Honoré de Balzac Wydawnictwo: Fundacja Festina Lente literatura piękna
Tadeusz Boy-Żeleński
Fundacja Festina Lente
literatura piękna
Tadeusz Boy-Żeleński

Opowiadanie "Sarrasine" wchodzi w skład wielkiego cyklu dzieł Balzaka "Komedia ludzka". Powstało w 1830 roku, a wydane zostało po raz pierwszy w roku 1831.

W obłędnie bogatej rodzinie pana de Lanty, w jego paryskim pałacu raz po raz odbywają się bale i rauty gromadzące całą śmietankę ówczesnego Paryża. I chociaż błyszczą na nich tylko wyższe sfery, nawet w ich kręgach...

• 2020
  • Wersja PDF