Pięknie odmienni. Jak uwolnić związek od codziennych sprzeczek i nieporozumień

Okładka książki Pięknie odmienni. Jak uwolnić związek od codziennych sprzeczek i nieporozumień Monika Janiszewska, Katarzyna Kucewicz
Monika JaniszewskaKatarzyna Kucewicz Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2020-07-15
2020-07-15
poradnik relacje międzyludzkie związek miłość konflikt kłótnia

[Audiobook]

Książka odpowiada na pytania jak poradzić sobie z codziennymi nieporozumieniami w związku.
Nie miałam co do niej żadnych oczekiwań, włączyłam ją jedynie z ciekawości i nudów, ale przyjemnie się czytało.

[Audiobook]

Całkiem przyjemna lektura. Krótko, zwięźle i na temat. Ciekawy pomysł, żeby opowiadać historie z dwóch perspektyw. Dzięki temu można było też łatwiej utożsamić się z którymś z bohaterów. Super, że pojawiały się merytoryczne komentarze.

Przeczytałam tylko pierwszy rozdział i tragedia. Bardzo stereotypowa i prosta. Książkowe przykłady, a jednak wydaje mi się że ludzie są bardziej skomplikowani. No niestety ale pozycja nie dla mnie.

Odpadłam po pierwszym rozdziale, sposób napisania tej książki i przykłady, jakie były na początku to jakiś żart. Druga sprawa, miałam wrażenie, że targetem tej książki są słodkie dziunie z telenowel a nie prawdziwi ludzie.

Rewelacyjna pozycja, dająca do myślenia. Najlepiej zapoznać się z nią wspólnie z partnerem.

Z książki można wynieść i wartościowe porady ale zdecydowanie trzeba do niej podejść z dystansem... Wiele uproszczeń, trochę stereotypów. Wydaje mi się, że psycholog nie powinien się ograniczać myśleniem "kobiety są takie, a mężczyźni tacy, kropka".
Książka napisana bardzo prostym językiem, na prostych przerysowanych przykładach, co może być plusem bo ułatwia zrozumienie opornym/początkującym w temacie. Czyta się lekko i szybko, także ogólnie można przeczytać, natomiast jeśli ktoś jest doświadczony w temacie, to nie polecam, nie dowie się niczego nowego.
Poruszonych jest też dużo tematów, ale każdy dość powierzchownie.

Forma książki pozytywnie mnie zaskoczyła. Prawdziwe, krótkie, życiowe i konkretne przykłady, których jest aż 60 obrazują wszelkie problemy w związkach o wiele lepiej, niż jakakolwiek sucha teoria. Ogromny plus za uporządkowanie owych historii w konkretne rozdziały oraz do każdego rozdziału konkretny komentarz psychologa.

Polecam nie tylko dla tych, którzy mają początki związku, ale też dla wieloletnich małżeństw, polecam i dla tych, którzy się zastanawiają, czy się rozstać i dla tych, którzy teoretycznie nie mają większych problemów w związku.

Polecam nie tylko dla tych, którzy mają początki...

Autor: Monika Janiszewska, Katarzyna Kucewicz.
Tytuł: Pięknie odmienieni.
Początki w związkach są piękne. On wspaniały, ona też. Miłe i czułe słówka. Świata poza sobą nie widzą, a wspólna przyszłość maluje się wspaniale. Co mogłoby pójść nie tak, skoro jesteśmy w związku z cudowną osobą? Większość co na etapie zauroczenia wydaje się rozczulające, staje się drażniące. Zaczynają się awantury, brak rozmów i ignorowanie. W takich sytuacjach można toczyć stałe zapadłe wojny. Dokąd to jednak podąża? Czy nie lepiej byłoby wyjść i zacząć rozmawiać o tym, co nam przeszkadza? Warto wyjaśnić co jest to zaakceptowania a co nie. Jeżeli obie strony zechcą się zmienić to jest szansa, by wspólna praca nad związkiem zakończyła się sukcesem. Bardzo spodobała mi się ta książka. Nie doświadczyłam takich spraw, które zostały przedstawione w książce, ale na pewno na przyszłość jest to dobre rozwiązanie. Nie wiedziałam czego mogę się oo niej spodziewać, ale gdy usiadłam i zaczęłam czytać to nawet się zszokowałam. Książka nie jest prowadzona na zasadzie własnych przekonań. Podane są sytuacje od innych osób, które wypowiadają się na temat swoich problemów lub tego, co irytuje je w drugiej osobie. Oczywiście pomagają nam zrozumieć to słowa psychologa. Cieszę się, że mogłam przeczytać tę książkę, aby sprawdzić i dowiedzieć się czegoś nowego. Ocena 9/10

Autor: Monika Janiszewska, Katarzyna Kucewicz.
Tytuł: Pięknie odmienieni.

