Tysiąc dni

Okładka książki Tysiąc dni Emma Popik
Okładka książki Tysiąc dni
Emma Popik Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM Seria: Dobry Kryminał kryminał, sensacja, thriller
Dobry Kryminał
Oficyna Wydawnicza RYTM
2020-08-10
2020-08-10
literatura polska kryminał

Hej Kochani dzisiaj przedstawiam wam książkę "Tysiąc dni" której autorką jest Pani Emma Popik
Jest to moja pierwsza książka autorstwa tej autorki którą czytałem i muszę przyznać że się bardzo rozczarowałem ponieważ czytając tą książkę cały czas musiałem się cofać i czytać kilka razy te same strony ponieważ nie wiedziałem o co chodzi w tej książce i przez to bardzo ciekżk się czytało tę historię i miałem myśl czy nie odłożyć te książkę gdzieś wysoko na półce i o niej zapomnieć. Ale to nie w moim stylu i mimo że styl autorki kompletnie mi nie podpasował
przeczytałem te książkę do końca ale naprawdę trudno się czytało ponieważ cały cały czas gubiłem się w fabule a momentami nie wiedziałem o co chodzi w tej historii a do tego mnóstw postaci które miały dziwne i nie rozumiałem powiązania i straszne zamieszanie w wydarzeniach które działy się w czasie teraźniejszym a czasem pszeszły bo miałem problem odróżnić czy dana sytuacja teraz się dzieje i to tylko wspomienie bohaterki tak to było dziwnie przedstawione. Podsumowując pomysł na historię był dobry ale styl w jaki to przedstawiła autorką i mnogość postać oraz wydarzeń i dlatego ciężko w tym wszystkim się połapać i być cały czas na bieżącą, mi osobiście to sprawiało problem musiałem parę raz się cofać i przeczytać jeszcze raz stronę aby zrozumieć co się dzieje i o co chodzi.

Było to moje pierwsze spotkanie z Panią Emmą Popik i mimo że ta książka mi me podpasowała to i tak spróbuję przeczeczytać inne ksiażki tej Autorki.

Miłego dnia kochani 🤗
Pozdrawiam 😉

To pierwsza książka tej autorki, która wpadła w moje ręce i szczerze powiem, że jestem mocno rozczarowana. Przez wiele stron nie za bardzo wiedziałam o co w ogóle w niej chodzi i czy po prostu nie zamknąć jej i nie odłożyć gdzieś głęboko na półkę. Styl, jaki uprawia autorka zupełnie nie przypadł mi do gustu; mnóstwo postaci o jakiś dziwnych powiązaniach, zdarzenia, które dzieją się aktualnie i takie, które stanowią wspomnienia z przeszłości, dziwne relacje i interesy, miłość sprzed lat, grupy terrorystyczne, handel bronią ... Niespodziewane, a może celowo zaplanowane, spotkania znajomych sprzed lat osób, podejrzanych i nieco dziwnych postaci, których obecność nie może być przypadkowa, jakieś niejasne sugestie, słowne zagadki i gdzieś w tle wydarzenia sprzed sześciu tygodni. Wszystko zagmatwane, nie zawsze do końca jasne, a w tym całym chaosie ona - Eliza, Polka, podejrzewana o powiązania z terroryzmem na terenie Wielkiej Brytanii, uciekająca do ojczystego kraju.
Zapowiadana "ucieczka przez Europę" ograniczyła się do przelotu z Londynu do Kopenhagi, a zamach w samolocie? Słyszałam i czytałam o bardziej spektakularnych i dramatycznych.

Miało być ciekawie, miało wciągać i trzymać w napięciu, a tymczasem okazało się przeciętą powieścią kryminalną czy sensacyjną, choć nie jestem przekonana, czy tak naprawdę można uznać tę książkę za klasyczny przykład tego gatunku. Nie jest to pierwsza powieść Emmy Popik, ale na pewno pierwsza i jedyna, którą przeczytałam.

• Książki 52/2021
  • Priorytet 3
  • 03 2020
  • Biblioteczka domowa - papier
  • Kryminał/sensacja/thriller

Dodaj cytat z książki Tysiąc dni