie wiedzą, że jest naukowcem i że aktualnie prowadzi pewne badania,...

Uciekający niewidzialny człowiek. Książka, która była na czasie w XIX wieku i może na początku XX wieku. W tej chwili, to fantastyka z domieszka komedii.

Do gospody w Anglii trafia tajemniczy gość. Gospodarze widząc jego zabandażowaną twarz myślą, że został on rozlegle poparzony. Sam gość nie specjalnie chce się dzielić swoim prywatnym życiem. Problem zaczyna się w momencie gdy zaczyna mu brakować pieniędzy i właściciele gospody domagają się zapłaty. Na domiar złego dokonano włamu do domu pastora. Gospodarze na własną rękę...

Na półkach: , , , ,

Audiobook wysłuchany w podróży. Niestety, zapewne z przyczyn ekonomicznych, w starym, archaicznym przekładzie z początku ubiegłego wieku, z nieco odmienną deklinacją, końcówkami i pretensjonalnym słownictwem. Stare tłumaczenie, do którego wygasły autorskie prawa majątkowe. Plus błędy w druku, nie korygowane przez lektora, dość słabo zresztą sobie radzącego.
Nie jest to też...

Na półkach: , , , , , ,

Nie jest to historia zaskakująca, ani przerażająca. Ale jest ciekawa, opowiada o ludzkiej duszy, zatraceniu się we własnych obsesjach. Autor przedstawia tu dylematy, które są nadal obecne, dlatego będę polecać.

„Niewidzialny człowiek” to oryginalna i ciekawa opowiastka o ciemnych zakamarkach ludzkiej duszy. Pokazuje, jak człowiek, badacz opętany chęcią doskonalenia swojego dzieła, popada w coraz większe kłopoty, jak zatraca moralne zahamowania i wstępuje na drogę, z której nie ma już odwrotu.

Dobra literatura się nie starzeje, jej przesłanie jest aktualne nawet po latach....

klasyka gatunku

jednak po obejrzeniu i przeczytaniu wielu horrorów oraz thrillerów niewidzialny człowiek wcale nie straszy ani nie przeraża

Niby ciekawy temat a mimo wszystko, nie jestem przekonana do historii. Nie wiem, nie potrafiłam się się wciągnąć w świat przedstawiony.

• 2020
  • 2020
  • Audiobook
  • Fantastyka
  • Audiobooki
  • Przeczytane w 2020
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Niewidzialny człowiek