You Should See Me in a Crown

2020-06-02
2020-06-02
133850326X
LGBT

Ta książka doskonale wiedziała co robi i zrobiła to bezbłędnie #FuckYourFairyTale <3

Sięgnęłam po tę książkę skuszona pochlebnymi opiniami, jednakże niestety nie podzielam zachwytu. Mimo iż dużo w niej się dzieje to powieść jest dosyć nudna, zaś fabuła mnie nie porwała. Dodatkowo główna bohaterka jest momentami irytująca i niesympatyczna. Od pierwszych stron można przewidzieć co się dalej stanie i jakie będzie zakończenie.

«you should see me in a crown» to na pozór jedna z tych lekkich i przyjemnych młodzieżówek, w której na pierwszy rzut oka nie spodziewamy się niczego wielkiego. Może trochę licealnego dramatu, jakieś kłótni między przyjaciółmi i nieporozumień z rodziną... cóż, nie mogę zaprzeczyć, że tego tutaj nie ma bo jest, ale prócz tego jest o wiele więcej.

Lizz zawsze uważała, że jest za czarna, za biedna i za dziwna by świecić. Chce się wydostać ze swojego małego miasta i studiować na elitarnej uczelni jednak na drodze staje jej brak pieniędzy. I w tym momencie zaczyna się ta prawdziwa historia, okazuje się że król i królowa balu może liczyć na stypendium więc postanawia się zgłosić, stoczyć bój z konkurencją i zrobić wszystko by wygrać. 👑 I gdyby tego było Wam za mało, Lizz poznaje Mack, nową dziewczynę w ich szkole, która ją zauroczyła niemalże od pierwszego wejrzenia (jednak to co moim zdaniem jest tutaj warte zaznaczenia to fakt, że Lizz nie utożsamia się się z żadną orientacją seksualną. Nie nazywa siebie lesbijką czy biseksualną. Jej po prostu spodobała się dziewczyna).

Czy z gronem swoich przyjaciół, rodziny, determinacją i zaparciem będzie w stanie zostać królową balu? W tej historii nie chodzi jednak tylko o to. «you should see me in a crown» to także opowieść o kłamstwie, przebaczeniu, prawdzie, robieniu rzeczy, które wychodzą poza naszą strefę komfortu.

Lizz zawsze uważała, że...

• Audiobooki
  • Po angielsku