Jonathan J. Moore Wydawnictwo: Znak Horyzont popularnonaukowa
Dreadful Diseases and Terrible Treatments: The Story of Medicine Through the Ages
Emilia Skowrońska
Znak Horyzont
Medycyna leczenie leki lekarze historia medycyny choroby popularnonaukowa popularnonaukowe
popularnonaukowa
Emilia Skowrońska

Sporo ciekawostek i użytecznych informacji. Niektóre opisy przyprawiają o mdłości lub przerażenie. Żyjemy w najlepszych czasach. Dzięki Bogu, że udało nam się przezwyciężyć tak wiele problemów poprzednich epok.

Książka ciekawie wydana, wiele ilustracji. Zawiera wiedzę przystępną dla każdego czytelnika.

Jest to bardzo ciekawa lektura, omawiająca różnorakie schorzenia w tzw. pigułce. Dodatkowo wzbogacona wieloma ilustracjami oraz oryginalnymi, tłumaczonymi zapisami, przenosi nas do czasów, w których nie koniecznie chcielibyśmy być leczeni...

Nie dla ludzi o słabych nerwach :) mocny start o "chorobach codziennych" leczonych rozmaitymi ludzkimi i zwierzęcymi odchodami i płynami ustrojowymi. Jak przejdziecie przez to, to jest szansa, że dotrzecie do samego końca. Zbiór ciekawostek w stylu encyklopedycznym. Czasem autor bardziej skupia się na analizie laboratoryjnej, a czasem na historii występowania danej choroby....

Super się czyta,pięknie wydana,ilustracje,ciekawostki ,,trudny temat choroby a jak można przemyśleć ludzką "inteligęcję"na pomysłowość leczenia,warto się zastanowić w dobie covidowego obłąkania nie tylko polityków ( ale znając ich cynizm robią to świadomie) ale całych populacji,ale o tym będą pisać inni

Bardzo ciekawa momentami wiedza zbyt rozległa dla kogoś kto nie interesuje się tematem jednak dla zainteresowanych pozycja warta przeczytania.

W książce znajdziemy wiele przerażających chorób, które dotykały naszych przodków, ale również niezwykłych i często zabójczych terapii, którym byli poddawani. Patrząc na spis treści może się wydawać, że o tych niecodziennych metodach leczenia jest zaledwie jeden rozdział zatytułowany Szokująca chirurgia, ale Moore w trakcie opisów poszczególnych chorób podaje liczne...

Jonathan Moore, twórca dwu przyjemnie brzmiących książek, które być może mieliście już okazję czytać ("Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować czyli historia egzekucji" oraz "Zastrzelić, zadźgać i otruć czyli historia morderstwa"), przychodzi do nas z kolejnym sympatycznym tytułem - "Przerażające choroby i zabójcze terapie, czyli historia medycyny, jakiej nie znałeś".

Nowa...

W ubiegłym roku miałem ogromną przyjemność przeczytać dwie książki Jonathana J. Moore: „Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować czyli historia egzekucji” oraz „Zastrzelić, zadźgać i otruć, czyli historia morderstwa”. Napisałem wtedy, że będę czekał na kolejne polskie wydania książek tego autora, ponieważ cała seria zapowiada się niezwykle interesująco i że mam nadzieję, że...

Na półkach: , , , ,

Posiadam wszystkie książki pana J. Moore. Uważam je za bardzo dobre źródło ciekawostek. Dwie pierwsze książki przekonały mnie, że wiele z treści trudno jest znaleźć w innych źródłach. Tutaj elegancko zebrane w rozdziały i ciekawie opisane, łącznie z ilustracjami pokazującymi, np. wygląd bakterii/wirusa/pasożyta czy zdjęcia ludzi z objawami danej choroby. Opisy przypadków...

Dyskusje

• 2021