Bez Ciebie

Okładka książki Bez Ciebie
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Bez ciebie (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Bez ciebie (tom 1)
Czwarta Strona
2020-07-02
2016-05-16
literatura polska

Katarzyna jest więźniem swojego domu, a przede wszystkim robi to co każe jej mąż Collin. Stara się każdego dnia o to żeby Go zadowolić i nie otrzymać kary. Jest poniewierana i obrażana, a w szczególności bita, ale stara się jakoś wytłumaczyć reakcje męża. Pewnego razu przez zwykle niedopatrzenie Collin wpada w furię i skatował tak bardzo Kasię, że biedna nawet nie potrafiła wstać z podłogi. Gdyby nie jej teściowa, która znalazła ją w ciężkim stanie pewnie by umarła. Kobieta pomaga jej wydostać się z tego piekła i sprowadza pomoc jaką jest Alan, który jest lekarzem. Wywożą ją tak żeby nikt jej nie znalazł. Przez ciężka traumę dziewczyna ma lęki i złe sny. Jej lekarstwem jest obecność chłopaka, który zaczyna pomału zakochiwać się w dziewczynie. Ale czy ona będzie potrafiła znowu się zakochać? I czy przestanie się bać?

Ta książka jest bardzo emocjonalna i pełna bólu. Pokazuje jak niektórzy mężczyźni traktują kobiety i czym dla nich są. Książkę czyta się tak szybko, że nawet nie wiem kiedy dobrnęłam do końca.
Polecam ❤

Niezwykła historia... Trudno w to uwierzyć.... Jak wiele osób przeżywa podobne dramaty.... Jak wiele osób na to się godzi...

To bardzo dołująca książka. Historia bezwolnej kobiety, która pozwala z siebie zrobić worek treningowy swojemu mężowi a gdy pojawia się rycerz, który ją ocala ona musi się z nim rozstać i wsiąść do samolotu, który spada do oceanu. Brak tu balansu. Nawet w historiach o okrucieństwach wojny jest jakaś nadzieja. Tu jest tylko beznadzieja. Typowy polski pesymizm. Dlatego wolę autorki z innych krajów. Zdecydowanie nie polecam.

Katarzyna jest żoną prokuratora, który zarabia na tyle dużo, by mogła być ona "panią domu". Nikt jednak nie wie jaki dramat przeżywa kobieta, będąca ofiarą przemocy domowej, zarówno fizycznej, psychicznej jak i finansowej. Mimo jej starań, zawsze wszystko kończy się tak samo.
Pewnego dnia Colinowi puszczają hamulce tak bardzo, że jego nieprzytomną żonę w ciężkim stanie znajduje jego matka. Lucy postanawia jej pomóc, razem z Alanem (siostrzeńcem) wywożą kobietę do kliniki w Toronto. Tam powoli dochodzi ona do siebie, ale przeszłości nie da się wymazać. Katarzyna jest pełna lęku, a jedyną osobą, której może zaufać jest właśnie Alan. Czy dane jej będzie zaznać szczęścia?

To przepełniona smutkiem historia. Lucy wyrzuca sobie, że wychowała tyrana i wcześniej niczego nie zauważyła, Alan zaczyna czuć do Katarzyny coś więcej, ale boi się zranić ją, bo nowy związek nie zawsze jest lekiem na stare rany. Podczas lektury odczuć można, że komuś, kto tyle wycierpiał uda się wyjść na prostą i zaznać szczęścia. Czasami jednak autorzy mają inny pomysł na zakończenie.

#Książka, która zmusza do refleksji i pokazuje, że faktycznie, w "idealnych" związkach, gdzie jeden z małżonków ma wysoką pozycję, może dochodzić do prawdziwych dramatów.

Ładna historia, którą polubią wszyscy miłośnicy literatury obyczajowej. Bohaterka mierzy się z trudami życia i wychodzi z toksycznego związku. Dla mnie to dosyć ciekawy przerywnik od thrillerów. Polubiłam styl autorki.

Jestem stary i głupi. Tyle emocji dawno nie wyczytałem. Czytałm i płakałem. Książka przeczytała się sama i nie mgłem znaleźć sobie miejsca póki nie znalazłem drugiego tomu. I znowu się nie zawiodłem. Tu nie ma co opwiadać to trzeba przeczytać.

Jestem po lekturze wznowienia jednej z dwóch książek Pani Agaty Przybyłek i powiem Wam, że jestem bardzo miło zaskoczona. Z początki sceptycznie do niej podchodziłam, ponieważ po przeczytaniu już kilku powieści tej pisarki nigdy nie czułam tego łałałiła, którego zawsze szukam. Natomiast #bezciebie to pierwsza książka autorki, która wywołała we mnie takie emocje. Nie mogłam się od niej oderwać, a na sam koniec wycisnęła ze mnie łzy wzruszenia.

Ta pozycja porusza trudny temat przemocy domowej psychicznej oraz fizycznej. Relacji rodzinnych i radzenia sobie z problemami, a także miłości.

Morał jaki wyciągnęłam z tej lektury to taki, aby nie odkładać miłości i szczęścia na później i mówić otwarcie o swoich uczuciach. W przypadku problemów związanych z przemocą nie bać się prosić o pomoc. Walczyć o siebie, swoje bezpieczeństwo i spokój. Kto jeszcze nie czytał tej powieści to bardzo polecam nadrobić, ponieważ ta książka to naprawdę ŁAŁAŁIŁA 😍

Jak opisać jednym zdaniem treść książki...
Nie ma zgody na przemoc w rodzinie(i nie tylko) pod rządna postacią.

Jak opisać jednym zdaniem treść książki...
Nie ma zgody na przemoc w rodzinie(i nie tylko) pod rządna postacią.

Piękna książka. Nie wiem co mogę powiedzieć więcej, aby Was do niej zachęcić. Bardzo życiowa, wzruszająca, po prostu piękna. Ja jestem nią zachwycona, myślę, że Wam też się spodoba.

Agata Przybyłek Bez Ciebie Zobacz więcej
Agata Przybyłek Bez ciebie Zobacz więcej