Profesor Wilczur

Okładka książki Profesor Wilczur
Tadeusz Dołęga-Mostowicz Wydawnictwo: Bellona Cykl: Znachor (tom 2) Seria: Perły Literatury klasyka
klasyka
Znachor (tom 2)
Perły Literatury
Bellona
2019-01-01
2019-01-01
literatura obyczajowa literatura polska lekarze znachor medycyna

więcej Więcej

W moim odczuciu tom drugi jest lepszy od tomu pierwszego. ZNACHOR jak dla mnie to taka fajna baja dla dorosłych z Happy Endem. Pr. Wilczura oceniam na 6,5/7 Polecam oba tomy. Przyjemnie się czyta i odpoczywa.

Bardzo rozczarowało mnie zakończenie książki. Takie słodko-gorzkie i miałkie zarazem. Nie rozumiem zamysłu autora.

Cała powieść jest w porządku, ale niestety nie dorównuje Znachorowi. Chwilami nawet nudzi.

Na półkach: , , , ,

Nie wiem, czy ten tom nie jest jeszcze lepszy niż jedynka. A na pewno we mnie wzbudził więcej emocji.

Po fenomenalnej części pierwszej o znachorze z chęcią sięgnąłem po drugi tom.
Profesor Wilczur odzyskał pamięć, zostaje szefem w klinice. Po jakimś czasie jednak w wyniku intrygi traci swoje stanowisko, a w konsekwencji ląduje na prowincji na wschodzie. Tam wraz z Łucją prowadzi pro bono lecznicę, czym zyskuje powszechny szacunek lokalnej społeczności.
Los wystawia jednak...

Fajnie było móc zanurzyć się w dalszych losach Profesora Rafała Wilczura. Historia niezwykle ciepła, mądra, dobrze się ją czyta. Brakowało mi jednak obecności Marysi i Leszka, których bardzo polubiłam w pierwszej części. Żałuję również, że wątek Jemioła nie został poszerzony i nie poznaliśmy tajemnic jego przeszłości oraz na dobrą sprawę samej jego postaci.

Profesor Wilczur towarzyszył mi przez kilka ostatnich dni , bardzo dobrze się czytało, chociaż moim zdaniem ta część trochę słabsza od pierwszej .
Polecam wszystkim, warto przeczytać, historia pełna życiowej mądrości i wartości o jakie w dzisiejszym świecie coraz trudniej.

Druga część tak samo ciekawa, jak pierwsza. Też powinna być zekranizowana ;)

Kontynuacja Znachora. Profesor Wilczur wraca do Warszawy i odzyskuje pozycję w klinice. Nie wszystkim współpracownikom profesora to pasuje. Nieudana operacja znanego tenora, wypłata ubezpieczenia sprawiają, że Wilczur jest zmuszony opuścić Warszawę. Postanawia wrócić do Radoliszek, w raz z nim wyrusza młoda doktor Łucja Kańska. Tu na nowo rozpoczyna swoją misję leczenia...

Ile ja łez wylałam . Cudowna

Ile można się znęcać nad człowiekiem? Czy ten Dołęga-Mostowicz nie miał sumienia? Tak nie można! W „Znachorze” przeorał swoim bohaterem pole a w kontynuacji powieści wcale nie poczuł się zmęczony. Nadal pastwił się i doświadczał biedaka. Czy wzorem Prometeusza albo Hioba Profesor Wilczur miał przyjmować razy aby życie nas ludzi uczynić znośniejszym. Jeśli tak, to ja się nie...

1 257
  • Literatura polska