Szóste dziecko

Okładka książki Szóste dziecko J. D. Barker
Okładka książki Szóste dziecko
J. D. Barker Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Sam Porter (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Sam Porter (tom 3)
The Sixth Wicked Child
Czarna Owca
2020-10-28
2020-10-28
Agata Ostrowska
śledztwo przeszłość tajemnica nieuchwytny morderca

Kto jest zwierzyną, a kto myśliwym?

Rewelacyjna książka! Przeczytałam ją już jakiś czas temu, ale ciągle o niej myślę. Cała trylogia jest świetna, ale jej zakończenie po prostu genialne. Wszystkie wątki zostają zamknięte, a tajemnice wychodzą na jaw, trzyma w napięciu, nie można się od niej oderwać. A samo zakończenie jest proste, ale niezwykle efektowne i idealnie dopełnia całość.

Po drugim, niesamowitym tomie trylogii o Samie Porterze przyszedł czas na jej finał. Dajcie mi jeszcze z dziesięć takich powieści! To była doprawdy emocjonująca przygoda pełna niedowierzania, trzymania w śmiertelnym napięciu i niekończącym się podziwie w stronę autora. Co parę stron Barker odkrywał nowe karty, które były coraz bardziej pokręcone i po których ciężko było się pozbierać. Przeczytałam ją w ekspresowym tempie zachwycona rozwojem wydarzeń. Ciężko napisać tu dużo bez zdradzania fabuły, napiszę więc tylko, że jest to jedna z najlepszych serii kryminalnych, której poziom gigantycznie podniósł poprzeczkę każdej kolejnej książce kryminalnej jaką wezmę do ręki.

Co tu się działo... taka plątanina wątków i akcji, że trudno było stwierdzić, kto jest dobry, a kto zły. Zakończenie niekoniecznie nam to rozświetla

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytajcie naprawdę warto. 👌👏👏👏

Przeczytajcie naprawdę warto. 👌👏👏👏

Z ogromną przykrością informuję, że seria o zabójcy czwartej małpy, zwanym 4M zakończona. I ponownie się powtórzę – jest to jedna z najlepszych serii jakie ostatnio zdarzyło mi się poznać.

W tej części autor tak zakręcił fabułę, że naprawdę można było zgłupieć….

Policjant Sam Porter w dalszym ciągu poszukuje Bishopa, którego uważa za mordercę, ale … wychodzą na jaw wydarzenia z jego własnej przeszłości. Wydarzenia, o których zapomniał, gdy kilka lat temu dostał kulkę. Bishop chce, by Sam przypomniał sobie to kim naprawdę był i co się wydarzyło i w tym celu podrzuca zarówno jemu, jak i FBI różne tropy. Sam ze ścigającego staje się ściganym. Fascynująca akcja ponownie przeplatana jest informacjami z pamiętników Bishopa. Dzięki temu poznajemy przeszłość i motywację mordercy.

Autor trzyma nas w niepewności do samego – doskonałego zresztą końca.

Cała seria będzie mi siedzieć w głowie jeszcze długo i podejrzewam że będzie takim odnośnikiem z którym będę porównywać kolejne książki, a poprzeczka jest ustawiona naprawdę wysoko.

W tej części autor tak zakręcił fabułę, że naprawdę można było zgłupieć….

Jestem pod wrażeniem jak drobiazgowo autor rozplanował fabułę i zbudował charakter postaci trzymając czytelnika do ostatniej chwili w totalnym skupieniu i ciekawości.
Czytając tę serię to jak wpaść do studni, w której grząsko, mokro i niespokojnie kiedy to próbuje się znaleźć wystający kamień, który przybliży nas do wyjścia by za chwilę znów stracić równowagę. Tylko spokój i cierpliwość, a także przenikliwość umysłu nas uratuje.
Warto nie dać się zwieźć i zaufać intuicji do samego końca książki.

Cała seria świetna, ostatnia część rewelacyjna. Trudno się oderwać od czytania.

Cała seria świetna, ostatnia część rewelacyjna. Trudno się oderwać od czytania.

Za egzemplarz książek do recenzji w ramach współpracy barterowej dziękuję bardzo wydawnictwu.

Zdecydowanie jest to najlepsza seria thrillerów jaką miałam okazję przeczytać! Ta trylogia jest nie tylko niezwykle wciągająca i emocjonująca, ale również z takim plot twistem, że aż mam ochotę bić brawo autorowi. Tak świetnie splątane wątki i nici, że gdy poznajemy prawdę i wszystkie karty zostają odkryte czytelnik może wręcz podziwiać geniusz autora. To jak trudne tematy i zawiłe sprawy zostały razem zestawione wręcz nie pozwala odpocząć naszemu umysłowi póki nie przewrócimy ostatniej strony. A zakończenie? Genialne!

Ogromnie polecam Wam całą trylogię i zdecydowanie dajcie się wciągnąć w tą zagadkę i odkryjcie prawdę!

Genialna trylogia! Dałabym 10 bez wahania ale pewne rzeczy dla mnie nie do końca zostały wyjaśnione, co nie umniejsza całości fabuły :) Polecam!

.... i w dalszym ciągu nie wiem, kim z zawodu był ojciec Bishopa. Karuzela zdarzeń mniej lub bardziej wiarygodnych, jednak sprawnie napisana i wciągająca, a przecież o to chodzi w takich powieściach.