ROZWIŃ ZWIŃ

Chłopcy Jo. Wydanie ilustrowane

Okładka książki Chłopcy Jo. Wydanie ilustrowane
Louisa May Alcott Wydawnictwo: Wydawnictwo MG Cykl: Małe kobietki (tom 4) literatura piękna
literatura piękna
Małe kobietki (tom 4)
Jo's Boys
Wydawnictwo MG
2020-09-16
2000-01-01
Joanna Pyra

więcej Więcej

Po małych mężczyznach, nie bardzo chciałam łapać za tą część. Ale zdecydowanie jest moją drugą ulubioną zaraz po Małych Kobietkach :)

Na półkach: , , , ,

Czytało mi się zdecydowanie lepiej niż część trzecią. Nie porywa jakoś szczególnie, ale jest pełna ciepła znanego z poprzednich części serii, bawi, wzrusza i przynosi pociechę. Z jednej strony losy chłopców mnie aż tak nie wciągnęły jak sióstr March, ale z drugiej smutno, że to już koniec tej pięknej opowieści, którą zaczęłam pięć lat temu...

Choć czytanie "Chłopców Jo" niewyobrażalnie mi się ciągnęło, muszę przyznać, że ten tom jest zdecydowanie lepszy od "Małych mężczyzn", choć i tak nie dorównuje dwóm pierwszym tomom serii Alcott.

Przede wszystkim bohaterowie są już starsi a ich problemy stają się poważniejsze. Już nie ma tych nieustających figli młodych wychowanków, które bywały męczące przy poprzednim...

Czytelnik powraca do Plumfield, aby zapoznać się z dalszymi losami chłopców. Jak powiodło się w ich życiu? Czy odnaleźli swoją drogę?

Książka w pełni poświęcona jest tytułowym chłopcom Jo. Wielu z nich stało się młodymi mężczyznami, którzy poznali życie w college’u oraz trudy pierwszej pracy. Wyruszyli w podróż wracając z niej odważniejsi, a zarazem pokorniejsi.

Autorka...

Jak się zaczęła ta historia, tak się skończyła. Takie ciepło z niej bije i choć idylliczny obraz przedstawiony jest mało realistyczny, czasami tego nam potrzeba. Naiwną wiarę, że tym, którzy na to zasłużyli, wszystko się uda. Lekka, łatwa i przyjemna lektura.

,,Chłopcy Jo" to zdecydowanie kontynuacja trzeciego tomu - o wychowankach szkoły prowadzonej przez Jo March i jej męża. Początkowo czułam się zawiedziona, gdy się okazało, że poznajemy dalsze perypetie tylko kilku wybranych chłopców, ale ostatecznie zrozumiałam, że pisarka postanowiła się po prostu skupić na losach ulubionych postaci.
Postaci, do których i ja zapałałam...

Bardzo fajna kontynuacja dobrze bylp przeczytac co nowego u Marchów i ich podopiecznych...lubię takie historie to takie oderwanie się od dzisiejszych czasów przepełnionych technologią

“Weź kilka książek i czytaj, to ogromnie pomaga, a książki zawsze są dobrym towarzystwem, jeśli ma się właściwe.”📚

“Chłopcy Jo” Louisy May Alcott to czwarty i zarazem ostatni tom opowieści o siostrach March i ich bliskich. Ciepło wspominam wcześniejsze tomy serii, choć obawiałam się lektury książki zamykającej losy bohaterów. Wszystko dlatego, że poprzednia część była...

Ostatnia część serii "Małe Kobietki". Po dziesięciu latach powracamy do Plumfield, aby odkryć dalsze losy dobrze znanych bohaterów. Teraz funkcjonuje tam college ufundowany przez Pana Laurenca, zarówna dla dziewczyn jak i dla chłopców, którego rektorem jest pan Bhaer. Ściąga do niego młodzież z całego kraju, a opiekują się nią trzy siostry.
Bohaterzy "Małych Mężczyzn" są...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Autor: Louisa May Alcott
Tytuł: Chłopcy Jo. Wydanie ilustrowane.
Książka powstała za namową czytelników. Możemy w niej poznać kolejne losy bohaterów „małych kobietek”. Tym razem mamy możliwość poznania starszych bohaterów oraz w to w jaki sposób działają społecznie. Jo otwiera ze swym mężem szkołę, która jak na tate czasy wydała się nowoczesną. Autorka pokazuje nam losy...

• Chcę w prezencie
  • 2021