Truskawkowe lato

Okładka książki Truskawkowe lato Paulina Płatkowska
Okładka książki Truskawkowe lato
Paulina Płatkowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: To Lubię literatura dziecięca
literatura dziecięca
To Lubię
Wydawnictwo Literatura
2020-06-22
2020-06-22

Książka ciekawa. Opowiada o życiu zwykłej dziewczynki, można się wciągnąć. Jedyne co mnie denerwuje to młody wiek dziewczynki. Dwunastoletnie dziecko idące do 6 klasy i aż takie sprawy sercowe? Chłopak na poważnie? Mogli dać jej 14 lub 15 lat, by było lepiej czytać.

Kiedy ośmiolatka zaczyna czytać książki traktujące o pierwszej miłości, to dorosłej mamie aż się buzia śmieje na widok jej miny! Te wszystkie westchnienia, rumieńce, spojrzenia, podchody i końskie zaloty prawie młodzieży…ach. Niezapomniane, najpiękniejsze chwile, gdy jedyne właściwe znaczenie miały tylko własne uczucia i marzenia! Pamiętacie jeszcze?
Bohaterką „Truskawkowego lata” jest dwunastoletnia Klara, dla której nagle obiektem westchnień staje się Konrad, kolega z klasy. Oczywiście zdesperowana dziewczynka robi wszystko, by zwrócić na siebie jego uwagę, jednak Konradowi wyraźnie bardziej podoba się ktoś inny. Nie pomagają rysowane wszędzie serduszka, długie debaty z przyjaciółką i zaklinanie. Miłość Klary zdecydowanie jest nieszczęśliwa. Podobnie uważa inny chłopiec z 5a, Karol, potajemnie kochający się w zimnej i niedostępnej na pierwszy rzut oka Marcie. Kiedy więc rozpoczynają się wakacje i Klara musi wyjechać na spontanicznie zaplanowaną przez tatę wycieczkę do Grecji, a nie na długo wyczekiwany wyjazd do Włoch – dziewczynce już całkowicie psuje się humor, co odzwierciedla jej niefajne, „nastolatkowe” zachowanie. Zupełnie nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego, co ją tam czeka i że to „coś” może zmienić jej świat na długo, długo. Także spędzający lato w mieście Karol nie przypuszcza, że są w życiu rzeczy zupełnie inne, niż wydają się na pierwszy rzut oka.
Powieść przeczytałyśmy jednym tchem. Jest ciepła, chwilami śmieszna, a chwilami prowokuje do przemyśleń. Jak wszystkie książki z serii „To lubię” traktuje o codziennych, zwykłych sprawach, przeżyciach młodzieży i dojrzewaniu, szalejącej w młodych ludziach burzy hormonów i odwiecznym pragnieniu wyfrunięcia z rodzinnego gniazda i podejmowania własnych decyzji. Przed naszymi bohaterami naprawdę trudne, życiowe wybory. Niektórzy będą musieli nauczyć się ufać, jeszcze inni będą musieli na to zaufanie zasłużyć, wykazać się dojrzałością i odpowiedzialnością, a jeszcze inni stanąć na wysokości zadania i zdać egzamin z prawdziwego, dojrzałego rodzicielstwa.
Ogromnie lubimy tego typu literaturę!
Książka ma twardą, pięknie kolorową i prawdziwie wakacyjną okładkę. Podzielona na części, rozdziały i podrozdziały, standardowej wielkości czcionka. Postaci bohaterów są wspaniale skonstruowane: każda występująca tu osoba jest indywidualnością, więc czytelnik łatwo może ją sobie zwizualizować. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie, ale żeby nie było tak prosto – są momenty prowokujące do głębszej refleksji. Idealna powieść dla nastolatków młodszych i starszych tym bardziej, że opisana historia wydarzyła się naprawdę!

Bohaterką...

"Truskawkowe lato" napisane jest lekkim i przyjemnym stylem, liczne są żarty i dowcipy, ale znalazło się też sporo miejsca na wzruszające sceny czy trudniejsze emocje. Historia opowiedziana przez Paulinę Płatkowską spodoba się młodszym nastolatkom, ale wciągnie też rodziców, którzy być może na stronach opowieści w postaci dorosłych bohaterów odkryją cząstkę siebie. Albo przynajmniej spojrzą na świat oczami dorastających dzieci. Dzieci, które już za moment wyfruną z rodzinnego gniazda.
recenzja z Granice.pl

Książka opowiada o dwunastoletniej dziewczynce o imieniu Klara. Jest to bardzo ciekawa książka którą bardzo polecam

❤️Po prostu kocham tą książkę!❤️
Posiada ona miły, wakacyjny klimacik ( Chociaż jest początek wiosny :P ),szczyptę miłości i problemów.
CZY POLECAM? : TOTALNIE TAK!

❤️Po prostu kocham tą książkę!❤️
CZY POLECAM? : TOTALNIE TAK!

• NowyŚwiat
  • Biblioteka