Egzorcyzmy Dory Wilk

Okładka książki Egzorcyzmy Dory Wilk
Aneta Jadowska Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Heksalogia o Wiedźmie (tom 5) Seria: Imaginatio [SQN] fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Heksalogia o Wiedźmie (tom 5)
Imaginatio [SQN]
Sine Qua Non
2020-07-15
2014-07-04
Heksalogia o wiedźmie wiedźma magia egzorcyzm Dora Wilk fantastyka

Okładka książki Harda horda Ewa Białołęcka, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
Ocena 6,8
Harda horda Ewa Białołęcka, Agn...
Okładka książki Antologia opowiadań o Opolu: Festiwal Natchnienia Jakub Ćwiek, Mark Hodder, Aneta Jadowska, Ewa Jezierska, Iwona Mózgowiec, Joanna Pawłusiów, Magdalena Pioruńska, Martyna Raduchowska, Bartosz Rogala, Magdalena Schatt-Skotak, Hanna Sterniuk-Mościska, Małgorzata Warda
Ocena 6,8
Antologia opow... Jakub Ćwiek, Mark H...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Póki co piąty tom najbardziej przypadł mi do gustu. Dora w końcu nie jest Królową Wspaniałości, widzimy jej słabe punkty i można nawet powiedzieć, że dostaje po czterech literach. Nie raz.
Duży plus za postać Baala, polubiłam go wyjątkowo jak na postaci tworzone przez Jadowską. Oraz za Witkaca, który w końcu pojawił się na trochę dłużej.
Po raz pierwszy książka z Heksalogii o Dorze mnie wciągnęła i przesłuchałam ją na dwa razy.

Po raz pierwszy książka z...

Dla mnie najbardziej męcząca część, taka "z czapy" i przekombinowana.

Dla mnie najbardziej męcząca część, taka "z czapy" i przekombinowana.

Fabuła nudniejsza niż w poprzednich częściach, ale za to książka lepiej napisana, mniej cringowych sytuacji.

Zdecydowanie ta część jest lepsza od poprzedniej. a rzekłabym, że nawet najlepsza i najciekawsza do tej pory. Nie mamy tutaj do czynienia z mnóstwem scen erotycznych i konfliktów miłosnych a fabuła skupia się na kryminalno-fantastycznej zagadce. Akcja jest dość wartka, dużo się dzieje i Dora nie jest w stanie sama na wszystko zaradzić. Autorka dała pole do działania innym bohaterom co wpływa pozytywnie na fabułę.
Oczywiście główna bohaterka nadal jest zarówno irytująca jak i niezniszczalna ale dzięki ciekawej opowieści dało się to zdecydowanie łatwiej przełknąć.

To był tom trochę inny od poprzednich mam wrażenie. Nie było lepszych i gorszych momentów. Ta historia od początku jets na jednym poziomie. Bardzo mi się podobała, ale chyba nie będzie to moja ulubiona część.
Coś za co dziękuje autorce to Baal, Baal i jeszcze raz Baal. Kocham tego bohatera, cieszę się ze w tym tomie było go tak dużo. Jest to starsznie ciekawa postać i tutaj poznajemy lepiej jego historie. Zmienia się tez jego relacja z Dorą. To był mój ulubiony wątek wątek książce.
Co do całości trudno ki coś napisać bez spojlerów. Nasza bohaterka znowu wplątuje się w jakieś zamieszanie i próbuje się z nich wykaraskać. Ciągle coś się dzieje, akcja nie zwalnia.
I chociaż zdarza się ze główna bohaterka mnie irytuje i tak kocham te książki i zawsze się nich świetnie bawię ❤️

Egzorcyzmy Dory Wilk okazały się całkiem przyjemną lekturą. Na pewno ta część jest lepsza od poprzedniej!
Dora w końcu dostaje po głowie, ma traumy i musi zmierzyć się z naprawdę ciężkim przeciwnikiem. W końcu nie dostajemy jej wszechpotężnej, co wychodzi na plus.
Szkoda, że cała ta cześć nie została utrzymana w tym świetnym, kryminalnym klimacie, co jej pierwsza połowa.

Obiecałam sobie, że dokończę tą serię i Dora Wilk mi w tym nie przeszkodzi!

Zauważyłam już pewien schemat jaki mam z heksalogią Anety Jadowskiej. Początek książki pozwala mi mieć nadzieję, że może tym razem będzie inaczej, a później dostaję po głowie i przypominam sobie, że moja niechęć do tej serii opiera się przede wszystkim na głównej bohaterce, więc nie ma co szukać tutaj szczęścia.
Myślę, że nie ma co roztkliwiać się tutaj bardziej. Dora dalej idealna i wkurzająca. Mnóstwo dialogów i sytuacji, które są zapychaczami i nie wnoszą zupełnie nic do historii. Ciekawy świat stworzony przez autorkę, którego dalej jestem ciekawa.
Przede mną już tylko ostatni tom i mam nadzieję, że kolejne książki z uniwersum Thornu pozwolą mi na delektowanie się światem stworzonym przez autorkę, i że będzie już tylko lepiej.

Obiecałam sobie, że dokończę tą serię i Dora Wilk mi w tym nie przeszkodzi!

Jest kilka rzeczy na plus, ale nadal jest to nudnawa lektura... strasznie męcząca...

Za mną piąty tom „Heksalogii o Wiedźmie”. I jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Niesamowicie dobrze czytało mi się tę książkę :) Dora w końcu nie jest tak irytująca i wszechmocna jak w poprzednich tomach, dostaje nawet „lekko” po tyłku już na samym początku książki. Właśnie tego potrzebowałam – autentyczności. W poprzednich tomach Dora z łatwością wychodziła z każdej opresji i zdobywała z łatwością coraz to nowsze zdolności, przez co nie dało się jej lubić ani odczuwać wobec niej żadnych emocji. W tym tomie było mi jej nawet szkoda.
Drugim istotnym i pozytywnym aspektem tego tomu było odejście od seksualnych ekscesów Dory. Było co prawda trochę scen erotycznych, ale nie były one jakoś mocno irytujące.

Bardzo podoba mi się kierunek, który w końcu obrała Aneta Jadowska :)
Ten tom sprawia, że chcę czytać więcej i więcej książek z uniwersum :)