Śmiertelne kłamstwa

Okładka książki Śmiertelne kłamstwa
Sarah A. Denzil Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Joanna Grabarek
kryminał zniknięcie kłamstwa

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Mieszane uczucia, może gdyby nie była taka rooooozzzciągnieeeta...bardziej by wciągnęła, pomysł na książkę dobry, taka na jeden raz, pewnie po przeczytaniu innych książek o tej niebawem zapomnę ;)

Długo kazałam czekać tej historii. I dzisiaj, po lekturze, mogę szczerze powiedzieć, że żałuję, że tak długo leżała w oczekiwaniu na swój moment.

Miejscowość Buckhorpe, w której toczy się akcja, to małe miasteczko otoczone lasami. Ciche, spokojne społeczeństwo, którego problemy rozwiązuje w swoim gronie. Nie przepadają za przyjezdnymi i zmianami. Rosie i Heather powracają do swojego rodzinnego domu po 10 latach od tragedii, jaka miała miejsce z ich udziałem. Powodem powrotu jest śmiertelna choroba matki. Każda z nich opuściła to miejsce z różnych powodów. Okazuje się jednak, że łączy ich jedno – każda dochowuje tajemnicy, która zżera ją od środka. Rosie walczy z nałogiem, jakim jest uzależnienie od alkoholu. Heather natomiast cały czas żyje w niepewności i zastanawia się, co stało się dziesięć lat temu i jaką winę za to ponosi jej siostra. Obie nie mają już do siebie zaufania, co wpływa na każdy aspekt ich relacji. Jednak aby prawda mogła ujrzeć światło dzienne, muszą w końcu zakopać topór wojenny i zawrzeć sojusz. Ciągła walka ze sobą nie przyniesie niczego dobrego, o czym przyjdzie im się przekonać na własnej skórze.

„Śmiertelne kłamstwa” to trzymająca w napięciu historia ludzi, których doświadczyło życie. Nienawiść i chęć zemsty to podstawowe emocje, jakie towarzyszą mieszkańcom Buckhorpe. Rosie i Heather wiele wycierpiały, powrót w rodzinne strony kosztuje je bardzo dużo energii. Sąsiedzi, dawni przyjaciele i władza nie ułatwiają im tego. Wystawiają ich cierpliwość, resztki sił i spokój na ogromną próbę, która niestety nie dla wszystkich kończy się dobrze.

Sarah A. Denzil potrafi zaskoczyć czytelnika. W interesujący sposób żongluje dowodami i domysłami. Dzięki temu nie mogłam oderwać się od książki, a każde moje podejrzenia spełzały na niczym. Leśne tereny okazały się pełne tajemnic, a każda wędrówka z bohaterkami została przedstawiona w tak realistyczny sposób, iż mogłam wyobrazić sobie każdy dźwięk szelesu liści, każdą łamiącą się gałąź, a także poczuć ten dreszcz strachu. Nie da się ukryć, że jest to dodatkowy atut tej historii. Dzięki czemu jest ona jeszcze bardziej interesująca i wciągająca.

Reasumując: Kiedyś usłyszałam, że kobiety piszą kiepskie kryminały. Po lekturze tej książki utwierdziłam się tylko w tym, że nie jest to prawdziwe stwierdzenie, a Sarah A. Denzil jest tego najlepszym przykładem. Książka okazała się rewelacyjnym przerywnikiem, w moim zabieganym życiu. Dodatkowo dbała o moje ciśnienie, bo na jego spadek nie mogłam narzekać. Jest to historia trzymająca w napięciu z zaskakującym zakończenie, którego nie spodziewałby się nawet najlepszy tropiciel. Gorąco polecam.

Niestety nie dobrnęłam do końca - napisana tak łamanym językiem, jakby dziecko w podstawówce męczyło rozprawkę

Ocena byłaby większa, gdyby nie ten nużący początek

Ocena byłaby większa, gdyby nie ten nużący początek

Przeczytałam z zaciekawieniem od początku do końca. Bardzo podoba mi się styl i fabuła. Akcja postępuje niespiesznie, a gdy wydaje ci się, że już wszystko wiesz, okazuje się, że wcale nie. Polecam!

"Śmiertelne kłamstwa" to powrót głównych bohaterek do dzieciństwa, to czasów gdy ich życie było beztroskiej, czuły się wolne i każdy dzień spędzały na zabawie. Rose i Heather wracają po 10 latach do rodzinnej wsi. Pierwsza przyjeżdża Hev aby zaopiekować się chorą matką na raka, matka prosi córkę aby odnalazła swoją straszą siostrę Rose,by ona mogła ją odwiedzić przed jej śmiercią. Wydarzenia sprzed 10 lat bardzo się odbijają na obu kobietach, zostają zastraszane przez mieszkańców wioski, tajemnica sprzed kilkunastu lat wychodzi w końcu na jaw. Walka kobiet o spokój jest ciężka, niby są akceptowane przez Petera, kolegę z dzieciństwa, lecz i on ma ukryty w tym cel. Genialny thriller psychologiczny, przedstawiający to jak błędy młodości mogą się odbić na życiu w przyszłości. Ukrywane kłamstwa w końcu potrafią wyjść na jaw, a ich skutki są załamujące dla bohaterek. Nie będę opisywać tego co się wydarzyło wcześniej ,bo właśnie cała ta historia oparta jest na wspomnieniach i kłamstwach jakie się wtedy utworzyły. Wciągający thriller psychologiczny, nie oderwie się czytelnik od lektury.

Początek nudny, potem książka nawet mnie wciągnęła. Zakonczenie nie zrobilo na mnie wrażenia, spodziewałam się czegoś więcej niż "zatuszowanego wypadku" . A już historia, że dwoch głównych bohaterow, to jednak rodzeństwo, to już powiało brazylijską telenowelą. Przeczytać można, ale bez szału, zmęczyła mnie ilość tajemnic.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rewelacja ! Takie książki lubię. Kiedy wydaje Ci się, że znasz prawdę, to okazuje się, że jednak jest coś jeszcze.
Polecam 👍🙂

Polecam 👍🙂

Autorka ta jak zwykle mnie nie zawiodła. Rewelacyjna książka. Według mnie mimo początkowej banalności pomysłu, rozwija się w niebanalną, niezwykle interesującą historię. A ostatnie strony to po prostu sztos. W życiu bym się nie spodziewała.

Czytało się szybko, choć fabuła dość przeciętna.

Czytało się szybko, choć fabuła dość przeciętna.