Mam wątpliwość

Aleksandra Radomska Wydawnictwo: Wielka Litera biografia, autobiografia, pamiętnik
Wielka Litera
biografia, autobiografia, pamiętnik
2020-07-01

Nie porwała mnie. Olinku lepiej zostań przy prowadzeniu bloga, który jest super.

Radomska przewija mi się na Facebooku, Instagramie, uwielbiam jej relacje. O książce wiedziałam i nadszedł ten moment takiego mojego dołka, myślę sobie na to pomoże Radomska.

Otworzyłam i się zaskoczyłam bo poza tą dawką humoru i ciętej riposty jakiej potrzebowałam, poczułam jakbym rozmawiała z bliską przyjaciółką, to znaczy to ona mówiła, a w sumie pisała. W wielu...

Zaznaczę od razu, że słuchałam tej książki w audiobooku i chyba była to najprzyjemniejsza droga. Jak to kiedyś ktoś mądrze ujął: "nie wszystko co jest świetna treścią na blogu/blogu, będzie równie dobra treścią na książkę" - i myślę, że gdybym zainwestowała w formę papierową, to powiedzenie mogło by się sprawdzić.
A przy słuchowisku- miło , sympatycznie, czasem zabawnie,...

Wpisuje się w nowy trend wydawania książek o tym, przy czym zazwyczaj gryzło się w język. W podobnym guście jak np. Kasia Nosowska "A ja żem jej powiedziała" (która chyba ten trend otwarła). Może nie zbyt głęboka, ale za to czegoś o sobie samym lub sobie samej można się dowiedzieć, a to już coś ;)

Olinku, Olinku! Twój sarkazm, bunt oraz swoboda i dosadność wypowiedzi zachwycają, zadziwiają i czasami wkurzają, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Potrafisz ubrać w słowa głębokie frustracje chyba sporego grona osób z naszego pokolenia. Grasz słowem w taki sposób, że w jednej chwili boli mnie brzuch ze śmiechu, a w następnej sekundzie momentalnie poważnieje i mówię...

Pod względem treści, książka bardzo mi się podobała. Radomska wyraża wątpliwości, które rodzą się też w mojej głowie.
Niestety dla mnie książka trudna była w odbiorze z względu na sposób pisania. Pewnie rewelacyjny jako słowo mówione podczas występów, zapisany w tej formie - momentami trudny do śledzenia.

Spodziewałam się lekiej optymistycznej lektury. A odnoszę wrażenie słodko gorzki z przewagą goryczy.

Na półkach: , , , ,

Każda z nas powinna mieć w sobie w większym bądź mniejszym stopniu trochę z pyskatej, zbuntowanej, wrednej i niegrzecznej dziewczynki. Podczas czytania już wiedziałam komu bym mogła ja podarować chociaż nigdy nie kupuje książek na prezent.

Swietna ksiazka! Wybitna! utozsamiam sie z wiekszoscia historii, bardzo poprawila mi humor. Kupuje na prezenty kolzeankom.

Książka bardzo lekka. Może być wartościowa dla kobiet niepewnych siebie, wątpiących w swoją wartość. Czy wiele wnosi? Nie wiem. Prawdopodobnie zależy dla kogo. Czyta się szybko, więc na pewno nie zaszkodzi.

Dyskusje

• 2020
  • 2020
  • Legimi
  • Audiobook
  • Audiobooki
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Mam wątpliwość