Tajemnica willi Mimoza

Okładka książki Tajemnica willi Mimoza Elizabeth Adler
Okładka książki Tajemnica willi Mimoza
Elizabeth Adler Wydawnictwo: Amber Seria: Wszystko dla Pań literatura obyczajowa, romans
Wszystko dla Pań
The Secret of the Villa Mimosa
Amber
1995-01-01
1995-01-01
Anna Rajca

Ciągnąca się jak flaki z olejem historia - naciągnięta i przewidywalna

Ciągnąca się jak flaki z olejem historia - naciągnięta i przewidywalna

Zdarzyło się kiedyś, że musiałam skorzystać z PKP. Czekały mnie 4 h jazdy. W ramach zabicia nudy, zakupiłam pierwszą książkę, która mi wpadła w ręce. Wpadła, bo była tańsza niż najzwyklejsza gazeta. I tym sposobem zaopatrzyłam się w książkę Tajemnica Willi Mimoza. I to była najlepsza rzecz, jaka w PKP mogła mnie spotkać.

To było pierwsze spotkanie z tworem nazwanym "literaturą na obcasach" i było tak miłe, że podczas kolejnych przymusowych jazd PKP, robiłam dokładnie to samo. Dzięki czemu odkryłam kilka fajnych romansików. I absolutnie najlepszy z nich wszystkich - właśnie Tajemnicę Willi Mimoza.

Tak, bo jest to romans. A raczej - i tu muszę się zgodzić z klasyfikacją wydawcy :) - thiller romantyczny. Nazywając rzecz po imieniu, Harlequin z wyższej półki (dużo wyższej) toczącym się wokół zbrodni i kryminału, z bardzo ładnie poprowadzoną akcją i równie ładnym romansem. Tak, kilka (naście lub dziesiąt) romansów czytałam i tylko kilka z nich uplasowałoby się na półce "romans napisany idealnie". MIędzy innymi "Lato nad jeziorem" i właśnie "Tajemnica willi Mimoza". Za brak dłużyzn, za ładną akcję, za genialne pióro autorki... daję o jedna gwiazdkę więcej. Bo naprawdę jest to top romansowych topów.

PS. Gwiazdki nadane w kategorii romansow Harlequinowatych. To nie jest arcydzielo literatury światowej :))))

To było pierwsze spotkanie z tworem nazwanym...

Ciekawa książka z fajnym zakończeniem. Bardzo podobali mi się bohaterzy którzy nie byli tak bardzo idealni jak w większości takich książek. Przeczytałam ją jednym tchem tak bardzo mnie wciągnęła. Polecam

Dobra. Wciąga. Ciekawi. Połączenie romansu z tajemnicą to jest zawsze dobry pomysł a tu jeszcze w ujęciu sensacyjnym. Młodziutka dziewczyna trafi na dobrych ludzi musi odkryć swoją przeszłość świetle przeplatające się wątki. Miła lektura na jeden, dwa wieczory. I jak zawsze u Adler podróże tak bajecznie opisane, że czuje się klimaty miejsc.

Lotnisko San Francisco, młoda dziewczyna z włosami koloru miedzi wracająca z Honolulu. Ukłucie igły w ramię i kobieta osuwa się w ramiona tajemniczego, jasnowłosego przystojnego mężczyzny….

Zostaje odkryte ciało dziewczyny w Rozpadlinie Mitchella. Jak zabójstwo to i on jeden z najlepszych Franko Mahoney detektyw z Wydziału Zabójstw. Zmasakrowane ciało, pęknięta czaszka, zaschnięta krew, opuchlizna, filetowe sińce mimo ciężkich urazów okazuje się, że dziewczyna żyje jest nie przytomna ale żyje. Zostaje przewieziona do szpitala , przechodzi skomplikowaną operację. Trzy tygodnie śpiączki, zawieszenie pomiędzy życiem a śmiercią i trudne przebudzenie , powrót do żywych, ale …. Kim ja właściwie jestem?…. Jak mam na imię?... Dlaczego tu jestem?... Co się stało?...... Nic nie pamiętam, tysiące pytań, szukanie w skołatanej głowie odpowiedzi, ale one się nie pojawiają,- tylko nicość, ciemny tunel.

Wtedy pojawia się Ona poukładana, majętna, samotna, z tajemnicza przeszłością Dr Phyl Forster lekarz psychiatra autorka popularnonaukowych książek z dziedziny psychologii , przez przypadek widzi akcję ratunkową młodej kobiety i wbrew sobie angażuję się emocjonalnie w pomoc dla nieznanej.

Początek to jak przejażdżka rwącym potokiem ogrom emocji, ale późnej Pani Elizabeth Adler trochę wyhamowuje i powoli bez pośpiechu możemy obserwować powrót i przystosowywanie się nieznanej dziewczyny do nowego życia. I tu autorka w ciekawy i zgrabny sposób połączyła teraźniejszość z odległą i bardzo tajemniczą przeszłością kobiety i jej rodziny, cofając się w czasie do trzeciego pokolenia. Ale i życie Pani Dr Phyl przyspiesza, nabiera rumieńców,….. poznajemy ją z innej strony, zostaje ujawniony jej sekret …. Możemy także bliżej poobserwować przystojnego, niezawodnego detektywa F. Mahoneya, któremu niestety ale została przypisana rola drugoplanowa.

W końcówce akcja lekko przyspiesza, choć rozwiązanie mało zaskakujące.
Książka która już od pierwszych stron nas wciąga, momentami porywa i wywołuje ogrom emocji. Polecam.

Dobra książka. Wątek kryminalny ciekawy. Bohaterowie z określonymi charakterami. Historia rodziny dawkowana w sposób budzący zainteresowanie. Romans, ale niezbyt oczywiście poprowadzony i jednak zdominowany przez zagadkę kryminalną i wątek rodziny. Czyta się szybko i można się pouśmiechać, więc jak ktoś nie szuka "klucza do enigmy", to można sięgnąć.

gdy książka trafiła w moje ręce myślałam że to romans historyczny a nie. gdy zaczęłam czytać zapowiadało się fajnie, lekko i przyjemnie. dramatem było tylko to, że ktoś usiłował zabić naszą bohaterkę przez co straciła pamięć. a jednak książka bardzo mnie wciągnęła i nie była odskocznią w nierealny świat. historia przedstawiona ojca bohaterki bardzo mną wstrząsnęła. polecam

Książka zaczyna się bardzo obiecująco. Jest tajemnica, niedoszła zbrodnia i utrata pamięci. Strona po stronie i przekształca się tanie romansidło i to mnie bardzo rozczarowało.

Niczego w tym nie brakuje

Niczego w tym nie brakuje

Kolejna książka mojej ulubionej autorki.Czyta się dobrze,nawet bardzo dobrze.Fabuła wciągająca,akcja szybko posuwa się do przodu ,bez nudnych opisów,czyli to co sobie cenię u autora.Polecam ,tym którzy mają ochotę na dobrze napisany thriller z amorkiem w tle.

• Kryminał
  • Obyczajowe