Na zarazę zarazek

Łukasz OrbitowskiSzczepan Twardoch Wydawnictwo: Storytel kryminał, sensacja, thriller
Storytel
kryminał, sensacja, thriller
2020-03-25

Trup ściele się gęsto, wiele się dzieje, a w tle pandemia, politycy i chciwość. Świetna, czasami wulgarna, w większości śmieszna opowieść z ponurym zakończeniem....

Po przeczytaniu tej jakże (nie)śmiesznej historyjki jeszcze bardziej doceniam zawód korektora, którego tu ewidentnie zabrakło. Rozumiem, że głównym celem tego tekstu była dobra zabawa i tzw. odmóżdżenie, bardzo potrzebne w tych trudnych czasach, jednak samo wykonanie jest mocno średnie. Zakładam, ze autorzy świetnie się bawili, może rozbawili też niektórych czytelników...

Ten uczuć - jak mawia dzisiejsza młodzież - kiedy żałujesz końca lockdownu, bo Zarazek. Pozostaje westchnienie i trwanie w oczekiwaniu na kolejny wspólny projekt (niekoniecznie pod pretekstem tej czy innej zarazy).

Improwizowana, pisana (właściwie to już w tej chwili napisana) na zmianę przez Łukasza Orbitowskiego i Szczepana Twardocha opowiastka o dzielnym detektywie Zdzisławie Zarazku, który covidovi i innym cudom się nie kłaniał. Z masą zwrotów akcji, dużym poczuciem ironicznego humoru i ciętym językiem. Na pandemię jak znalazł.
Całość dostępna na: http://nazarazezarazek.pl

WIELKIE BUM!

"Na zarazę Zarazek" to improwizowana, a więc pisana ad hoc, powieść dwóch najwybitniejszych współczesnych pisarzy polskich: Łukasza Orbitowskiego i Szczepana Twardocha. Nie warto zamykać jej w sztywnych kategoriach gatunkowych, stąd sformułowanie "powieść improwizowana" pozwala na zwrócenie uwagi przede wszystkim właśnie na aktualność opowieści, jej...

Dawno nic mnie nie wprowadziło w dobry nastrój, jak ta opowieść. Kapitalna pozycja na lato: lekka, łatwa i przyjemna, pełna kapitalnego humoru, gry słownej i ironii. Prawdziwy majstersztyk. Polecam..

• Do kupienia
  • 2020
  • 2020
  • 2021 r.
  • Przeczytałam w 2020 roku
  • Po prostu przeczytane
  • 2020 - audio
  • Przeczytane w 2020

Dodaj cytat z książki Na zarazę zarazek