Przeczytałem wiele książek ale ta jest naprawdę rozczarowująca a wręcz śmieszna. Czytałem porady psychologów na temat problemów w małżeństwach ale to co jest w tej książce kompletnie odbiega od tego co wcześniej czytałem wspólnie z żoną. Przede wszystkim te Panie autorki na samym początku książki zaznaczyły że najlepiej przeczytać tę książkę we dwoje ale cała książka jest kierowana do płci żeńskiej .. Zniesmaczyło mnie to od razu na wstępie. Poza tym te Panie analizują w większości psychologię facetów . Nie rozumiem jak kobiety nawet Psycholodzy mogą poświęcać dużo więcej psychoanalizie mężczyzn niż kobiet skoro same są kobietami i albo powinno to być zrównoważone albo raczej bardziej ukazane jak to wygląda z perspektywy psychologii kobiet. No chyba że na studiach miały specjalizacje "facet" w co wątpię .. Szczerze wiele rzeczy o facetach które są napisane w tej książce to naprawdę albo mity daleko odbiegające od rzeczywistości albo jakieś bardzo skrajne przypadki. Jeden plus tej książki to to że nieźle się ubawilem czytając to. Ponadto z tego co widzę to większość komentarzy i opinii pod tą książką na różnych portalach książkowych wystawiają Kobiety więc zdecydowałem się napisać jako jedyny Facet jak to wygląda z mojego punktu widzenia . Szczerze nie polecam wam tego czytać i brac sobie tego do serca a już na pewno nie stosować tego w życiu codziennym bo według mnie te Panie nie są specjalistkami od małżeństw i związków. Czytaliśmy wraz z żoną różne książki o problemach w małżeństwie i powaznych kryzysach i jak z nich wyjść i były naprawdę świetne porady , bardzo przybliżyły nasz związek i jest nawet lepiej niż na początku. Ale autorzy tych książek specjalizują się tylko w relacjach małżeńskich i skupiają się wyłącznie na tej tematyce. Z tego co czytałem o autorkach z całym szacunkiem to raczej nie są specjalistkami z tej dziedziny tylko poprostu znalazły ciekawy temat do napisania książki. Niestety ta książka to raczej niewypał i nie pokrywa się z tym co czytaliśmy wcześniej.. Nie polecam, chyba że ktoś podejdzie do niej z humorem i dużym dystansem.

Pięknie odmienieni czyli jak uwolnić związek od codziennych sprzeczek i nieporozumień.
Wspaniały poradnik dla młodych , średnich i tych bardzo zaawansowanych stażem.
Podparty wypowiedziami różnych ludzi w różnych związkach i w różnym wieku, przedstawionych krótkimi i dłuższymi historiami z życia wziętymi. Pieniądze, teściowie, dom, zdrowie, łóżko, sex, dzieci, poglądy, przyjaciele, rodzina, partnerstwo, praca, higiena, swoiste zachowania to wszystko, może być gwoździem do przysłowiowej trumny związku.
Począwszy od samiutkich początków znajomości, gdzie fascynacja i zauroczenie zaślepiają nas do tego stopnia, że nie zauważamy ani wad, ani natręctw, ani nawyków, które w późniejszym czasie okazują się nie do zniesienia i nie do zaakceptowania. Co będziemy mogli zaakceptować , a co absolutnie nie może mieć nigdy miejsca, powinniśmy ustalić na samym początku, ale zaślepieni chemią, zauroczeniem i miłością nie zawracamy sobie tym głowy na samym początku. Poradnik podpowiada nam, że zanim zaczniemy zmieniać partnera, powinniśmy zacząć od zmieniani siebie, a przynajmniej próbować. Wiadome jest, że wraz ze stażem naszego związku i my zmieniamy się i ewoluujemy, ale już na samym początku na pewne alerty powinniśmy zwrócić uwagę.
Każdy rozdział podparty jest komentarzem psychologa, przedstawia również swoje porady, abyśmy mogli pomóc sobie, parterowi i naszemu związkowi .
Czytając poradnik, uświadamiamy sobie bardzo wiele interesujących i zaskakujących rzeczy.
Poradnik oprócz mega fajnych związkowych porad jest animowany humorystycznymi komiksowymi obrazkami z życia codziennego i dodatkowo pięknie wydany.
Reasumując - MUST HAVE - każdego związku a nawet singla i singielki - aby Ci mogli przygotować się zawczasu.

Wspaniały poradnik dla młodych , średnich i tych bardzo zaawansowanych stażem.

• Psychologia
  • EmpikGO

Katarzyna Kucewicz Pięknie odmienni. Jak uwolnić związek od codziennych sprzeczek i nieporozumień Zobacz więcej