Blood Truth

Okładka książki Blood Truth J.R. Ward
Okładka książki Blood Truth
J.R. Ward Wydawnictwo: Gallery Books Cykl: Black Dagger Legacy (tom 4) fantasy, science fiction
Black Dagger Legacy (tom 4)
Blood Truth
Gallery Books
2019-08-13
2019-08-13

Na półkach: , , , , , , ,

W czwartym, ostatnim tomie “Blood Dagger Legacy” poznajemy bliżej Boone’a, szóstego członka zespołu wojowników następnego pokolenia wampirów, zwerbowanego i przeszkolonego do walki przez Bractwo Czarnego Sztyletu. Młody arystokrata z ambiwalentnym stosunkiem do swego pochodzenia i skomplikowanej relacji z ojcem staje w obliczu zbrodni - ktoś zabija kobiety z rasy w jednym z nocnych klubów w Caldwell. Zmuszony do udziału w śledztwie u boku członków Bractwa poznaje Helanię, introwertyczkę prowadzącą własne dochodzenie po śmierci ukochanej siostry...

Fabuła tego tomu bezpośrednio nawiązuje do wydarzeń z “The Savior” i konsekwencji pewnej decyzji Boone’a. Jak zwykle w tym cyklu, książka oferuje emocjonalny rollercoaster - bohaterowie odczuwają stratę, niepewność i strach, ale także nadzieję i miłość, a ja, jako czytelniczka, przeżywam wszystkie emocje razem z nimi. To wszystko dzięki unikalnemu, żywemu językowi i stylowi autorki, który mnie osobiście nigdy nie pozostawia obojętnym na to, jakie uczucia targają bohaterami jej powieści. Głębia desperacji, dno depresji, rozchwianie emocjonalne czy miłosne uniesienia - to wszystko jest oddane bardzo plastycznie i z odpowiednim do sytuacji wyczuciem.

Ucieszyło mnie mocno, że przedstawiono bardziej szczegółowo Bandę Bękartów, która do tej pory stanowiła, poza Xcorem i Throe, dość jednolitą masę i już teraz jestem ciekawa, jakie przygody autorka zaplanowała dla jej członków w następnych tomach cyklu. Pozostało kilka drobnych, niezakończonych problemów, które prawdopodobnie będą eksplorowane w przyszłości. Autorce również po raz kolejny udało się mnie zaskoczyć - do samego końca nie wiedziałam, jak rozwiną i zakończą się najważniejsze wątki.

To było bardzo dobre zakończenie tego podcyklu. Polecam, choć ze względu na treści nieodpowiednie dla osób poniżej 18 roku życia, tylko pełnoletnim czytelni(cz)kom, no i zalecam oczywiście rozpocząć czytanie od początku całego cyklu o Bractwie Czarnego Sztyletu :)

2051

Na półkach: , , , , , ,

To jest czwarta książka z serii DzCzS. Jeśli chcesz zrozumieć szerszy obraz tego, co dzieje się w większym wszechświecie BCzSz, to przeczytaj Blood Truth po The LiahrMamy tutaj historię stażysty Boone'a, z poboczną historią Butcha O'Neala. Ze słodkim, funkcjonalnym, seksownym romansem, tajemnicą morderstwa i wspaniałym powrotem z chłopcami BCzSz, których uwielbiam.
Ta książka zaczyna się od wydarzeń z imprezy Dholora, która miała miejsce pod koniec The Savior. Ojciec Boone'a, członek arystokratycznej Glymerii, został zabity przez cienie. Boone i jego ojciec nie mieli bliskiego związku, w rzeczywistości byli sobie obcy i chociaż nie jest zaskoczony śmiercią ojca, nadal trochę pochłania go jego świat. Kiedy zostaje odsunięty od walki dostaje zgodę i współpracuje z byłym detektywem z wydziału zabójstw – Butchem O’Nealem, aby zbadać sprawę seryjnego mordercy, którego celem są kobiety w klubie LARP.
Siostra Helanii, Isobel padła ofiarą mordercy i jest kobietą żądną zemsty. Stawiając się na celowniku zabójcy, spędza czas w klubie, mając nadzieję, że znajdzie odpowiedzialnego mężczyznę, a to stawia ją na ścieżce Boone'a. Choć początkowo nieufni wobec siebie, Boone i Helania szybko łączą siły, aby zbadać morderstwa i wytropić mordercę, i nie mija dużo czasu, zanim ich relacja służbowa staje się zbyt osobista. Zamienia się w intensywny romans.

Uwielbiam romans w tych książkach. To zawsze jest tak szybkie i intensywne, przez aspekt paranormalny i przez to wszystko dzieje się naprawdę szybko, ponieważ masz takie rzeczy, jak tworzenie więzi, aby to wyjaśnić. Choć nieśmiała i cicha Helania wciąż pogrąża się w żalu po śmierci Isobel, otwiera się na Boone'a jak nigdy przed nikim, a rozwój ich historii miłosnej jest piękny. Mają swoje wzloty i upadki, ale w większości działają bez zbytniego dramatu.
Uwielbiam Boone'a, ponieważ on nie jest macho alfą, jak samce, którzy zwykle są w tych książkach. Wciąż jest zaciekły i silny ze skłonnościami alfa, ale nie jest tak ekstremalny i jest naprawdę dobrym facetem.
Byłam zachwycona tym, że mogłam poczytać o Butchu, który przejmuje przewodnictwo w śledztwie w sprawie morderstwa. Widzimy go częściej z V niż z Marissą ,a to nigdy nie jest złe, bo więcej V nigdy nie jest złe.
W innych wiadomościach o Braciach jest czas spędzony z Craegiem i Paradise, świetna scena z Mannym, epicka chwila z Ghromem i trochę więcej czasu z Bandą Drani, w tym wstęp do historii Syna , która będzie miała ciąg dalszy w The Sinner.
To była świetna lektura z tajemnicą, intrygą i wielkim sercem.

Ta...

Kolejna powieść o Bractwie Czarnego Sztyletu i ich podopiecznych, adeptach programu szkoleniowego Bractwa. Rewelacyjna powieść kryminalna, zanurzona w wampirzym universum Caldwell. Sprawę niezwykle brutalnych morderstw na wampirzych kobietach prowadzi brat Butch, doświadczony detektyw... kiedyś. Pomaga mu Boone.
Tom należy czytać po części The Thief, by zachować chronologię wydarzeń.

Tom należy czytać po części The Thief, by zachować chronologię...

• Kindle
  • Jest
  • Paranormal Romans
  • ⚠️❗ Chcę przeczytać - JUŻ !!!
  • Wampiry
  • E-booki