Przekrój nr 3 (3569) / lipiec 2020 - wrzesień 2020

Przekrój
2020-06-22
2020-06-22
przekrój lato kwartalnik czasopisma

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 5 (29) / maj 2020 Szymon Bira, Edyta Bystroń, Bolesław Chromry, Magda Hueckel, Pola Ignatowicz, Kamila Kielar, Jakub Kornhauser, Mela Koteluk, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Helen Lewis, Jakub Majmurek, Paulina Maślona, Andrzej Mencwel, Peter Mickwitz, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Anna Piotrowska, David Runciman, Marta Rybicka, Karolina Słowik, Paweł Sołtys, Filip Springer, Michał Szczęch, Marcin Wicha
Ocena 6,7
Pismo. Magazyn... Szymon Bira, Edyta ...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 11 (35) / listopad 2020 Antoni Antoszek, Joanna Bator, Krystyna Dąbrowska, Wojciech Engelking, Salena Godden, Maciej Hen, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Paweł Pierściński, Magdalena Radwan-Röhrenschef, Marta Rybicka, Bartek Sabela, Katarzyna Sagatowska, Anne Sexton, Monika Szewczyk-Wittek, Aleksandra Warecka, Marcin Wicha, Andrzej Wróblewski, Marta Żakowska
Ocena 7,2
Pismo. Magazyn... Antoni Antoszek, Jo...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 12 (36) / grudzień 2020 Olga Brzezińska, Hadley Freeman, Emilia Klimasara, Tomasz Kontny, Michał Paweł Markowski, Evan Osnos, Katarzyna Piechowicz, Justyna Piszczatowska, Marta Rybicka, Zofia Sawicka, Filip Springer, Tomasz Stawiszyński, Michał Szczęch, Agata Wawryniuk, Marcin Wicha, Urszula Zajączkowska
Ocena 7,4
Pismo. Magazyn... Olga Brzezińska, Ha...

Świetny numer, inspirujący wręcz. Staram się zawsze czytać wszystkie teksty i nie zamykać się na konkretne tematy i moduły.
Cały numer jest dosyć "klimatyczny" - dużo tekstów przedstawia zagadnienia omawiające różne problemy klimatyczne i ekologiczne, z którymi się teraz borykamy.
Kilka z ciekawszych artykułów:
- o skutkach kapitalizmu i jak sobie z nimi radzić,
- teksty o wypoczynku, medytacji i kąpielach leśnych,
- uroczy tekst o mirabelkach :)
- o tym, co nam daje chodzenie boso,
- moduł o wodzie: wierzenia związane z wodą, bobry i co z tą wodą na świecie jest nie tak,
- świetne teksty o dwóch wybitnych naukowcach, Nikoli Tesli oraz zapomnianym trochę nobliście, fizyku Józefie Rotblacie.
- wschodnia duchowość: energia życiowa qi, praktyki mnichów tybetańskich podwyższające ciepłotę ciała - tummo, energetyczna mapa ludzkiego ciała i jak ją wykorzystać.
- moduł australijski: sztuka aborygeńska, dawne wierzenia, historia wyspy Palm Island.

Kilka z ciekawszych artykułów:
- o skutkach kapitalizmu i jak sobie z nimi radzić,
- teksty...

Dla mnie najciekawsze artykuły w letnim wydaniu Przekroju, to: "Niekapitalny kapitalizm", "Latające rzeki", "Jacek Świdziński o Tesli", "Nieneutralny badacz neutronów", "Pierwsze drzewo przydrożne", "Gdy wschodzisz, świat żyje" oraz materiały na temat Australii, w tym: "Z pustyni do muzeów" oraz "Serce pustyni".

Dodaj cytat z książki Przekrój nr 3 (3569) / lipiec 2020 - wrzesień 2020