Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 46.47 zł

Kroniki Czarnej Kompanii

Glen Cook Wydawnictwo: Rebis Cykl: Czarna Kompania (tom 1-3) fantastyka, fantasy, science fiction
Chronicles of the Black Company: The Black Company, Shadows Linger, The White Rose
Michał Jakuszewski, Beata Jankowska-Rosadzińska
Rebis
kronika kompania ciemność
Czarna Kompania (tom 1-3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Jakuszewski, Beata Jankowska-Rosadzińska
kronika kompania ciemność

Nudne okrutnie - jakbym czytał książkę telefoniczną. Jeden moment pod koniec może trochę ciekawszy i tyle. Dawno już losy bohaterów, kampanii i terytoriów nie były mi tak doskonale obojętne jak tutaj. Spodziewałem się ataku militariów we wszelkiej postaci a o dziwo go nie dostałem, właściwie nawet nie wiem, jaką bronią walczą żołnierze czarnej kompanii.

Swoją drogą,...

Długo, oj bardzo długo się zbierałem w sobie, żeby przeczytać owiane wręcz mitem "Kroniki Czarnej Kompanii" Glen'a Cook'a. Kiedy jednak się do nich dorwałem, nic nie było w stanie mnie od tej pozycji odciągnąć. Nie będę się rozwodził nad fabułą, żeby uniknąć potencjalnych spoilerów.

Książka wręcz dosłownie wciąga nas w treść opowieści. Historia jest bardzo dobrze...

W lutym, krótko po przeczytaniu kolejnych dwóch książek autorstwa Brandona Sandersona, poczułam się trochę winna. Uważam się za fankę literatury fantastycznej, a nadal niewiele znam lektur spośród kanonu i tak zwanych „klasyków gatunku”. Od razu zatem stwierdziłam, że kolejną książką będzie coś, o czym słyszę już od wielu lat, taki tytuł, który pojawia się w sporej ilości...

Kroniki Czarnej Kompanii to pierwszy tom zbiorczego wydania cyklu Czarna Kompania Glena Cooka. W środku znajdziemy trzy powieści: Czarna Kompania, Cień w ukryciu i Biała Róża. Zabierają się do lektury warto mieć na uwadze, że pierwsza z nich nie należy do najłatwiejszych w lekturze. Według mnie autor chciał opowiedzieć zbyt wiele historii ze swojego świata i pokazać jak...

Podobała mi się narracja, ale akcja ciągle przeskakiwała na inną - miałam wrażenie, że czytam streszczenia krótkich opowiadań. Dodatkowo język dość specyficzny, przez co często nie mogłam odnaleźć się w sytuacji.

Nieprawdopodobna grafomania. Płascy bohaterowie i fabuła która sprowadza się do walki z kimś złym. Kiedy bohaterowie go pokonają pojawia się kolejne "zło"(to już w kolejnych tomach). Ale drugie "zło" okazuje się dziecinna igraszka kiedy na horyzoncie pojawia się trzecie "zło". Dodatkowo trochę głupot w rodzaju latających wielorybów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

O mamuniu, ale trudno jest mi ocenić tę książkę. Gdybym kupiła tylko pierwszą część, ocena nie przeskoczyłaby 3. Wynudziłam się strasznie. Podobało mi się poczucie humoru Konowała, zaintrygował mnie Kruk, ale tak poza tym fabuła ciągnęła się jak flaki z olejem. Drugą część zaczęłam dlatego, że ją miałam w tym omnibusie, a żeby nie skończyć książki muszę jej naprawdę...

Bardzo dobra opowieść! Dziewięć grubych ksiąg, jednak autor sprawił, że chciało się czytać do końca. Czarna Kompania, w sile od kilku do kilkuset, daje radę!

Oto Czarna Kompania. Żadni tam bohaterowie, zwyczajna banda prymitywnych najemników. Honorowa? A gdzie tam, liczy się przede wszystkim wysoki żołd. Dobra? W żadnej mierze, jest po prostu ludzka, a wojsko często rządzi się swoimi prawami... Nie byłoby jednak historii kompanii gdyby nie cyniczny do bólu kronikarz Konował. To z jego perspektywy poznajemy wszystkie wydarzenia....

Dziury logiczne i fabularne skoki w bok zostają zrekompensowane przez bardzo dobre sceny batalistyczne, okazjonalny rozmach w kreowaniu scenerii oraz żołnierska, a przy tym całkiem uniwersalnie humanistyczna refleksja.

1 943
    1 750