Dororo i Hyakkimaru #3

Satoshi ShikiOsamu Tezuka Wydawnictwo: Waneko Cykl: Dororo i Hyakkimaru (tom 3) komiksy
どろろと百鬼丸伝
Mateusz Makowski
Waneko
Fantasy Przygodowe Duchy Przestępcy Samuraje/ninja Youkai Przemoc Japonia Przeszłość Magia
どろろと百鬼丸伝
Dororo i Hyakkimaru (tom 3)
komiksy
Mateusz Makowski

(opinia dotyczy tomów #1-3)
Remaki i adaptacje mają to do siebie, że często z góry bierzemy je za coś pośledniego i wybrakowanego. O ile w ogóle wiemy, że tytuł, który mamy przed oczami jest właśnie tego typu dziełem. Kiedy oglądałam emitowane w tamtym roku anime Dororo byłam zupełnie nie świadoma tego, że to historia, która pierwotnie wyszła spod rąk Osamu Tezuki....

Czytając tą mangę mam nieodparte wrażenie jakbym czytała mangę jednocześnie oglądając anime w tym samym czasie patrząc na kadry mangi O_o Genialna kreska, bardzo w klimacie świata przedstawionego. Dynamiczne kadry mimo swej chaotyczności bardzo uporządkowane. Mroczny klimat, mroczna historia, tak jak lubię :D

Manga Dororo i Hyakkimaru będąca odświeżoną wersją klasyka autorstwa legendy branży Osamu Tezuki doczekała się swojego trzeciego tomu. Autor komiksowego remake'u, kolejny raz dostarcza sporą dawkę widowiskowej treści, która powinna przypaść do gustu miłośnikom prostych, ale wciągających shounenów.
Tytułowy wojownik Hyakkimaru, który przemierza kraj pozbywając się demonów i...

Na półkach: , , , ,

TAHOUMARU KONTRA HYAKKIMARU

„Dororo i Hyakkimaru” to nie żadna autorska seria, a remake klasycznego dzieła Osamu Tezuki, które dostało tutaj nie tylko drugie życie, ale i zupełnie nową, odświeżona szatę graficzną. Nie jest to co prawda wybitne dzieło, ot lekka rozrywka wykonaniem przypominająca mangi będące adaptacją, ale na pewno dostarczająca niezłej, dynamicznej zabawy...

Fani słynnego anime mogą się troszkę zawieść, ponieważ manga mocno się różni. Jednak jak dla mnie mnie dalej utrzymuje poziom i pokazuje losy głównych bobaterów. Zachęcam do zapoznania się. Ja czekam na pozostałe tomy.

Fajne to, ładne, składne. Niby tylko "chodźmy, lejmy się", ale fajnie to narysowane.

• Manga
  • 2020